Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves korukban...

Szerintetek hány éves korukban vállaljanak gyerekeket az emberek?

Figyelt kérdés
30 éves korára az ember már elfárad, nő és férfi egyaránt. 19-20 évesen még nincs miből, hova. Mire az ember oda kerül hogy megteremti a feltételeket, már az első gyerekhez is régen késő, hát akkor még hol van a második, harmadik? Ráadásul nem elég megcsinálni, megszülni hanem bizony fel is kell nevelni, ki kell menni vele a játszótérre,hallgatni kell a sírását, szóval türelem kell hozzá. Hány éves koráig van valakinek türelme ehhez?
2015. jún. 5. 19:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Értem már, tehát ti most érzitek érettnek magatokat rá!

Na és aki úgy érzi hogy már kinőtt belőle, az mit csináljon???

2015. jún. 5. 19:52
 12/14 anonim ***** válasza:
53%
Az nyilván nem akar gyereket és akkor nem gondolkozik ezen..
2015. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, 20-22 évesen még tanultam, hétvégén pedig buliztam. Eszembe se jutott ekkora felelőséget vállalni! Nekem akkor az úgy volt jó, ahogy.
2015. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%

Egyénfüggő, kinek mikor jön el az idő.


Medikaként, 24 és 25 évesen szültem az első két fiamat. Családos koleszban laktunk, hasonlóképp kisgyerekes egyetemista párokkal, nagy buli volt:-) Könnyen kihordtam és könnyen szültem a babákat ennyi idősen, fizikálisan mindenképp ez az ideális kor.


33 voltam, amikor a harmadik baba született, akkor már egzisztenciálisan jobb helyzetben voltunk, nagyon élveztem a babázást, viszont nehezebben viseltem a terhességet.


Az, hogy még mindig viszonylag fiatal vagyok felnőtt srácokkal, nagy előny, most ismét különösebb kötöttség nélkül élvezhetem az életet, és a fiaimmal jobban megértjük egymást, mintha jócskán 50 felett éltük volna át a kamaszkorukat.


Az a fontos, hogy az ember képes legyen megtalálni az arany középutat. Láttam itt már olyanokat, hogy saját ház, több milliós megtakarítás nélkül nem szabad belevágni a gyerekvállalásba, ez sztem a ló túloldala, kevesen érik ezt el 40 év alatt. Az élethez bátorság is kell, ha valaki lelkileg kész arra, hogy babát vállaljon, tervezhető a jövője, tudja, hogy néhány éven belül biztos, elfogadható egzisztenciája lesz, akkor nem látom akadályát, hogy szüljön, túlzás 40-42 éves korig halasztgatni.

2015. jún. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!