Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzik azt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzik azt, hogy azonos neműek gyerekeket vállaljanak?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, van pár meleg ismerősöm egyetemről stb... elkerülhetetlenül találkozik az ember naponta a homofóbiával, akár buszon ha elkap egy beszélgetést stb... Én most elgondolkodtam, hogy végülis az összes meleg ismerősöm rendes családban nőtt fel, mégcsak el se váltak a szüleik, ennek ellenére melegek lettek felnőtt korukra. Ennyi erővel akkor mindenkinek aki normális családban nő fel, heterónak kéne lennie. De nem így van... Akkor miért lenne evidens, hogy egy meleg párnak meleg lesz a gyereke is akit felnevelnek? Kicsit utánaolvastam most és külföldön, ahol már vállalhatnak törvényesen is gyereket meleg párok, az a jellemző, hogy a gyerekek nagy része ennek ellenére hetero lesz... Bizonyított, hogy már születésünkkor eldől a szexualitásunk, akkor miért kell ügyet csinálni abból ha 2 azonos nemű ember szeretne gyereket nevelni? Ők nem tudnák megadni ugyanazt a szeretetet mint 2 különböző nemű?

2012. dec. 21. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/152 anonim ***** válasza:
35%

Hát én nagyon bízom benne, hogy ezt sose fogják engedélyezni...

Te örültél volna neki, ha anyukád és apukád helyett lett volna mondjuk 2 apukád? Én biztos nem...

2012. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/152 anonim ***** válasza:
35%

-Neked két apukád van? Anyukád nincs?

-Neked két anyukád van? Apukád nincs?


Az kéne még, hogy az ilyen és ezekhez hasonló kérdések megszaporodjanak...

2012. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/152 anonim ***** válasza:
85%
Ha eldobtak volna maguktól a szüleid, biztosan te is örültél volna két férfinak, csak legyen valahol laknod. Most csak azért mondod, hogy nem örültél volna, mert már beléd nevelték a homofóbiát.
2012. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/152 anonim ***** válasza:
93%

"Bizonyított, hogy már születésünkkor eldől a szexualitásunk" Tudtommal ezt még mindig nem sikerült bizonyítani.

Amúgy nem vagyok a melegek ellen, de az más kérdés, hogy a gyerekek szociális beilleszkedését nem könnyítené meg kicsit sem a dolog. Mert nem csak arról van szó, hogy "elferdülhet" a gyerek, szimplán te is találkozol azzal, hogy mit kapnak a meleg ismerőseid, milyen erős a homofóbia itthon, na szerinted a gyerek miért maradna ki ebből? Még mindig jobb szerintem 2 azonos nemű szülő ha jól és szeretetben nevelik fel a gyereket, mintha árva lenne, de gyanítom itthon még nem készek rá az emberek.

2012. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/152 anonim ***** válasza:
86%

Nem azt kell nézni,hogy a melegek mit akarnak,hanem azt,hogy a gyereknek mi a jó.

Tegyük fel,hogy van egy gyerek akinek melegek a szülei.Ha az osztálytársai meglátják,elképzelhető,hogy elkezdik gúnyolni miatta,ami nem hiszem,hogy jót tesz egy gyereknek.

De ez csak egy példa volt.Nem arról van szó,hogy nem tudnák megadni azt a szeretetet amit 2 különböző nemű,hanem arról,hogy nem biztos,hogy jól járna vele a gyerek,mert elég szemetek tudnak lenni a gyerekek és hajlamosak kiközösíteni valakit ilyenért és az viszont már nem tesz jót a személyiségfejlődésének.

Ez az én véleményem.

2012. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/152 A kérdező kommentje:
Hát inkább lett volna 2 apukám, mint egy sem.. merthogy apám le se szar engem... és azt meg tudnád indokolni mi zavart volna téged ebben ha 2 apád van? de most komolyan.. szerintem csak annyi zavart volna, hogy mit mondanak mások.. szóval ez megintcsak a társadalmi megítélés kérdése... ha nem kéne ezt "szégyellned" mások előtt akkor téged sem zavart volna ha 2 apád van.. meg aztán anyukád ugyanúgy lenne, attól még hogy 2 férfi nevel, a biologiai anyukáddal tarthatnád a kapcsolatot, vagy akár ő is veletek élne a párjával együtt.. :)
2012. dec. 21. 22:54
 7/152 anonim ***** válasza:
13%
Nem vagyok homofób, tulajdonképpen tök közömbösek számomra, DE akkor sem az a normális életforma, pláne nem gyereknevelés szempontjából! A gyereknek kell férfi és női minta is, pláne akkor gáz ez ha 2 azonos nemű a másik nemű gyereket neveli..
2012. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/152 A kérdező kommentje:
Most az, hogy a gyerekek kicsúfolnák az ilyen gyereket, az megintcsak a társadalom hibája... Japánban például már a kisgyereknek is csinálnak olyan mesekönyvet, amiben 2 herceg szerelméről írnak. És ettől nem lege lett a gyerek, csak megtanulta, hogy van ilyen is és el fogja fogadni felnőtt korában is.. de idehaza egyáltalán nem neveljük a gyerekeket sem toleranciára ezen a téren...
2012. dec. 21. 22:58
 9/152 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarok öntelt lenni, de úgy érzem, hogy jobb szülő lennék, mint a mai átlag szülők többsége. És nem azért lennék jobb, mert meleg vagyok, hanem azért mert az életfelfogásom, képzettségem, kultúráltságom tekintetében többet tudnék nyújtani egy gyereknek, mint sok hetero, úgymond "normális" szülő. Egy iskola gazdasági osztályán dolgozom, és nap mint nap látom, hogy sok "halmozottan hátrányos helyzetű" gyerekkel mennyit törődnek a szülei, mennyire érdekli őket, hogy hogyan tanul, viselkedik a gyerekük, hogy van-e mit ennie stb. És 100%-ig biztos vagyok abban, hogy szexuális hovatartozástól függetlenül többet tudnék nyújtani egy gyereknek.


Én jelenleg nem szeretnék gyereket, pontosan a negatív társadalmi előítéletek miatt. Ha esetleg olyan párt találok, aki másként vélekedik erről, megeshet hogy megváltozik a véleményem.


25/F (meleg)

2012. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/152 anonim ***** válasza:
100%
*beleegyezzen
2012. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!