Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbuktam, mint anya. Hogyan...

Megbuktam, mint anya. Hogyan szerezzem magam vissza?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 4 gyermekem van. A legkisebb 20 hónapos. A párom egy ideje lelkileg a padlón van. Az anyja, testvérei miatt. Én megértő voltam, hagytam neki 2 évet, hogy feldolgozza. Nem halt mez senkije, csak hátbatámadták, hülyének nézték, kihasználták. Ez idő alatt teljesen elhanyagolt minket, a padlóra került, de dokihoz nem hajlandó menni.

Ez idő alatt én teljesen egyedül voltam a gyerekekkel. Bezárva szinte a 4 fal közé. Bolt, ovi, suli, házimunka, majd ovi, suli, fürdetés, vacsi, fektetés. Monoton, magamra nincs időm. Egyre inkább lelkileg kiégtem. Ma már ott tartok, hogy nem tudok aludni, nem érdekel semmi, még a gyerekek is közömbösek számomra. Ezt nem mutatom feléjük, nem éreztetem velük. De mit tegyek? A párommal beszéltem, de az volt a válasz, hogy hagyjam békén, ő ki van készülve.

Tudnátok tanácsot adni, mit tegyek? Különköltözni nem tudunk, de nem is lenne értelme, hisz most is olyan, mintha a párom nem lenne itt.

Kérlek ne támadjatok. Segítséget szeretnék kérni.


2015. jún. 4. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom amin keresztül mész, de tényleg be kell látnia a párodnak, hogy ez így nem jó. Végig hallgat egyáltalán mikor próbálod megbeszélni vele?
2015. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig itt csak a változás segít.És elsősorban a férjednek kell.Beszélj a háziorvossal utalja be.Nem normális hogy egy felnőtt ember ennyire nem tudja feldolgozni a történteket.

De te mit szeretnél?Szereted még őt?Akarod így együtt?

2015. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Már agyonsajnáltad. Közölted már vele, hogy ő egy Férfi és 2 éve úgy viselkedik, mint egy óvodás kislány? Meg kéne rázni, mert APA és nem engedheti meg magának ezt a dedós viselkedést! Nézz a szemébe és egyenesen mondd meg neki a tényeket! Ideje felébrednie a kómából!
2015. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tényleg csak a gyökeres változás fog megoldást hozni. A gyerekek között nem volt szünet? Tehát nem dolgoztál közben?
2015. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amin keresztülmentél/keresztülmész abban bárki kiégne.

Egy komoly, leülős beszélgetés már kevés. Család és párterápia?

2015. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem, màr 9 éve itthon vagyok. Már visszamentem volna, de a 4. gyerkőc elkötés után is besikerült.

Nem hallgat végig. Már gondoltam rá, hogy bezárom a szobába, amíg beolvasok neki, hátha magához tér.

Szeretem és a gyerekek is szeretik. Nem akarom elhagyni. És a 4 éves lányom apa nélkül szinte levegőt sem hajlandó venni.

Én is gondoltam a terápiára, de tuti nem menne bele.

2015. jún. 4. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok. Húha, akkor nem csodálom, ha Te is kivagy, hisz 9 év nagyon sok idő, nem is volt "életed" nagyon a babák előtt. Bár igaz, hogy ők az élet értelmei, de nem csodálom, ha te is kimerült, kiégett vagy, vagy annak érzed magad.

De gondolom a kis tündérek erőt adnak a mindennapokhoz.


Arra nem gondoltatok, h esetleg a férjed nem csak simán kivan, meg padlón van, hanem depressziós? Azt meg sajnos nem gyógyítja a párterápia, mert előbb az alapproblémát kell feltárni és gyógyítani. Ha nem hajlandó elmenni ezzel az orvosához (aki továbbküldené célirányosan) akkor kérdezz rá a te háziorvosodtól, hogy elmondás alapján ő nem gyanakszik-e depire? Aztán el kell indulni a gyógyulás rögös útján. Én sok sikert kívánok Nektek ehhez. :)

2015. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
sokk terápia? szombat reggel, mikor otthon van, adsz egy nagy puszit neki és közlöd, hogy majd jössz... és este mész haza. vagy vasárnap... te végre kikapcsolódsz, ő meg rádöbben, hogy van 4 gyereke!
2015. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

én nem hagynám, hogy önsajnálat címen kivonja magát a kötelezettségeiből.

a gyerekeknek is apára van szükségük, nem idegroncsra.

ő a felnőtt, fel kell állni, az életben sokkalta nagyobb bajok is vannak, amiket tudni kell megoldani.

sajnálhatja magát, míg wc-n van, amúgy meg toppon lenni.

ez elvárás, nem kívánságműsor.

2015. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Depresszióra nem gondoltam eddig, de beszélek a háziorvosunkkal.

Ez a lesokkolás nem is rossz ötlet. Csak az a baj, hogy nem tudok hova menni. Nincsenek barátaim, nincs kivel beszélgetnem, nincsenek szüleim, tesóm meg Németországban. De már az utcán is parázok egyedül. Olyan, mintha mindenki engem bámulna, hogy te jó ég, ez meg hol hagyta a gyerekeit.

Persze, imádom a gyerekeimet, ők az én kincseim, támaszaim. Sosem tudnám nélkülük elképzelni. Csak hát én is ember vagyok.

2015. jún. 4. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!