Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
8hetes terhes vagyok,a munkàltatóm nem fizet utànam tb-t.viszont veszélyes anyagokkal dolgoztam îgy úgy hallottam normàlis esetben tàpénzre mehettem volna.viszont màr tudja a főnököm a terhességem úgy beszéltük meg hogy nem megyek màr (telefonon) azóta folyamatosan hîvogatnak sűrgetnek hogy menjek alàîrni a felmondàst! Nincs valami kis kapu amit ki lehet hasznàlni,hogy mégis tàppénzre menjek? Vagy holnap menjek és îrjam alà a papîrokat.koszonom elöre is a vàlaszokat.(csak 2hete nem melózok)
2015. máj. 27. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jézusom.munkaszerződésed esetleg van egyáltalàn? Gondolom nincs ugye?
2015. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok

Ha felmondást akar aláíratni akkor lennie kell munkaszerződésnek is. határozott v határozatlan idejű a munkaviszony? Mu az h nem fizet utanad? Miert? Miert nincs tappenz?? A munkaszerzodessel menj be vmelyik illetekes hivatalba! Meg meg is buntetik!

2015. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem rég kerültem oda igy meg nem kaptam meg.tudom hogy buta vagyok h nem mentem utana.de nem gondoltam hogy ez lesz
2015. máj. 27. 20:07
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez egy tagsàgi volt amit alàîrtam.azt mondta azt kell alàîrni hogy én ebbol kilépek mert felmondtam.nem munkaszerződés
2015. máj. 27. 20:10
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne írj alá semmit! Terhesen nem rúghat ki, nem is kényszeríthet felmondásra. Ha akar, felajánlhat más munkakört - ugyanakkora fizetésért. Ha nem, elmész táppénzre. A TB-t meg fizetnie kell, olyan nincs, hogy nem, akkor rá kell uszítani a szerveket.
2015. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Próbaidős vagy ezek szerint? Ha volt korábbi mhelyed, akkor addig lehetsz tp-en, amennyi időt dolgoztál.
2015. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod,nem îrok alà semmit addig mig nem tudok semmit.holnap meg próbàlok utàna jàrni a dolognak. Én marha még mentem is volna mint a jó gyerek be a munkahelyemre csak fura volt hogy ennyire sürgős nekik.mert hol egyik hol a màsik hîvogat
2015. máj. 27. 21:03
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó ez komoly? Az nagyon jó lenne.előtte 9hónap bejelentett munkaviszonyom van,ahol normàlisan ment minden nem volt ilyen sumàksàg
2015. máj. 27. 21:05
 9/16 A kérdező kommentje:
Màrcius 16àn megszünt az előző munkahelyem màrcius 21én meg kezdtem a jelenlegin
2015. máj. 27. 21:09
 10/16 anonim ***** válasza:

ha márciusban kezdtél akkor valóban kirúghat, mert elméletileg az első 3 hónap az próbaidő,t nincs védettség.

elméletileg ugye dolgoztál 7 hetet ott, jól számolom? utána meg 2 hét tp. akkor ha nem is rúg ki próbaidő alatt, d csak annyit lehetsz tp-n amennyit dolgoztál, ha nagyon rendes akkor azt az 5 hetet még megengedheti, de ha ennyire el akar küldeni akkor nincs sok esély erre :(

2015. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!