Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is gáz amikor a...

Szerintetek is gáz amikor a szülők apának és anyának szólítják egymást?

Figyelt kérdés

11 hónapos a babánk autómatikusan jött,hogy sokszor ő azóta anyának szólít én meg apának. Persze nem minden esetben,de sokszor elhangzik.

Az egyik ismerősöm mondta,hogy neki ez fura.


2015. jún. 17. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem normális. Ez annak a jele, hogy megszűntök x és y lenni
2015. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Néha elmegy.
2015. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha szülők akkor oké, mert végülis van valóságalapja a dolognak, hisz az egyikük anya a másikuk apa. Persze nem hiszem, hogy minden helyzetben így kéne szólítaniuk egymást.

Viszont amikor gyermektelen párok így hívják egymást, na az már tényleg beteges.

2015. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nekem pici a kisfiam, 4 hónapos, de amióta megszületett, apának és anyának hívjuk egymást a gyerek előtt. Még nem érti, de valahogy ez egyértelmű volt mindkettőnknek. De ha a gyerek nincs ott, vagy csak nem a gyerekhez kapcsolódó dologról beszélünk, akkor nem anyázunk-apázunk. Én egyébként nem tartom furának.
2015. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Ez így kismamaként viccesen elmegy, de ha lehet, maradjon a kedves évődés szintjén és ne ragadjatok bele, mert tényleg gáz.

A szüleim is ezt csinálták és soha nem szerettem és nem is értettem.

2015. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes, nálunk csak én hívom a gyerekek előtt apának a páromat, azt is inkább csak akkor, ha a gyerek is benne van a sztoriban, de ő nem hív engem anyának. :)

Ettől függetlenül én nem tartom furának, van ismerősöm akik szinte mindig így szólítják egymást.

2015. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Amennyiben a gyerekhez beszelunk, akkor a ferjem apa, termeszetesen. Pl.: vidd oda apahoz! Nyilvan nem a nevet mondom ilyenkor. De ha nem a gyerekkel/gyerekhez beszelunk, akkor a neven szolitom. Szerintem is nagyon fura, amikor felnott tarsasagban, gyerekek nelkul apanak meg anyanak szolitjak egymast az emberek.
2015. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nem tetszik, apának a saját édesapámat hívom, a páromat pedig a nevén szólítom.
2015. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Mi így szólítjuk egymást a gyerek előtt. Ha magunk vagyunk, akkor a keresztnevünket használjuk. Szerintem az gáz, ha a gyerek nem Apának, vagy Anyának hívja a szüleit, hanem a keresztnevén szólítja őket.
2015. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

bevallom, nekem gyerek előtt furcsa volt :) meg is beszéltük, hogy mi nem leszünk anya, apa, lázadunk ellene :D

azt a gyerek még 3 évesen is a keresztnevünkön szólított minket, nekem olyan rossz volt :( akkor beszéltük meg a férjemmel, hogy előtte legyünk már anya meg apa, hátha rákap. bejött, viszont azóta is így szólítjuk egymást ha a gyerekünkkel vagyunk :) ha nincs vele akkor azért nem, de már helyreállt a lelkemben a rend és egyáltalán nem tartom furának.

azt hiszem ahhoz, hogy ez természetes legyen, szülőnek kell lenni :)

2015. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!