Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy nem tiltottak el...

Jogos, hogy nem tiltottak el az autóvezetéstől a szüleim, miután összetörtem a családi autót?

Figyelt kérdés

Én eltiltottam volna magam tőle legalább egy évig!


Hülye voltam, és gyorsan mentem a havas úton, és lecsúsztam az árokba.

Kicsit össze tört az autó eleje.

Most a biztosító és a szerviz dolgozik az ügyön. Nincs három hete autónk, csak apának a céges.


De a szüleim nem tiltottak el, semmiszobafogság, semmi takardoj el dolgozni, semmi térítsd meg a kárt!


Furcsának tartom!


Szerintetek jogosan jártak el?

Én eltiltanám a gyerekem legalább egy évig ezek után elvenném a jogsiját, és egy év múlva visszakapná!

18/F



2015. febr. 8. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
talán örültek, hogy nem a nyakad törted ki
2015. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha ők nem tiltottak el és itt játszod a sértődöttet, megpróbálod osztani az észt, hogy te majd eltiltod a saját gyerekedet akkor ne csak a levegőbe beszélj hanem fogadd meg, hogy 3 hónapig nem vezetsz. Ennyire egyszerű aranyapám. :D Am. meg ott a céges autó, mit sírdogálsz? Törd össze azt is aztán majd csak eltiltanak. :D Biztosító? Amikor egyértelmű, hogy önhibából történt a baleset? :D Esetleg ha volt casco. Majd legközelebb öcskös. :D
2015. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Tiltsd el saját magad, ha ennyire hiányzik.
2015. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Hát nekem elég volt megküzdeni a saját lelkiismeretemmel. Engem sem tiltottak el, belekalkulálták ezt a dolgot, nekik is volt már balesetük.
2015. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem tapsoltam volna örömömben, hogy összetörted a családi autónkat, de az biztos, hogy hálát adtam volna az égnek, hogy neked semmi bajod nem esett és megúsztad egy karcolás nélkül az esetet.

Abban biztos lennék, hogy te magadban átgondolod/átgondoltad volna a helyzetet és annak súlyosságát.

Valamint az ijedelem után leültem volna veled megbeszélni, hogy mi történt és ezután óvatosságra inteni. Nem büntettelek volna meg, de egy ideig felügyelet mellett vezethetnél, amíg kellő rutinod nem keletkezik.


Emellett ha a helyedben lennék, valahogy megpróbálnám a kárt megtéríteni. Casco ide vagy oda (ha van a kocsin).

2015. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem, miért tiltottak volna el? Ha nem engednek vezetni, akkor sosem fogsz megtanulni, mert ha azt hiszed, hogy már tudsz, akkor nagyon tévedsz. Egy év alatt nem lehet megfelelő rutint szerezni. Vagy mi a gond? Félsz újra a volán mögé ülni a baleset miatt és ezzel szeretnél kibúvót keresni a haverok előtt, hogy miért nem vezetsz? Szerintem inkább örülj, hogy ilyen jó fej szüleid vannak, bár én sem panaszkodhatok. Smikor 19 évesen kicsit összetörtem apám néhány éves kocsiját, akkor bizony ki kellett fizetnem a kárt (igaz később visszaadta), mert a Casco önerejét nem érte el. Pedig én még csak gyorsan se mentem, a ködös időben elém repült egy fácán és összetörte az egyik lámpát és a hűtőrácsot.
2015. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Ha eltiltanának egy évre, akkor utána abszolút semmi esélyed sem lenne újrakezdeni a vezetést.


értelmes emberek nemhogy nem tiltják meg a vezetést, hanem épppen ellenkezöleg, minél elöbb újra odaültetik agyereket a kormányhoz!

2015. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Vezetéstől eltiltani a hatóság tud.

Ha meg ezek után odaadják neked a verdát, hát az az ő dolguk. Őket kérdezd, mi honnan tudjuk?

2015. febr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jol donrottek a szuleid.

Az en peldam.

Az alig egy eves csaladi autot tortem totalkarosra, kb.20eves koromban. Meg aznap beultetett apam a regi meg elnem adott autoba, hogy akkor vezess fiam.

Kesobb elarulta azert tette, hogy ne feljek a vezetestol, ne maradjon bennem semmi rossz erzes, a vezetessel kapcsolatban. Olyan munkam lett kesobb amihez heti kb.2000km kell vezetnem mindenfele idojaras eseten is. Azota sem volt meg koccanasom sem.

2015. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen jogos, akármennyire hihetetlen, ez az egyik legjobb nevelő az életben. Tudod, az életben nem minden sikerülhet úgy, ahogy az ember azt eltervezi. A sok jó dolog mellett ugyanúgy lesznek rossz dolgok, mint pl. ez. A nagy kérdés az, hogy te egy ilyen rossz dolognak mered-e vállalni a következményeit, tanulni belőle és újra talpra állni, vagy gyáván elfutsz a probléma elől. Ez téged életed végéig jellemezni fog - és nem mások miatt, hanem önmagad miatt. Azzal, ha én megtiltanám azt, hogy autóba ülj, vagy szobafogságra kényszerítenélek, csak a te dolgodat nehezíteném meg. Így is nagy szarban vagy, miért toljalak bele még jobban? Mellesleg ha eltiltalak a vezetéstől, kiesel a gyakorlatból, akkor mi a fenének csináltad meg a jogsit? És van még egy nagyon jó előnye ennek a helyzetnek: kiderül, hogy van-e annyi önérzeted, hogy önmagadtól segítesz-e megoldani az általad okozott károkat, vagy nagy ívben teszel az egészre, és oldják meg a szüleid egyedül.


18/L

2015. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!