Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen epepangás? Segítség!

Terhesen epepangás? Segítség!

Figyelt kérdés

26 hetes várandós vagyok. Kb. egy hete kezdődött a jobb bordaív alatti tompa fájdalom, ami rövidesen hátra, a lapockához / lapocka alá kezdett sugározni.


Azóta ez mindennapos dolog, kizárólag vízszintes helyzetbe kerüléskor enyhül, de tegnap már az sem segített rögtön.


Voltam már vele háziorvosnál(írt fel fájdalomcsillapítót, ami semmit sem ért), ügyeleten is, az ügyeletes beutalt kórházba, ahol még aznap ultrahangot, teljes vérképet néztek, és minden egyes leletem teljesen negatív, ennek ellenére néha a falat kaparom a fájdalomról, álló helyzetből görnyedek össze, de hosszasabb üléskor is fáj.


Segítsetek, meg begolyózom, annyira fáj! Lehet erre várandósan valami tutibiztos módszer, ami elmulasztja? Nem fekhetek egész nap, és beleőrülök, ha ez szülésig így marad, vagy kővé alakul.



2015. jún. 12. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is kb. ennyi idős terhes voltam, mikor epeproblémáim lettek, csak nekem köveim is voltak.

Szerintem figyeld meg, miket eszel egy-egy ilyen fájdalom előtt, azokat próbáld meg elhagyni (olajos, puffasztó dolgok), a gyógyszertárban lehet kapni kétféle gyógyszert vény nélkül, ami segít megelőzni a rohamokat, az egyik a Rowachol, a másiknak nem jut eszembe a neve, de mindenképpen kérdezd meg, lehet-e terhesen szedni! Én nem emlékszem, hogy terhesen vagy csak utána szedtem-e.

2015. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy többféle van epepangásból is..., de nekem terhességi epepangásom (cholestasis) volt, ami nem fájt, viszont elszállt a májenzim értékeim és mindenhol viszkettem (végül császár lett, de mamár tudom, hogy gyógyszert is ki lehet rá próbálni).

Biztos, hogy epepangás? Nem lehet mozgásszervi probléma vagy valamilyen összenövés, amit a baba arrébb tolt?

2015. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, Ketteske :( Csak bármilyen ilyesmi eltérést az ultrahangnak elvileg ki kellett volna mutatnia, nem?
2015. jún. 14. 16:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy én nem viszketek. Olvastam, hogy az epepangás (egyik) tünete a viszketés. Kissé szárazabb a bőröm, de semmi extra. Szóval nem tudom, mitől fáj az epehólyagom, mert amúgy az összes doki, aki vizsgált, azt mondta, hogy ez elég nagy valószínűséggel valamilyen epegond, mert tipikus epés tüneteim vannak :(
2015. jún. 14. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az ultrahang nem mutat semmit (max. hogy a baba tényleg jól elnyomta a májamat), viszont a vérvételnél a májenzim értékek a normál többszörösei voltak. Itt egy jó fórum, sok tapasztalattal: [link]
2015. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És neked hány hetesen kezdődtek a tüneteid?
2015. jún. 15. 07:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak most jelentkezem, remélem, még megvagytok és jobban.

34 hetesen kezdtem mindenhol viszketni, akkor a doki nem mondott rá semmit, csak hogy biztos a vizesedéstől van, de aztán rá két napra vérvételre mentem (hogy utána munkába menjek), és addigra beszólt a kórházba, hogy fogjanak ott, mert eszébe jutott, hogy ez is lehet - hát jól meglepődtem. Onnantól 2 naponta volt babaultrahang, vérvétel. Csináltak hasi ultrahangot is, de mint írtam, nem mutatott semmit. Majd a 38. héten programcsászár lett, ami akkor nekem szintén meglepetés volt, mert csak előtte való nap szóltak. De mint később megtudtam egy internetes cikkből, van ilyen gyakorlat, hogy az epepangásosokat a 38. héten "megszülesztik", mert utána nagyobb a kockázat, hogy bajt csinál. Azt is megtudtam, hogy gyógyszerrel is lehetett volna próbálkozni császár helyett. Később egy rokonomnak is lett epepangásos terhessége, már 28. hét körül, ikrekkel, neki használt a gyógyszer, kb. két hét alatt viszaálltak a májenzim értékei, haza is mehetett és később magától indulhatott meg szülés.

2015. jún. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ez szép :( Milyen gyógyszert kapott rá amúgy, nem tudod? Hol szültél, ha megkérdezhetem, és ő hol szült?
2015. jún. 26. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!