Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintem az abortusz nem...

Szerintem az abortusz nem sokban kulonbozik a gyilkossagtol. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem egy és ugyan az, mint ahogyan az eutanázia is az.
2010. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos vannak indokolt helyzetek.
2010. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Barátnőm kisbabájának nem nőttek ki a lábai és értelmi fogyatékos is lett volna... inkább elvetette, hogy a baba (nem ő) ne szenvedjen majd a későbbiekben, pl, ha már a szülei nem élnek majd és ő nem tud magáról gondoskodni.
2010. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Ha valaki az abortusz mellett dönt, az jobb ha nem szül.

Amúgy nem gyilkosság,így nekem egy kicsit erős.

2010. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Volt egy húgom, 3 hónapig élt avval amit a 20.14-es leírt... Anyu belerokkant, engem a mama nevelt fel... Akkoriban még nem volt vidéken ultrahang... Én lombik beav. után nevelek egy gyönyörű fiút, és most ikreket várunk. Voltam egy kórteremben abortuszos anyukával, és nagyon jót beszélgettünk! Neki sem volt kis teljesítmény felvállalni az abortuszt! Sztem ez magánügy, nem kell alapból mellé, vagy ellene állni.
2010. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is gyilkosság, ha a nőt megerőszakolták?

Persze sok a felelőtlen ember, de szelektálni kell, és nem szabad egy kalap alá venni minden abortuszt, ez egy amúgy felelősségteljes embernek nem egyszerű dolog, aki meg felelőtlenül él, annak meg is lesz a böjtje, nem a mi dolgunk ítélni.

2010. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem különbözik. Vannak esetek, amik elítélendők ebből a szempontból, és vannak, amiket maximálisan megértek, sőt egyetértek. Nem jó úgy ítélkezni, hogy nem ismerjük a hátteret. Még két gyilkosság között is lehet különbség, nemhogy ennél a témánál. Amíg nem vagy abban a helyzetben, hogy ilyen nehéz döntést meghozz, addig ilyet írni elég gáz. Mondjuk te mit csinálnál, ha az első babád fejlődési rendellenességgel jönne a világra, és borzasztó kínok között élne pár hétig, majd elveszítenéd? A következő babánál azt mondanák, ugyanez a helyzet, akkor is gyilkosságnak tartanád, azt hogy nem engedik szenvedni azt a kicsit, mert nem érdemli meg, hogy kínokkal kelljen élnie, esélytelenül?

Ezeket szerintem mindenkinek végig kellene gondolni, és azután ítélkezni, és gyilkost kiáltani.

2010. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Ha azt nézzük, hogy ne ölj, védd az életet, akkor mind vétünk az ellen ha:

- öngyilkosok leszünk,

- gyilkosságot követünk el

- abortusz

- euthanázia

- drog, alkohol túlzott fogyasztása


Persze ha megerőszakolnának, lehet, hogy elgondolkodnék.

Az érdekes csak az, hogy a barátnőmék nagyon szerettek volna már régóta gyermeket, s nagy nehezen összejött. Hamarabb befektették a kórházba, s egy olyan szobába került, ahol rajta kívül 2 roma leányzó feküdt (15-16 évesek), akiknek akkor kaparták el a magzatát. Egész éjszaka sírt, alig lehetett lenyugtatni.


Ő tudta értékelni az életet, a másik két anyajelölt nem. Hol itt az igazság?

2010. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
09:22 - Minden eset más, ezért nem szabad általánosítani és ítélni anélkül, hogy ismernénk a hátteret.
2010. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Persze fejlodesi rendellenesseg eseten meg tudom erteni a dolgot. De az esetek tobbsegeben kegyetlen es primitiv dolognak tartom, hogy ezt a torveny szerint is meg lehet csinalni.
2010. márc. 1. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!