Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szulok miert nem tanitjak...

A szulok miert nem tanitjak meg uszni a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Iden mar tobb, mint 40en fulladtak meg, es meg csak most jon a java. Sok sok babamedencebe vagy kerti toba fulladt kisgyerek is van koztuk es lesz is meg iden. Termeszetesen tudom, hogy vannak orvenyek, balesetek, de ezeknek az ebereknek a nagy resze uszni nem tudo volt. Tavaly volt egy eset, amikor egy egesz uszni nem tudo csalad ment vizibiciklizni a Balatonnal mentomelleny nelkul. Kislany beugrott, apuka utana, hogy mentse, vegul a lany megmenekult, apuka meghalt. Miert ilyen felelotlenek az emberek? Miert nem tanitjak meg a gyerekeiket uszni, foleg akinek kerti tava, medenceje van. Meg egyebkent is, ez nem olyan nagy dolog. Miert nem teszik ezt meg az emberek? Nem poenbol van babauszas sem. En a terhesseg elott elhararoztam, hogy a gyermekem hamarabb fog tudni uszni, mint jarni, jarunk is babauszasra.
2015. jún. 16. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Amit saját maga sem tud, azt hogy tudná megtanítani a gyerekének?
2015. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl nem tudunk úszni, engem évekig tanítottak, de nem vagyok vízbiztos. Háton még csak-csak, de ha beleesnék a Balatonba a parttól mondjuk egy km-re, belefulladnék. A víz felszínén sem tudok fent maradni, pedig ugye a fizika törvényei alapján, ha nyugton maradnék, fent maradnék. Nah valamit tutira rosszul csinálok, mert nem megy. Babaúszásra sem lehet vinni minden gyereket. A fiunk ekcémás volt egy éves koráig, a fürdésnél sem lehetett túl sokáig ázni hagyni a vízben. Szeretném, ha később megtanulna úszni, de nem tőlem fog, az tuti. Egyébként hiába tud valaki úszni, ha begörcsöl valamije, vagy infarktust kap, vagy sokkot a hideg víztől miután felhevült testtel beugrott és még hosszan folytathatnánk a sort.
2015. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Most ne haragudj meg, de nagyon sötét vagy. A babaúszás az még reflex, nem igazán úszás. Nézz utána a vízbefulladás okainak, általában alkohol stb. Amikor kerti medencékbe fulladnak, akkor nem a mélység és az úszni nem tudás miatt, elhiheted, hogy gyereknek nem mélyvizű medencét állítanak. A gyerekek általában megbotlanak, belenyelnek a vízbe pánikukban és kész a baj. Nekem 2 ismerősöm is vízbe fulladt, kiváló úszók voltak.
2015. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem a szülők feladata kellene, hogy legyen, hanem a közoktatási intézményeké, de erre nincs kapacitás. Nem USA, Finnország, Svédország vagyunk, ahol minden kis településen van egy uszoda. A skandináv országokban a sok tó miatt kötelező pár évente a gyerekeknek úszásvizsgát tenni, előtte olyan oktatás van, ahol gyakorolják a veszélyes helyzeteket, életmentést, hideg vízben úszást is. Addig jársz további oktatásra, amíg nem mész át. Ezzel szemben nálunk... inkább nem sorolom a problémákat. Általános iskola 1-4 osztályban volt kötelező az úszás, az elején volt pár hónap, amíg valamit tanítottak, aztán már csak az volt, hogy ugorj bele a medencébe, aztán ússzál. Az osztály fele nem tanult meg úszni, aki tudott, az már előtte óvodáskorban tanult meg vagy iskolai úszáson kívül. Ellenben annyian voltunk, mint a heringek, idő sosem volt normálisan hajat szárítani, a buszon télen sokszor nem volt fűtés.

Babaúszáson a vizet lehet megszerettetni, az nem úszásoktatás. Azt ovi középső-nagycsoporttól érdemes elkezdeni.

2015. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Fiam 2 éves kora óta jár úszni, de még nem tud pedig már 4.

A babaúszáson nem tanulnak úszni és csak mondom minden rendes úszást oktató edző rémálmai a babaúszásra járt gyerekek, baromi nehéz őket megtanítani rendesen úszni.

2015. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Legtöbbször mert nem tudnak.

Mondjuk én részemről nem igaz mert nálunk mki tud mondjuk a Tisza mellett lakunk valahogy evidens.De pl a férjeméknél senki se tud ő már vmennyire igen mert 2 nyáron keresztül tanítottam de még fél a víztől mindenesetre már 50% esélyt adnék neki mély vízben.

Babaúszásról annyit h én babám nem járt mégis igazi ebihal mint én.

Inkább az a kérdés miért mennek mély vízbe ha nem tudnak?Én pl nem tudok vezetni mégse ülök be kormány mögé és nosza rajta menjünk...majd lesz vmi

2015. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A babaúszás az inkább kontrollált pancsolás, nem úszásoktatás.

Szellemileg (amikor kialakul a testtudat és már tudja tudtosan koordinálni a végtagjait, korrigálni igény esetén) 4-6 éves korban érdemes úszás tanítani. Addig pancsol, esetleg megtanulja visszatartani a levegőt pár mp-ig.

Mi is járunk babaúszásra, tudom miről van szó. Amikor a felfújható medencében elcsúszott és hanyatt esett a 15 centis vízben, 2-3 mp-ig víz alatt volt, nem vett levegőt és vizet se köhögött fel. Tehát a reflex működött.


A másik, hogy önmagában az úszni tudás kevés. Tisztában kell lenni a víz veszélyes mivoltával is. Hogy ott is veszélyes, ahol nem tűnik annak és iszonyú ereje van.

Jómagam közel 30 évesen döbbentem rá (mondták előtte is, el is hittem, de más megtapasztalni), amikor raftingolás közben beborultam a vízbe és beszívott egy örvény egy szikla alá. Nem tudom, hogy mennyi ideig voltam víz alatt, ahol hatalmas erő tapasztott a sziklának, de örök életre megtanultam tisztelni a vizet.


Ez az óvatosság hiányzik sokszor a gyerekekből, hiába úsznak jól. Koruk miatt sincs veszélyérzetük, nem kerülnek veszélybe, így túl bátran bánnak a vízzel. Tehát a jó úszóképesség nem elég. Belátás és veszélyérzet is kell hozzá.

2015. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, saját gyerekkori élmény: elég korán elkezdett apám uszodába hordani, úszni is megtanított. Mélyvízbe is elég kicsiként betett (mellettem úszva, hogy gond esetén azonnal kikapjon), végigúsztam, amennyit bírtam, megkapaszkodtam a medence szélén, pihentem, mentem tovább. Két méteres vízben, 3-4 évesen.


No igen, rákövetkező nyáron Balatonban voltam.Apámmal ebihalakat vadásztunk a nekem akkor combközépig érő vízben. Én páros lábbal ugrálva közlekedtem (4-5 évesen vicces még), apám pár méterrel arrébb nézte a vizet.

Hasra estem egy kőben. És egyszerűen nem tudtam, hogy ott fel lehet állni és ennyi, mert sekély a víz. Mai napig emlékszem a kék vízre, a buborékokra és hogy próbálok a víz alatt kiabálni.

Amikor észrevette, kirántott a vízből, felköhögtem egy csomó vizet, de komolyabb baj nélkül megúsztam.

Ha nincs azonnal mellettem segítség, simán belefulladok a 40 centis vízbe. Csupán azért, mert 4-5 évesen nem volt annyi belátásom, hogy a probléma megoldható azzal, hogy egyszerűen felállok.

2015. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

a babaúszás nem úszás... azzal nem tanul meg úszni. én pont azért nem mentem vele babaúszásra mert van nagy medencénk, minél előbb szerettem volna ha megtanul úszni. kikértem szakemberek tanácsát és a babaúszást nem ajánlották arra, hogy hamar megtanuljon úszni, vízhez szoktatni meg nem kellett mert én úszok és sokszor vittem pici korától...

hamar megtanult úszni, egész jó is benne, mindemellett azt mondom, hogy ha beleesik mondjuk, nem biztos, hogy kimászik.

pont ma mondták a híradóban, hogy még búvároknál is van olyan, akinél nem működik az önmentés reflex, ha felborul hajóstul a vízbe, akkor bepánikol és nem tud feljönni a felszínre. azért mondjuk egy búvárra nem mondanám, hogy nem tud úszni!

2015. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom nem tudok úszni, ami nem teljesen igaz mert kitűnően úszok mind addig amíg tudom azt hogy leér a lábam. Mély vízben egyszerűen bepánikolok. 2 éve nagyon észnél volt az őrangyalom. Lementem a tóra, vígan úszkáltam meg is feledkeztem mindenről amikor megláttam a 2m mélységet jelző táblát, abban a pillanatban pánik és elmerültem, ha nincs a tábla fel se tűnik hogy ott már mély a víz és gond nélkül úsztam volna tovább. Az volt a szerencsém hogy a nagynéném pont akkor jött ( nem tudta hogy ott leszek, én se hogy ő) és már a partról kiszúrt engem és azt is hogy elmerültem. Ruhástul jött be értem. Ha akkor nem jön ott fulladok meg.
2015. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!