Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinél mennyire változott meg...

Kinél mennyire változott meg a kapcsolat a sógorral/sógornővel amikor megszületett a baba?

Figyelt kérdés

Röviden egyfolytában néninek hívnak, kértem már őket szépen/durván hogy hagyják abba de semmi nem változik, érzem hogy úgy érzik most ők vannak a figyelem középpontjában és próbálják ezt ránk erőltetni,de miért van ez?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. márc. 23. 11:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

???

Ki hív néninek?

Én 19 éves voltam, amikor a nővérem ikrei megszülettek. De én magam hívattam magamat nénjének. Hogy így szokják meg. Azóta is szeretem, ha ezt mondják.


Ha zavar, ne járj össze velük.

2015. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
a sógor és sógornő hív így,pedig jóval idősebbek nálam.Egy ideig nem figyeltem, aztán szépen megkértem,végül egy enyhén bántó viccel is próbáltam őket rábírni hogy abbahagyják,de semmi. Kapcsolatot azért csak ezért nem szakítom meg .
2015. márc. 23. 11:21
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Anyukám is utálta, hogy "nénje" lett, nem is csodálom, hogy mesebeli öreg gonosz hangzása van.


Akárhányszor elhangzik a "néni" szó, mondd ki a neved. Vagy viccesebb, nyújtsd oda a kezed, és a teljes nevedet mondd.

2015. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Vannak akik tudnak mesélni hasonló csodás sógori/sógornő kapcsolatról?
2015. márc. 23. 11:29
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

A férjemet a nővére gyerekei öcsinek hívják. :D Mert a nővére így hívja, és a gyerekek is átvették tőle.

Most akkor mit szóljon ő, hogy 30 évesen 10 és 6 éves gyerekek öcsizik? Nem zavarja különben. :)

2015. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is van Öcsi a családban, már majdnem ötven éves, és mindenki úgy hívja. Más a becenév, és más a nénizés.
2015. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Más lenne ha úgy néniznének,hogy csak ösztönösen teszik,de minden ilyen alkalommal látom kíváncsian figyelnek hogyan reagálok rá,mint a rossz gyerek aki figyeli mi van ha lever valamit az asztalról.(a 0 reakció nem vált be)
2015. márc. 23. 12:07
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezd el te is nénizni, bácsizni őket.
2015. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
én pl. azt mondtam ,majd ha én is elmúlok 39 akkor le"nénizhettek" (ebben az a szurkálódás,hogy a sógor felesége 39 éves),pár hónapig abba is hagyták,de tegnap elkezdték elölről és méghozzá még pimaszabbul.Ez alatt azt értem,hogy a sógor direkt oda vitte a picit,hogy meg húzogathassa a férjem haját miközben ő levest evett(szó szerint mondta a gyereknek nézd milyen érdekes... bácsi haja)nem reagáltunk semmit így 1 perc múlva elunta magát és abbahagyta
2015. márc. 23. 14:27
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az esetleg nem lehet megoldás, hogy értelmes felnőtt emberek módjára leültök, és megbeszélitek, hogy ez neked nem tetszik? Vagy ha annyira feszült a viszonyotok, hogy szándékosan akarnak megbántani, akkor miért is kötelező találkoznod velük?
2015. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!