Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megbuktam és a szüleim nem...

Megbuktam és a szüleim nem engedik, hogy abbahagyjam a sulit. Hogy vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Nem mentem át a pótvizsgán pedig tanultam rá. Meguntam már az iskolát. Láttam az új osztályomból pár arcot de nagyon gáz az összes meg kedvem sincs ilyen fikások között ülni. Mondtam a szüleimnek, hogy abba akarom hagyni de nem engedik. Azt mondták, hogy addig nem megyek sehová míg le nem érettségizek. Belefáradtam ebbe a szarba, elegem van az elvárásokból meg az egész kibaxott szarból. Elment az életkedvem. Tudom hogy kéne az érettségi de elfáradtam. Nem ülnék itthon tudnék munkát intézni magamnak. Mindig azzal vannak ki hogy amig velük élek az van amit ők mondanak. Mit csináljak? 17/F

2013. szept. 1. 20:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbogaram 8 álltalánosal szerinted milyen mukahelyre kellesz...
2013. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
100%
17 évesen 8 általánossal semmillyel szakmával SEHOL nem kapsz munkát.Ted le az éretségit meg egy szakmát akkor lesz munkád.Ezt te jövödre mondom tanácsnak.
2013. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Vidéken lakom. Jó leszek majd traktorosnak addig meg csinálom amit nyáron.
2013. szept. 1. 21:00
 4/48 anonim ***** válasza:
18%
18 éves korodig tanköteles vagy, bárhogy is nyúzod anyádékat
2013. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Mik az elképzelésed, hová fognak felvenni 17 évesen érettségi, szakma nélkül, továbbá hogyan tervezed az életed? Halálodig segédmunkákból élnél?


Az érettségit kierőszakolni nem hülyeség, később felnőttként nem egyszerű család/munka mellett tanulni. Ha megvan az érettségid, később dönthetsz úgy, hogy megcsinálsz valami OKJ-s képzést ha találsz olyan területet, amin szívesen dolgoznál.

2013. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%
4: Már nem, 16 év lett a korhatár.
2013. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
92%
Traktorosként marha nagy egzisztenciád lesz. Hálát adnál a szüleidnek majd amikor családot szeretnél alapítani, ha most tanulnál egy szakmát és letennéd az érettségit.
2013. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát átmehetsz esti iskolába is azt hiszem, hogyha nem akarsz oda járni. Volt osztálytársam estire járt, heti egyszer vagy kétszer kellett bemenni, asszem fél háromtól kezdődött neki, és nemtom meddig tartott.
2013. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Kellenek a segédmunkások és a traktorosok is. Max estin leérettségiznék ha úgy érzem de nem most. Végül is nem mindegy, hogy mit dolgozok ha úgyse kapok rendesen fizetést?
2013. szept. 1. 21:08
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

És mihez kezdesz, ha már nem lesz szükség traktorosra? Ha most unod az iskolát, majd 20 év múlva nem? Vagy majd jó lesz a segély, vagy ha az sem lesz, majd a szüleid etetnek felnőtt fejedre?

Szívesen mondanám, hogy lusta dög vagy, de nem lenne igazam, mert nem lusta vagy, hanem élhetetlen, vak, és süket, ha nem látod, mi folyik körülötted, diplomás emberek csinálják azt, amiről te 8 általánossal "álmodsz". Ha lenne traktorom, meg földem, öcsém, én bizony a diplomást venném fel még a trakira is, nem a 8 általánost végzettet!

2013. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!