Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit fog csinálni gyermeketek...

Mit fog csinálni gyermeketek a nyári szünetben? Nekem semmi ötletem

Figyelt kérdés
Nemsokára nyári szünet és nem szeretnék úgy járni mint tavaly, a gyerekek sokat unatkoztak :( A lányok 17 és 7 évesek. A "kicsiken" kívűl még van 3 felnőtt fiam de nekik is van már családjuk. A nagyfiúk azt mondták elvállalják őket 1 hétre (félre ne értsétek nem én kényszerítettem rájuk, meg sem említettem, lehet a lányok mondták nekik, nálunk nagy a tesvéri szeretet szerencsére :) ) 3 hét megoldva+1 hét mert táborban lesznek. De ez "csak" 4 hét. Gondolkoztam hogy a kicsi mehetne nyári oviba (pénteken ballag oviból) de akkor az lesz hogy persze Nikinek (nagylányom) nem kell suliba mennie. Tavaly már nem volt nyáron óvodába, mert apukának jobb lett a beosztása de most már ő sincs :( Fogunk menni kirándulni de akkor sem minden nap mert nagyon sokat fogok dolgozni megint. Nagyszülők az Egyesült Államokban élnek. 12 hét szünet ebből csak 4 van megoldva, 8 héten keresztül fogalmam sincs mit fognak csinálni. Nálatok milyen "programok" lesznek?
2015. máj. 25. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Az otthoni lazulás nem opció?


Nálunk ezek vannak:


régi mesék, filmek nézése

medencézés

szalonnasütés, bográcsozás

barátnőzés

strand

erdei kirándulás

horgászás

biciklitúra

2015. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, fel is írom őket :)

Ha szabadnapon leszek akkor otthon is pihenünk, de szinte én minden nap dolgozok, bár most tegnap se és ma sem kellett menni dolgozni (nálunk nincs hétvége, nincs ünnep)

2015. máj. 25. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi tavaly lovagolni voltunk minden héten egyszer és aznap ott is mardatunk, a lányom bolondul a lovakért. Állatmenhelyeket is szoktunk látogatni heti 1szer, 2szer.
2015. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nézz körbe a helyi művházban, közösségi házban, szerveznek-e esetleg valamilyen "napközifélét". Ezek sokszor nem fizetősök, tesómék falujában a pap meg két emberke összefogtak és minden nyáron csinálnak ilyet. pingpongoznak, csocsóznak, gombfociznak, beszélgetnek, filmet néznek stb, van velük felnőtt.

nálunk a mozi szervez filmklubbot, valami minimális párszár ft-os helyáron beülsz, aztán beszélgetés róla, néha elkotót is meghívnak. egy kamasznak ez is lehet program.

a könytárakat is érdemes lehet körbenézni, hátha valakinek van vmi jó kezdeményezése.

ha jó kapcsolatban vagytok pár családdal akkor meg lehet beszélni, hogy beosztjátok mikor kinél van 1-1 napot az összes gyerek.

2015. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :))
2015. máj. 30. 17:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 17 évest már nem kell pesztrálni. Én ilyenkor már vígan mentem nyári melózni, sőt már 16 évesen is. Meg barátaimmal találkozgattam, strandolni jártunk, meg ilyenek. Tud vigyázni a 7 évesre is, meg őket ketten is el tudnak menni ide-oda, nem kell már szülői felügyelet.
2015. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!