Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 15 hónapos baba elfelejthe...

Váradi Kendra kérdése:

Egy 15 hónapos baba elfelejtheti az anyját 3 hónap alatt? Úgy hogy az alatt a három hónap alatt egyszersem látna

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem elfelejti, hanem tönkrevágja lelkileg. A kötődésnek annyi. Azért 3 hónap elég sok.
2015. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
El nem felejti, és azt sem mondanám, hogy megszűnik a kötődés végleg, azért ez így nem igaz, apukák is vannak olyanok, akik hosszabb időt a családjuktól külön töltenek, és mégsem megy tönkre a kapcsolatuk a gyerekeikkel, de az tény, hogy megviseli az ilyen kicsi gyereket, ha hónapokig nem látja azt a személyt, akivel addig minden napját töltötte. Én nem tenném ki ilyesminek a gyerekemet, ha nem muszáj. De még most sem, pedig már hét éves.
2015. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Azt hiszem, ahhoz meg kellene halnom, hogy 3 hónapra eltűnjek a kisfiam életéből. Semmilyen okot nem tudok erre elképzelni, kivéve valami rendkívül súlyos betegség, bár még az sem jelentené azt, hogy 3 hónapig ne lásson.


A kérdésre válaszolva pedig elfelejteni nem felejtene, de az a szoros kapocs ami a baba-anyuka között van egy életre eltűnne. Dehát az iskola pszichológusoknak és nevelési tanácsadóknak is csinálniuk kell valamit...egy ilyen helyzet egyenes út lenne később hozzájuk szerintem.

2015. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Én ismerek egy ilyen családot, az anyuka időnként külföldön dolgozik mar kiskoruktol kezdve. A gyerekeknek továbbra is ő az anyuka, de az apjukhoz sokkal jobban ragaszkodnak. Amíg távol van az anya, az apjuk mindent megtesz értük. Nem lett belőlük lelki sérült, de ahogy észrevettem, sokkal ridegebbek, bizonyos helyzeteket sírás és érzelmek nélkül tudnak átvészelni, amin mondjuk egy másik gyerek mar rég problemazna. Gondolok pl olyanra, hogy ovis beszoktatas, iskolakezdés, más gyerek megbantja, kikozositik. Edzettebbek lettek, persze csak ez az egy pozitív oldala.
2015. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az időszakban a gyerek ahhoz kötődik leginkább, aki napi szinten gondozza. Három hónap bőven elég ahhoz, hogy az anya szerepét átvegye valaki más.
2015. jún. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztem kB fel sem ismeri! Én csak arra alapozom ezt, mert mikor születtem, apukámnak 3 hónapig kamionoznia kellett, anyu mesélte, hogy igazából mikor hazajott, nem nagyon ismertem fel. Igaz én újszülött voltam és apukámrol van szó, tehát kicsit más a helyzet, de nem természetes.
2015. jún. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!