Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is le szoktatok ereszteni...

Ti is le szoktatok ereszteni néhanapján kisgyermek mellett?

Figyelt kérdés

A leeresztést úgy értem, hogy csináltok-e időről időre egy-egy otthonülős napot, amikor pl. mesét néztek a gyermekkel vagy főzőcskéztek vagy csak játszotok és nem foglalkoztok a házi munkával?

Mert nekünk ma ilyen napunk van, csak picit lelkiismeret-furdalásom van a kisfiam iránt, hiszen egyébként minimális tévézést engedek Neki, ellenben rengeteget megyünk, sétálunk, kirándulunk, gyerekek közé viszem, igazi játszótér-turisták vagyunk, tök ismeretlen játszótereket próbálunk ki. Itthon is értelmesen szoktuk tölteni az időnket, még a főzésbe és mindennemű házimunkába bevonom a fiam. Ma viszont esik az eső, az elmúlt napjaink nagyon menősek voltak, ráadásul sűrűn tarkítva hisztikkel, picit kimerültünk /a fiamon is látom, olyan kis kuckózós hangulatban van ma/. Ezért felajánlottam, hogy bújjunk össze és nézzünk meg egy mesét, aminek Ő nagyon örült. Most épp mesézünk-rágcsálunk, öleljük egymást, ránk fért már ez a kis semmittevés, csak közben jár az agyam, hogy tartalmasabban is eltölthetnénk az időnket. Ebéd van, megy a mosogatógép, mosógép, rend van /ébredés után gyorsan összepakoltunk/.

Szoktunk rajzolni, gyurmázni, mindenféle játékkal játszani. De a mai napunk ilyen. Gond ez?


2015. máj. 21. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs evvel a világon semmi gond, most ilyen kedvetek van, ez esik jól. Élvezzétek egymás társaságát, ne gondolj másra.

Szép napot!

2015. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ma nekunk is ilyen napunk van a 15honapos kisfiammal.napok ota nyugos volt.ma jokedvu,szeintem megerezte ezt az idot.

Csak sajnos nalunk meg rend nincsen mert a nosogatast csak felig hagyta...:)es persze kozben a lakas tobbi reszeben rombolt.:)

2015. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze. Nálunk is ilyen nap van, esik, egész nap borús az idő, kimenni nem lehet, mert rögtön tócsázna, de ahhoz hideg van. Ráadásul nekem még meg is jött... szóval, igen, begubóztunk.

Nálunk még kisebb kupi is van, mert játszottunk, álmos lett, ebédelt, lefektettem és még nem pakoltam össze. Úgyse jön senki rendet rakni, mosogatni vagy bármit csinálni. Majd megcsinálom később.

Egyébként nem értem, miért merül fel benned a kérdés, hogy gond ez, ha egyszer jól érzitek magatokat és szükség is van rá? Miért kellene minden nap gömbvillámnak lenni?

Süssetek sütit, csinálj magadnak teát, üljetek, mesézzetek, bújjatok össze, ha alszik aludj te is... Ha újra meleg lesz, úgyse lesz más lehetőség, menni kell. :)

2015. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Qrvára irigylem a problémáidat.
2015. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy baj!! Én nagyon utálom, hogy itt és amúgy a neten egy pár nő szuperanyunak állítja be magát, akik sosem lustálkoznak, sosem meséznek, nem tévéznek ( nincs is tévéjük természetesen!) és aki pedig mer ilyet csinálni az főj nem is érdemel gyereket. Hát, én az ilyen szülők gyereke nem szeretnék lenni, az tuti. Egy gyerek is igénylni néha a pihenést, nem kell mindig program, mindig elfoglaltság, tartalmas időtöltés.
2015. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Legalább te irigyelsz engem valamiért... Te korántsem vagy irigylésreméltó semmilyen tekintetben: pokróc stílusod miatt a környezeted agyára mehetsz, szánalmas!
2015. máj. 21. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szoktunk. Kellenek ezek a meghitt pillanatok, a passzív pihenés, nem kell mindig "csinálni valamit". A morgolódóval meg ne törődj, szegény, igazi vetítőgép- Valószínűleg ő nem kapta meg ezeket a pillanatokat.

De esetleg az ő gondolatmenetén továbbmenve nézhetnétek non-stop katasztrófákat, szegény sorsú emberekről szóló dokufilmeket, biztos jobb lesz nekik ettől.

Nem is értem, hogy jön ez ide?

2015. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!