Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás/nevelés,...

Gyerekvállalás/nevelés, családi élet szempontjából ti mennyire tartjátok rossznak a férjem munkaidejét? Tietek hogyan dolgozik?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódok, mert most döntöttük el, hogy belevágunk a babaprojektbe, erre a munkahelye bejelentette, hogy innentől folyamatos éjszakás műszakba rakják át. Reptéren dolgozik, heti 5 napot és napi 8 órát, de itt nincs hétvége, ünnepnap, stb, munka mindig hétfőtől-vasárnapig van (mármint nyilván nem 7 napot dolgozik hanem csak 5-öt, de szabad hétvége félévente egyszer ha van). És akkor mostantól mindig 22-06ig. Szerintetek ez így nagyon sz*r lesz? Kicsit el vagyok szomorodva, mert eddig is rossz volt, hogy sose volt közös szabadnapunk, de legalább éjszakánként együtt aludtunk, stb, most totál felborul a rend, ráadásul ha lesz gyerek, akkor pl nappal hogy hagyjuk aludni? (2 szoba, papír falakkal) Meg aztán ha gyerek megy oviba, én meg dolgozni, akkor még rosszabb, mert hétvégente sose lesz velünk, hétköznap meg mi nem vagyunk otthon, hiába van szabadnapja. Aztán még a karácsonyról stb ne is beszéljünk. És akkor még erre tetőzik az állandó éjszaka.... eddig legalább éjjel itthon volt :( Szerintetek én dramatizálom túl, vagy ez így tényleg nagyon kaki és inkább halasszuk a gyerekvállalást, és keressen másik munkát? Ti mit gondoltok? Tényleg nem tudom eldönteni hogy csak én buktam ki vagy ez így gáz lenne :(
2015. máj. 21. 17:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Érdekelne az is hogy a ti párjaitok/férjeitek hogyan dolgoznak.... :)
2015. máj. 21. 17:55
 2/11 anonim ***** válasza:

Hiába írunk mi bármit, neked kell tudni, hogy te mennyire tudnád tolerálni.

Kereshet másik munkát, akkor legalább az esély megvan, hogy emberibb munkaideje legyen.

Mi a foglalkozása?

2015. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyébként a pihenés megoldható. Mi váltva csináltuk a gyerekkel az "éjjeli műszakot", hogy kipihenjük magunkat. Amikor a férjem volt soros, én úgy aludtam, mint akit lelőttek. Másnap reggel mesélte néha, hogy nagy ordítás volt. Meg se rezzentem.

Amikor én vagyok soros, akkor viszont simán felébredek kisebb zajra is.


De vehet füldugót is. Illetve gyerekfüggő, vannak, akik pár hetes koruktól átalusszák az éjszakát.

A főnököm magas beosztásban dolgozik egy bankban. Ha egyszer rossz döntést hoz vagy elszámolja magát, annyi az addigi karrierjének. Két év alatt két gyereke született és bizony karikás szemmel járt dolgozni a születések utáni néhány hétben. Ő is felkelt, nem akarta az egészet a feleségére lőcsölni.

Megoldotta annyival, hogy duplázta a napi kávéadagját.

2015. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekünk éppen hogy az éjszaka nem lenne gond, mert akkor férjem dolgozna, szóval üvöltözhetünk, nappal kellene kicsit kulturáltabban lennünk mondjuk 7-15 amíg pihen.
2015. máj. 21. 18:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem, hogy nálunk is akkor üvöltött a gyerek, amikor valamelyikünk pihent. Nem ébredtünk fel rá.

Az lényegtelen, hogy ez a nap melyik szakában van.

2015. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem füldugót használ, ha éjjeles volt, semmit nem hall vele, pedig a gyerek szeret őrjöngeni itthon :D
2015. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én ferjem 6-14ig dolgozik. Ilyenkor amikor hazajön mindig alszik delutanit.


De utana mienk az egész nap.


Sztem nem rossz a férjed beosztása, délután 2ig kialussza magát, ott az egesz délután sőt kora este, meg munka előtt is aludhat fel-1orat es akkor kipihenten lehet dolgozni

2015. máj. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A párom teljesen összevissza dolgozik, van, hogy hétvégén, van, hogy délelőtt, délután vagy normál irodai rendben 9-től 5-ig.


Amíg kicsi a gyerek, és otthon vagy vele, szerintem mindegy melyik nap szabad. Sőt, szerintem még jobb is, ha egy hétfő-keddet tudtok mondjuk együtt tölteni, és nem egy vasárnapot - már csak azért is, mert tud segíteni a bevásárlásnál. Idővel pedig alakulhat ismét a munkarendje. Aludni meg fog tudni, ne aggódj. Ha fáradt az ember, elalszik a síró gyerek mellett is.

2015. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem szállodában dolgozik, karbantartó... Tehát reggel 6-tól indul (nyáron 5 órától) és 15 óráig van bent álatlában ha nincs valami extra esemény. Utána megy fusizni, (a főnökének a külön projekjába) fizikai munkát végezni és előfordul, hogy 8-nál előbb nem ér haza. De ha van valami nagy rendezvény v valami hírességet fogadnak v csótányirtás v egyéb nagyobb esemény, h vissza kell mennie pl 18:00-ra és míg kipakolják a teraszt, előkészitik a terepet vagy megjavítják pl a "sokkolót", grillezéshez elmennek faszénért, stb stb. asztalt, előkészítik a világitást stb, este 22-23:00 körül ér haza. Bár szerencsére ez csak időközönként van így. Pl. most nyáron aktuális lesz a grillezés,makrélázás ezt ők a kollegájával készítik elő és az evvel járó felhajtást. (van egy 3 évesünk és hamrosan születik a 2. babánk) De ettől függetlenül szerencsére férjem meg tudja oldani, h nekem ne kelljesn cipekedni v h elhozza/vigye lányunkat az oviba, ill h olykor kivegyen 1-2 sznapot. (minek után karbantartó, (januártól 2-tól dec.31-ig készenlétben kell lennie, mert minden ami a szállodával kapcsolatos 2 emberre -férjemre és kollegájára- oszlik, mint pl: a konyhára alapanyagok megrendelése-átvétele, szobákra kellékek szerelése, megrendelése-átvétele-karbantartása... nincs ünnep, nincs márc. 15, húsvét, pünkösd, karácsony, szilveszter, (max ha előtte kollegájával egyeztetnek, h pl kell a dec 24 vagy 25 szabadnapnak) ezeken a napokon is bent van, max korábban ér haza). Nem egyszerű, mert nyilván jobb volna, ha hétfőtől péntekig egy irpdában ülne 8-tól 16 ig szabad hétvégével, de ha kialakul az ütem, akkor nem vészes. Bármi kivitelezhető kb.
2015. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elhiszem,h bant,h az esti osszebujas is elmarad mar. D ennek vannak jo oldalai is,nezd ugy. Reggel a picit latja felkelni,osszebujhattok 3an reggelente,aludhattok egy jot akar. Ott lesz az eteteseknel,a furdeteseknel. neha vigyazhat is a picire d.e. nem olyan drasztikus,bar nem en vagyok benne.
2015. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!