Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztaltabb szülök, egy...

Tapasztaltabb szülök, egy hónapra kezdetekben mennyiből jön ki egy gyerek"?

Figyelt kérdés
Lehet hülye a kérdés,és szokatlan, de kb mennyit kell egy gyerekre költeni a kezdetekben? :) havi 100-150ezer?
2015. jún. 15. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyit nem! :) De előre nehéz megmondani.

Az én fiam pl. tápszeres lett, ami havi 12 ezer körül volt. Hipotón lett ,Dévényre kellett járnunk, az is ennyi volt havonta. Nem volt beteges, de ha az lett, 5 ezer alatt nem úsztam meg. Mondjuk én mindig kihívtam a dokit, az ő "díja", 2-3 ezer volt. Pelenka kérdés: kinek mi. Nekünk a Pampers vált be, ami havonta 15 ezer körül tuti volt. Mi úgy nagyjából 40-60 között költöttünk rá az első hónapokban. Ennél lehet persze többet is meg kevesebbet is.

2015. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kloetta ***** válasza:

Pelenkanka, popsitörlő, popsikrém kb 15-17.000 ft

ha tápszeres kb 6-8000 ft, anyatejes 0 ft

ha előre megvetted a ruhákat, vitaminokat, kencéket, esetleges gyógyszereket akkor az első 5 hónapra sztem ennyi.

2015. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Változó.

Nálunk is sajnos hamar tápszeresek lettek, havi 10-12 volt nekünk, pelusból nálunk bevált a dm-es, havi 1,5-2 nagy karton ment el és mindig kuponnal vettem, így az olcsóbb volt. Betegségeknél 2-3000 /gyerek minimum.

Ruhákat kaptunk is és bababörzén sokat vettem, amiket aztán tovább is adtam, nem sokat költöttem összességében ilyesmire.

2015. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az akkor nem is vészes, én sokkal többre gondoltam :)
2015. jún. 15. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk most 2 éves

pelus 10-11ezer

popsikrém 2ezer, de sudocream és a 125grammos sok-sok hónapra elég

fürdető 600Ft kb, müllerben veszem.

Anyatejes volt, mikor kezdtük a hozzátáplálást átlagban 5ezer ment el 1 hónapban.

popsitörlő szintén Müller, 2200Ft, 6x80db. Ez is elég min. 2 hónapra. Utazáskor is jó vele kezet, arcot törölni, sokat használom.

Ruhákat pedig folyamatosan veszem, minden hónapban v 2 havonta pár darabot. Igy nem egyszerre kell kiadni nagyobb összeget. Mindig figyelem az akciókat.

2015. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elég sok dologtól függ. 11 hónapos gyerkőcöm van, az első 6 hónapban a kajára semmit nem költöttem, ugyanis anyatejes volt, most viszont már több zöldséget, gyümölcsöt veszek, kap gabonapépet/tejpépet, husit stb., amit már nehezebb különválasztani a mi kajánktól, de kb. 10 ezer lehet 1 hónapban. Pelenkára, popsitörlőre, fürdetőre és hasonlókra nagyjából 15 ezer megy el. Ruhát kaptunk is, illetve ha látok valami akciósat, akkor beszerzek pár darabot, így azt nem igazán tudom.

Nálunk a gyógyszerek lényegesen meg tudják dobni a költségeket, ugyanis kruppra hajlamos a gyerkőc, így pár hónap alatt nagyjából 30-40 ezret biztos fizettem már el gyógyszertárban (rohamra kúp, lázcsillapító, orrspray, köptető, vitaminok stb.).

2015. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!