Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől számít egyedülálló...

Mitől számít egyedülálló anyának valaki jogilag?

Figyelt kérdés
Ha a gyermekem születési anyakönyvi kivonatában szerepelni fog az apja, mert aláírja az apasági nyilatkozatot, viszont nem élünk együtt, akkor egyedülálló anyának számítok jogilag vagy nem? Tehát jogosult vagyok arra hogy pl a bölcsődében, óvodában ne kelljen gondozási díjat fizetni?(rendszeres gyermekvédelmi támogatás néven fut)
2015. máj. 15. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Attól,hogy hogy az anyakönyvi kivonatban szerepel az apa még nem azt jelenti h együtt is éltek. Nekem is szerepel mert a nevére vette,de már terhesség alatt is külön voltunk, és egyedülálló anyának számítottam. Viszont a gyet amit te említesz teljesen más. Ki kell számolni hogy mennyi az egy főre jutó havi jövedelem és ha nem haladja meg a határt akkor jár, akkor is ha családként éltek. És jár az ingyen étkeztetés illetve egyévben kétszer utalvány (gyerekenként meghatározva)
2015. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát az apasági nyilatkozattól még egyedülállónak számítok jogilag, erre voltam kíváncsi.
2015. máj. 15. 11:36
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Igen ha egyedülálló anya vagy akkor valamivel több a csp.

Ha gyet-et szeretnél menj be az önkormányzathoz és ott adnak nyomtatványt amit ki kell tölteni.

2015. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem éltek egy háztartásban, magyarul nem vagytok együtt, szakítottatok, külön éltek, akkor egyedülálló vagy. Akkor is, ha apa nevére vette a gyereket.

Gyet: gyermeknevelési támogatás. Annak jár, aki a háztartásában 3 v. több gyereket nevel. Magyarul, ez a főállású anyasági.

Amire te gondolsz, az a rendszeres gyermekvédelmi támogatás, nem hívjuk gyet-nek.

Ez jövedelemfüggő. Az egy főre eső jövedelem nem érheti el a havi 39.900 Ft-ot. Ha nem éred el, akkor jár. Egy évben kétszer kb. 6 ezer Ft Erzsébet-utalvány, óvodában, bölcsiben és iskolában ingyen van az étkezés és ingyen van a tankönyv. Minden évben igényelni kell, mert ugye az anyagi helyzet változhat.

Ezt az önkormányzatnál tudod igényelni.

2015. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

5-ös vagyok. Vagyis, ha 2-en vagytok, te meg a gyerek és a havi jövedelmed több mint kb. 80 ezer, akkor már nem jár.

Jövedelem: munkabér, csed, gyed, gyes, családi pótlék, gyerektartás.

2015. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ugyanezt írtam én is, csak elírtam a megnevezést. Mert gyet-t írtam gyt (így rövidítjük)helyett. Amúhy ugyanazokat írtad le. Tudom mert benne vagyok én is,és tisztában vagyok a jogokkal és szabályokkal. Az utalvány meg gyerekenként jár tehát ha egy gyrek van egy után kapsz (most 5700volt) , ha pl 3 akkor 3után (3szor 5700)at.
2015. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és az utalványt hol kell kérni?
2015. máj. 16. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Az önkormányzathoz kell bemenni, hogy szeretnél rendszeres gyermekvédelmit igényelni. Vidd magaddal a hivatalos papírjaidat, munkáltatói igazolást, gyerektartásról szóló határozatot, ha van. Elbírálják és ha nem léped túl az 1 főre jutó 39.900 Ft-ot, akkor kapsz utalványt, amit 1 évben kétszer adnak.
2015. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7es vagyok, ahogy írtam az önkormányzathoz kell bemenni. A jegyző fogja elbírálni,feltétl hogy EGY FŐRE JUTÓ HAVI JÖVEDELEM ÖSSZEGE NEM HALADJA MEG a) az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (2015-ben 28.500 Ft) - 140%-át ( jelenleg 39.900 Ft.

Az önkormányzat jegyzője 1 év időtartamra megállapítja a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát. Következő évben újra kell igényelni.

Augusztusban és novemberben jár az erzsébet utalvány amit: készétel,ruházat illetve tanszer vásárlásra lehet fordítani. Gyerekenként 5800ft értékben kapsz utalványt.

2015. máj. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!