Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » November 1-től táppénzre...

November 1-től táppénzre mentem a terhességem miatt (6 hetes vagyok), és amikor a munkahelyemen bejelentettem, a főnököm azt mondta, hogy akkor azonnali hatállyal felmond nekem. Van olyan indok, amivel ezt megteheti?

Figyelt kérdés
2007. nov. 2. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha táppénzen vagy nem rúghat ki!ha mégis megtenné ne hagyd magad menj munkaügyi bíroságra keress ügyvédet!
2007. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúghat ki. Csak komoly indokkal tehet ilyet!!! Pl. fegyelmit kapsz, de mivel az súlyos dolog, indokolnia kell. Semmit ne írj alá, és semmit ne fogadj el. Ha úgy látod máshogy nem megy, fordulj munkaügyi bírósághoz.
2007. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Terhes vagy, nem rúghat ki, hacsak nem vagy próbaidős még.

A terhességed alatt és a szülés utáni 3 évben (a gyes ideje alatt) nem rúghatnak ki!

Igaza van az előttem szólónak, nehogy aláírj vaalamit! Mert közös megegyezéssel megszüntethető a munkaviszonyod, nehogy kijátszon valami hasonlót a főnököd az aláírásoddal! Semmit nem írsz alá, nem szakítod meg a táppénzt és nyugodt lehetsz, a gyereked 3 éves koráig meglesz a munkaviszonyod (hacsak maga a cég meg nem szűnik). Utána viszont keress mást...

2007. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
83%
Neked is azt tanácsolom, hogy tedd fel kérdésedet a foglalkoztatas.hu oldalon. Biztosan kapsz pontos választ.
2007. nov. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!