Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok 3. gyereket?

Vállalnátok 3. gyereket?

Figyelt kérdés

Már van kettő, imádom őket, és mostanában kezdtünk el gondolkodni egy harmadikon. Igaz a második gyerekem nagyon problémás, kb 3 éves koráig minden éjjel fent voltunk vele, hordjuk a nevtanba. Megkésett beszédfejlődésű és diszlexiás.

Ma beszéltem a lányom tanítónőjével, és azt mondta, hogy szerinte neki is tanulási zavara van, diszlexia, figyelemzavar.

Szóval elbizonytalanodtam, hogy ilyen béna génjeim vannak. Akkor mégsem érdemes 3. gyereket vállalni? Mondjuk 39 éves vagyok, az is igaz.


2015. máj. 19. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

nem biztos, hogy genetika

egyrészt a magzatnak és szoptatósnak egyaránt nagy szüksége van omeg 3-ra, mert ennek hiánya okozhat később tanulási problémákat

valamint a mozgáfejlődés során nem maradhat ki a kúszás, mászsás, sorban, ütemben kel fejlődnie, ha egy terület lemarad segíteni kell pl Dévény módszerrel

ültetni, járatni tilos a babákat, csak magától ülhet és járhat(jártatásnál nem tanulja meg a helyes egyensúlyozást)mindennel agyi idegpályák fejlődnek ki, ami kihat a későbbi egész életükre

2015. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

ja és a kérdésre én simán vállalnék 3-at, ha lenne pénzem.

én már az első gyerek fejlődésére is figyelek

2015. máj. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy ezt írom, sokan le is fognak oltani, de én nem vállalnék, hanem inkább több figyelmet fordítanék a kettőre, mert ha jön egy picur, azzal te is tudod mennyit kell foglalkozni és így nem jut elég idő arra, hogy tanítsd meg hasonlók.

Félreértés ne legyen, nekem is van egy 3 hetes picurom. :)

2015. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék egy harmadikat,de sajnos nem vállalhatok több okból is. Az első, ami nálad is, hogy az egyik problémás, sajátos nevelési igényű, szóval nem egyszerű vele, a másik az egészségi állapotom, több olyan betegségem van, ami miatt nem vállalható még egy várandósság.A harmadik pedig az anyagiak.
2015. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van erőd és energiád hozzá, vállalj! Nekem problémás gyerek mellett nem biztos, hogy lenne.
2015. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindegyik kúszott,mászott, ahogy kellett. A kicsit 3 éves korától járatom logopédushoz, és a Dévényt is csináltuk. Szóval nem hinném, hogy azért vannak lemaradva, mert nem foglalkoztam velük eleget.

Anyagilag nem lenne gond a 3., viszont én is azon gondolkodom, hogy hogy tudnám megoldani. Vagy talán még jobban is, mivel jelenleg 6-ra érek haza, csináljuk a logopédiát az egyikkel, a másiknak megnézem kész-e a leckéje, és már mennek is lefeküdni. Ha nem dolgoznék, itthon lennék, talán még több időm lenne a másik kettőre is.

2015. máj. 19. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 beszédhibás fiam van még is vállaltuk a 3. Gyereket aki kislány ès vele nincs egyelöre semmi baj .
2015. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pénz, segítség és kor. Én 39 évesen már nem szülnék. Ez én vagyok, csak kérdezted a véleményünket.

A diszes problémákat lehet kezelgetni, sokszor nem is valódi diszlexia áll a háttérben. Ettől még lehet 3-at vállalni.

2015. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!