Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyorsan elkészíthető...

Milyen gyorsan elkészíthető ételeket tudtok, ami egészséges, tápláló és egy apartmanban is el lehet készíteni nyaraláskor?

Figyelt kérdés

Sajnos csupa olyan dolog jut most az eszembe, ami macerás/sok hozzávalóból áll/egészségtelen/nulla tápértékű/drága stb.

Eddig mindig szállodában voltunk nyaralni, így sosem kellett még főznöm ilyen helyeken, vagyis persze fiatal koromban igen, de akkor meg eléltem 1 hétig Smack levesen meg túrós tésztán, na azt azért nem szeretném :)

Ti miket szoktatok ilyenkor főzni, ami laktató, de mégsem híztok tőle duplára egy hét alatt? :)



2015. jún. 8. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
grizes teszta, fozelekek, spagetti lecso
2015. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es, ezek nekem is eszembe jutottak, de pont illik rájuk, amit írtam.

A grízes tészta pl. tömény szénhidrát, nulla tápértékkel és kb. 1 óra múlva éhesek leszünk tőle, na meg 2 edényben készül.

A főzelék jó ötlet, de ahhoz kell valami feltét (hús), hogy tápláló legyen.

A spagetti is jó, gondolom bolognai szósszal gondoltad, csak ugye az is 2 edényes + sajt, na meg kell hozzá pár különlegesebb fűszer (bazsalikom, oregano, kakukkfű).

A lecsó viszont tényleg jó, én imádom virslivel és tojással is, de sajnos a gyerekek nem szeretik :(

Bocsi, nem vagyok ilyen akadékos amúgy, csak sajnos nagyon vigyáznom kell a kalóriákkal, a gyerekek pedig nem esznek meg akármit...

2015. jún. 8. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Sajtos tészta, túrós tészta, sült csirke, tésztasaláták, halas-fetás tészta, sajtszószos penne, csirkepörkölt, milánói makaróni, húsleves, paradicsomleves.
2015. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Szia. Ha van hűtő én biztosan úgy csinálnám, hogy amit tudok elkészíteném előre. Pld. Bolognaira a szószt megcsinálnám ott csak a tésztát kell kifőzni. Fasírt, ránzott hús,sült hús is eláll. Köretet pedig gyorsan lehet csinálni hozzá vagy főzeléket. Pörköltből is nagyon sokmindent lehet vsinálno
2015. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Csinálni.


bocsi az előbb véletlenül elküldte

2015. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

én úgy szoktam, hogy egy nagyobb adag ételt előre megfőzök és lefagyasztom. azt visszük nyaralásra, mire leérünk ki is olvad és akkor aznap az az ebéd vacsi, esetleg másnap is ebéd. eddig vagy pörit vittem vagy bolognait és a tésztát már qa szálláson főztem meg.

mi szeretünk menüs helyen ebédelni, 1000-1200.- forint között szokott lenni és akkor aznap már csak hideget eszünk.

tejfölös-sajtos tészta, melegszendvics, töltött paprika (akár paprika nélkül is, csak golyókat gyúrsz a darálthúsból és a paradicsomlében megfőzöd, 1 óra alatt megvan), csirkecombot bevágsz, lisztben megforgatod és forró olajban kisütöd, mellé gyors rizs. cukkinis tészta, rizotto, paradicsomleves, meggyleves, levesek mellé akár péksütit is lehet enni.

lángos is tök egyszerű, élesztőpor+ fél kg liszt +2,5dl víz, jól összekevered, fél órát pihenteted és 20 perc alatt kisütöd olajban. ugyan ezzel a tésztával, csak kicsit több lisztből tudsz pizzatésztát csinálni, sok zöldséggel azért szerintem belefér az egészséges és tápláló kategóriába :D

most ennyi jutott eszembe

2015. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, tök jókat írtatok!

Az előre főzésre gondoltam, csak az a gáz, hogy indulás előtti nap még dolgozunk, így nem tudom mennyi időm lesz erre, na meg az út is 6,5 óra és sajnos az autó is kicsi, így tényleg max. az aznapi kaját tudjuk vinni.

Horvátországba megyünk amúgy, egy nagyobb városba, elvileg lesz több üzlet is, de itthonról miket érdemes vinni, hogy ne ott kelljen megvenni? Fűszerek, liszt, olaj, tészta stb?

Ti miket szoktatok vinni?

2015. jún. 8. 22:38
 8/10 anonim ***** válasza:
sült csirke, ha egy egészet megsütsz, vagy akár többet is egyszerre, akkor két-három napra megvan. vagy variálhatod, egyik felét sütőben, a másikat sütőzacskóban, zöldségekkel, mellé mehet barnarizs, friss saláta, görög saláta, krumplisaláta, ha van lehetőség grillezni akkor halat, pácolt húsokat, akár hamburgert, saslik, reggelire tojásrántotta, omlett, szintén friss zöldségekkel, zabkása friss gyümölccsel és mézzel,
2015. jún. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták első egy-két napra viszek fagyasztott kaját, ennyi idő alatt feltérképezzük a környéket és keresünk valami kajáldát és ott eszünk. Sosem főzöcskézek nyaralás alatt, ennyi nekem is jár.
2015. jún. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kis autó nem akadály!! Okosan kell pakolni! Ha egy suzuki swift-be 4en elmentünk kempingezni úgy, hogy minden ebédet mi vittünk akkor max a 2 üléses autóra mondanám, hogy necces 😄

Amit ott könnyű megcsinálni az pl a rizs..1 kilóból sok napra megvan a köret és nem kell hűteni. Mi rakunk el lecsó alapot...viszel 2 üveggel és megvan 3 napra a kaja. Indulás előtt lesütünk egy adag sült húst kókuszzsírba..a zsírja jó kenyérre a hús jó rizshez. Kb ez 1 heti kaja és belefér egy nagyobb táskába! Ilyenkor én előtérbe helyezem a funkciót pedig nagy egészséges életmód fan vagyok. De ha a gatyámat nem akarom elfizetni ott alapanyagokra akkor vagy megyek nagyobb kocsival vagy leadok valamennyit az igényeimből!

2015. jún. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!