Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koraszülött babák anyukái! A...

Anndrea kérdése:

Koraszülött babák anyukái! A ti babaátok mikor kezdett kúszni, mászni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 26. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most 9 es fel honaposak az ikreim. 33. heten szulettek, tehat majdnem 2 honappal korabban a kiirt datumnal. 1 het kulonbseggel 8 honaposan kezdtek el maszni. De a kislanyom pl hamarabb tudott felulni, mint maszni. A kisfiam pedig hamarabb maszott.
2015. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

35 hétre született iker fiaim 6 hónaposan kezdtek rendesen kúszni, és ez sokáig így is maradt.

10 hónaposan felálltak, állásból leültek, és mászni kezdtek.

Járni 14 és 15 hónaposan kezdtek önállóan.

4-7 hónapos koruk közt járt hozzájuk gyógytornász.

2015. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az enyém 31. hétre jött, és most 10 hónapos, de nem akar csinálni semmit. Egyszer láttam mintha kúszni próbálna, de azóta sem semmi. Csak gurul..Dévényre járunk, de már kezdem elveszteni a reményt.:((
2015. máj. 26. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:

# 1-es vagyok. Ha fiu, akkor szerintem ne aggodj emiatt. A kisfiuk lustabbak. Az en kisfiam pl erosebb sokkal, mint a kislanyom, siman fel tudna ulni, es tud is, ha akar, de egyszeruen nem csinalja gyakran. A kislanyom allandoan felul, tapsol, tancol - ingatja a kis fejet, ha zenet hall :) - szoval sokkal aktivabb, pedig o volt a kisebb es 1 hettel kesobb is kezdett el maszni, mint a kisfiam, de mar gyorsabb :) A kisfiam viszont erosebb, hamarabb maszott, es 9 honapos kora ota fel tud allni, de persze meg csak ugy, h tamaszkodik vmin. A kisfiam pl. 6 honaposan meg tudott fordulni, a kislanyom csak par hettel kesobb, de nagyon hamar behozta. Mivel nekem ketpetejuek az ikreim es kulonbozo nemuek, latom, h mekkora kulonbseg van a fejlodesben.


Azt esetleg megteheted, h gyakorolsz vele kicsit. Ha mar fel tud terdelni, akkor vedd ra eneklessel, jatekkal, h ingassa magat elore-hatra terdelo pozicioban. Onnan mar csak napok kerdese a maszas. Tedd le sokat hasra a foldre (maszoszonyegre). Esetleg vidd el uszni, m az is sokat segit am. :)

2015. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

33. hétre született a kislányom. 7 hónaposan kezdett el átfordulni, 8 hónaposan forogni. 9 hónapos volt, amikor az első kúszó mozdulatokat megtette, de úgy, hogy a jobb oldalát nem használta. 1 hét múlva volt időpont dévényre, addig így kúszott. Az első kezelés után négykézlábra állt, a 2. után pedig elkezdett mászni, szépen, szabályosan. 2 hónapig jártunk, úgy váltunk el, hogy kapaszkodva lépegetett. Azóta is szépen fejlődik.

Mióta jártok Dévényre?

2015. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Január óta járunk.Nem tudom van egyáltalán értelme?
2015. máj. 26. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!