Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik a táppénzen...

Jogosan haragszik a táppénzen lévő kolléganőnk? Illene bocsánatot kérnünk?

Figyelt kérdés

4 hónapos terhes, az első perctől táppénzen van. Mivel fiatal, nem volt még vetélése feltételeztük, hogy komoly eü-i oka van.


Pénteken elmentünk a kollégákkal bowlingozni. Beszéltünk róla, hogy őt is hívjuk, de úgy gondoltuk hogy ez nyilván nem tenne neki jót. Meleg is volt, minek utaztassuk a hőségben.


Ő viszont haragszik ránk, amiért nem hívtuk. Jogosan?


2015. jún. 14. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
Mert elvileg, aki a terhessége miatt veszélyeztetett, az otthon pihen, fekszik nagyrészt, nem élményfürdőben, termálvízben(!) áztatja magát szerintem, vagy még lehetne sorolni.
2015. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, azért gondolkodj egy kicsit, nem mindenki azért van táppénzen, mert feküdnie kell, hanem mert pl. az adott munka terhesen veszélyes. Én is táppénzen voltam szinte rögtön, mert olyan volt a munkahelyem, ahol emelni is kellett, létrára is kellett mászni néha, és egész nap állni kellett (vendéglátás). Ezeket nem csinálhattam napi 9 órában terhesen, viszont strandra menni, sétálni nem volt tilos, nem voltam ágynyugalomra ítélve. De van, aki nem a fizikai megterhelés miatt nem dolgozik terhesen, hanem pl. fertőzésveszély miatt (egészségügyben dolgozók, pedagógusok, gondozók, szociális munkások, stb.), vagy vegyi anyagokkal dolgozók, na meg akik fokozott pszichés megterhelésnek vannak kitéve a munkájuk során. Az ilyen munkakörökből teljesen problémamentes terhesség esetén is ajánlott táppénzre menni, ettől még jöhet-mehet a kismama kedve szerint, sőt, ha egészséges, akkor kell is neki, hogy mozogjon
2015. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mivel a főnök szervezte, ezért a főnöké a felelősség, hogy kit hív meg. Igy nem jogos, hogy rátok haragszik. Ha haragudni akar haragudjon a főnökre.


Ha ti szerveztétek volna akkor viszont, mivel rendszeresen beszéltek vele illett volna szólni. Ugyanis lehet, hogy lett volna kedve odamenni és míg ti bowlingoztok ő leült volna és beszélget veletek. Természetesen ha bowlingozik akkor már neki ciki.. szóval szerintem érthető, hogy besértődött.


Mindez persze csak arra az esetre vonatkozik, ha nem kell neki feküdnie, hanem csak egy nyugodtabb életmódot kell élni.


Azt meg, hogy kinek mennyi vetélése és egyéb komplikációja volt nem feltétlen tudhatjuk mindenkiről. Van aki elmondja, van aki nem.

2015. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem jogos, hogy megharagudott, de egy valamin megakadt a szemem... nem tudhatod, hogy volt-e már vetélése. Nekem 2 is volt, és senki sem tud róla a munkahelyemen. Ha megint terhes leszek, lehetséges hogy kiiratom magam a biztonság kedvéért, legalább az első trimeszterre.
2015. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Utolsó, azért gondolkodj egy kicsit, nem mindenki azért van táppénzen, mert feküdnie kell, hanem mert pl. az adott munka terhesen veszélyes."


Azt én értem, ha olyan a munkakör. De, mint írtam, nálunk irodai munka van. Számítógép előtt végzett munka, óránként 10 perc szünettel, és nem egy megerőltető.

Nyilván aki gyárban áll és vegyszerekkel dolgozik, az otthon van. Na, de ez nem az a kategória. És ha szerintem kirándulgat, wellnessezik, stb, akkor az állapota nem indokolja, hogy terhesség kezdetétől táppénzen legyen.

2015. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!