Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért muszáj a megnem születet...

Miért muszáj a megnem született, és megszületett gyerekről is többeszes szám 1. személyben beszélni?

Figyelt kérdés

annyira irritál,és mégis minden ismerősöm csinálja.

és annyira hűlyén jönki néha:-"ma megtanultunk bilibe kakálni..."

-33évesen ideje volt.

és ilyenkór én vagyok a bunkó.



2015. jún. 16. 19:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az ilyen korban még nem beszélő gyermek szó csöve akar lenni. Persze ha nincs ott a kicsi úgy gáz.
2015. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%

Ennek az az oka, hogy a gyerek életének első három évében egynek érzi magát az anyjával, es ezt az anya is érzi, mivel ezbegy különleges kapcsolat.Tudat alatt igy fejeződik ki ez az érzet az anyánál.

Én is picit idétlennek tartom, de úgy gondolom hogy amíg nincs gyerekem, nem ítélem el őket... Ki tudja, belőlem mit hoz majd ki, ha manóm lesz :)

2015. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 bithorlo ***** válasza:
44%

Kedves kérdező és válaszolók!

Az anyák és babáik mg szimbiózisban élnek egymással! Így ez a T/1-es stílus ebből adódik.

A nők agya erre áll rá mikor anyává válnak.

Vannak, akiknek ez fel sem tűnik, olyanok is, akik E/3-ban beszélnek csemetéjükről, és vannak az olyanok, mint én is, hogy figyelni kell, ne használjam.

Ez nem inteligencia kérdése, és még csak véletlenül sem idegesíteni akarja ezzel a környezetét! Egyszerűen abból adódik, hogy 0-24-ben együtt csinálnak mindent.

Az meg egyenesen gáz, ha emiatt szűnik meg egy barátság! Na az a butaság, nem a T/1.

2015. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%
Ja es aki azt állítja hogy az anyának semmi szerepe pl. a bilire szoktatásban, nyugodtan olvasson utana a gyermekpszichologiaban.
2015. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

A pszichológiai megközelítés egyszerű: az anya énhatárai elmosódnak.


Van gyerekem, de én magam se értettem ezt. Neki természetesen mondok T/1-ben dolgokat "most megyünk aludni/most pelenkát cserélünk", de másoknak nem. Mert igen, voltunk orvosnál, de oltást csak ő kapott.

Kimentünk a parkba, de azért kellett visszafordulni, mert Ő tojt be és ÉN nem vittem magammal pelenkát.



De erről mindig egy régi színész (asszem Haumann Péter) anekdotája jut eszembe:

"Elmentem az orvoshoz kivizsgálásra. Megkérdezte, hogy "és tudunk úszni?". Nem mertem igennel válaszolni, mert mi van, ha a szegény orvos nem tud és miattam fog belefulladni egy medencébe?"

2015. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
44%
3-as vagyok. megértem hogy van akinek ez irritáló, vagy idétlen, nekem aranyos. Azt hiszem normális hangnemben írtam véleményt és a kérdésre válaszoltam, nem értem miért kellett ennyire lepontozni. Kedves egészségetekre, ha jól esett.
2015. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

Én sem értem, amikor ilyeneket hallok:

- "3 fogunk van már"

- "nem szeretünk napközben aludni"

- "nem szeretünk a babakocsiban lenni"

Számomra egyszerűséget sugároz.

2015. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
39%
2 gyerekem van, néha én is mondom. Viszont elég szánalmasnak tartom a kirohanásod, nagyon sajnállak. Én inkább komikusnak találom és mosolygok egyet, nálad valami nincs rendben. Esetleg írigy vagy?
2015. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%

Asszem én egy ismerősömet eléggé megsértettem egyszer egy válasszal a "hány fogatok van?" kérdésre.

Készségesen feleltem, hogy neki 4, nekem meg 29, mert két bölcsességfogamat kihúzták, meg egy másik örlőfogat, mert begyulladt. Nagyon furán nézett rám utána.

2015. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
13. válaszoló!Nekünk 3 gyerekünk van,de nekem soha nem állt rá se a szám,se az agyam,hogy így beszéljek.Nem vagyok pelenkás,nem szokok bilire(szerencsére még ott nem tartok),nem jön fogam(ezt mondjuk sajnálom),és sok sok mindent nem csinálok,amit viszont a gyerekeim igen.Engem inkább megmosolyogtat a dolog,és inkább bugyutának tartom az egészet,mintsem felidegesítene.
2015. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!