Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki magyarázza el nekem,...

Valaki magyarázza el nekem, mire jó az újszülött szellőztetése, mert nem értem?

Figyelt kérdés
Itt sorra olvasom, hogy kiteszik a gyereket az ablakba, meg 5 perc, 10 perc. Nekünk ilyet sosem mondtak. Mire jó ez? Az ablakban nem ugyanazt a levegőt szívja be, mint odakint?

2015. jún. 3. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Három gyerekemmel már a negyedik védőnőhöz tartozunk. Az ablakba tevést nekem sem mondta egyik sem. De azt igen, hogy meg kell hogy szokja a légmozgást, a kinti levegőt, úgyhogy először csak rövid időre vigyük ki.
2015. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom èn sem èrtem, a kórhàzban sem csinàltak ilyet, koraszülött volt a lànyom inkubàtorból kivève simàn rànyitottàk az ablakot egy napra is, sőt külön kèrte a dokink hogybabakocsiban vigyük haza (20perce lakunk) mert az jobb neki...akkor volt 1hónapos ès èppen 2500gramm.
2015. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a levegő hanem egyéb környezeti dolgok is vannak kint ami bent nem: napsütés, pollenek, más hangok, járművel stb...

Ezekhez nem árt hozzászoktatni,hacsak nem burokban kívánod nevelni.

Nyilván nem délben kell kitenni a tűző napra, de estefelé egy pár percet már ki lehet vele ülni a teraszra. Aztán 2-3 hetesen jöhet egy rövid séta.

Jobb ha fokozatosan hozzászoktatod, mintha egyszer csak el kell vele menned hirtelen valahova egy órára és végigüvölti az egészet, mert annyi az új inger, hogy nem bírja. Meg babakocsit is szokni kell.

2015. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első gyerekemet szoktatni kellett a kinti, hideg(!!!) levegőhöz. Azért egy újszülöttet nem lehet kivinni egyből a téli hideg időbe.

A második gyerkőc kevésbé hideg hónapban született, őt kivittük egyből.Nem volt benti szoktatás, a kinntlétek időbeni hosszát emeltük.

2015. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Ez ilyen magyar hülyeség. Normális időben, az évszaknak megfelelően öltöztetve simán ki lehet vinni.
2015. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A téli babát is csak hazaviszik valahogy a kórházból, nem? Akkor őt hogy szoktatják? Harmadik nap mentünk haza február végén a kórházból, és a csecsemősök megkérdezték, hogy megyünk-e még aznap sétálni. Semmi ablak meg szoktatás.
2015. jún. 3. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Ablakba?? És nem esik le?? :)


Az emberi test alapvetően nem arra van kitalálva, hogy a poros szobai levegőt szívja a tüdejébe, a neonban süttesse a bőrét és el legyen zárva a napfénytől meg a légmozgástól. Nem mondom, hogy menjünk ki egy alaszkai hóviharba kettő naposan, de azért a gardróbszekrénybe se kell bezárkózni. Talán ezért...

2015. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De én pont az ellenkezőjét mondom. Nem értem, mi ez a szellőztetés. Mi 5 napos gyerekkel mentünk sétálni március legelején, mindenféle szellőztetés nélkül.
2015. jún. 4. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!