Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves korukban...

Szerintetek hány éves korukban vállaljanak gyerekeket az emberek?

Figyelt kérdés
30 éves korára az ember már elfárad, nő és férfi egyaránt. 19-20 évesen még nincs miből, hova. Mire az ember oda kerül hogy megteremti a feltételeket, már az első gyerekhez is régen késő, hát akkor még hol van a második, harmadik? Ráadásul nem elég megcsinálni, megszülni hanem bizony fel is kell nevelni, ki kell menni vele a játszótérre,hallgatni kell a sírását, szóval türelem kell hozzá. Hány éves koráig van valakinek türelme ehhez?
2015. jún. 5. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

30 éves korára elfárad? Kicsit erős ez így! 28 évesen szültem a fiam, most 32 vagyok, jön kistesó. Nem érzem magam fáradtnak. Sőt, én a fiam szülése után kezdtem el igazából sportolni. Heti négyszer jártam futni, közben itthon család, ház, kert stb.

De én 25-35 közé gondolnám az elsőt. Persze ez nincs kőbe vésve. Van,akinek már 22 évesen meg vannak az anyagi alapok a vállaláshoz. A türelem meg nem kor kérdése szerintem. Sőt, én azt vettem,hogy a nagyon fiatalon szülőknek nehezebb kezelni a gyerekes létet, a kötöttséget,hogy nem oda és akkor megy, amikor ő akar.

2015. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 és 32 között szeretnék 2 gyereket. Remélem össze is fog jönni könnyen a baba, ez majd akkor kiderül.


Én 25 és 45 között leszek csak igazán eleven. HA 30 éves korodra elfáradsz az elég nagy baj..hiszen előtted lesz még szerencsés esetben egy jó 50-60 év.

2015. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
elfelejtettem: 29/f
2015. jún. 5. 19:39
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt 30 éves korra nem kellene elfáradni. Másrészt azt kérdezed Meddig van az embernek türelme.. Őszintén.. Van akinek 35 évesen nincs türelme, van akinek 30 felett érik csak meg. Én pl képtelen lettem volna rá 20 évesen, túl fiatal voltam. Minden embernek máskor jön el ez az idő.
2015. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha ti most kezditek csak igazán, akkor eddig mit csináltatok? 20-22 évesen nem akartatok volna babát?
2015. jún. 5. 19:40
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Értelmetlen a kérdés. Lehet, hogy valakinek megvan az egzisztenciája, de nem érett rá, vagy éppen fordítva (és ez tán a gyakoribb eset).

Ráadásul sok embert egyik sem érdekel: szül a nyomorba is, vagy bizonytalanságba, úgy, hogy értelmileg sincs felkészülve rá, nem foglalkoztatja a jövő.

2015. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ti most kezditek csak igazán, akkor eddig mit csináltatok? 20-22 évesen nem akartatok volna babát?"


Talán azon voltak, hogy megteremtsék a feltételeket?

2015. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Nem, nem akartam még akkor babát. Be akartam fejezni a sulit, dolgozni,hogy ne a szüleim nyakára szüljek, és legyen hova visszamenni babázás után. Illetve, akkor még meg akartam olyan dolgokat tenni, amit gyerek mellett nem lehet. Pl. kitalálni péntek este,hogy szombat reggel induljunk el a Balcsira, úgy,hogy szállásunk sincs. De még sorolhatnám!
2015. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Eddig mit csináltam?


Hát 19 évesen kerültem a Műegyetemre, 26 voltam már majdnem mikor befejeztem MSc-vel mindennel együtt. Aztán ugyan dolgoztam mellette, de azt olyan módon, hogy nem számít hivatalosan munkaviszonynak, szóval kell 1 teljes munkaidős év a gyedhez és most épp ezt csinálom.


20-22 évesen közelében voltam még annak, hogy gyereket csinálja.. Persze ha elég lett volna egy érettségi, egy 2 éves képzés, esetleg fősulis diploma, akkor már 22 évesen belevághattam volna, de a feltételek akkor sem lettek volna meg hozzá, csupán már nem kötött volna le a tanulás.

2015. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*közelében nem voltam még
2015. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!