Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire megszokott, hogy...

Mennyire megszokott, hogy apának/anyának szólítják egymást egy pár tagjai?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon furcsa ezt hallani - és nem arra gondolok, amikor van gyerek és neki emlegetik így a másik szülőjét.

Néha olyanoknál is hallom, ahogy a gyerekkérdés még a kanyarban sincs...


2011. jún. 23. 21:51
1 2 3
 1/30 napietus ***** válasza:
49%

szerintem ez nem jó, és egyenes út a kapcsolat ellaposodása felé. vagy éppen annak tünete...


29/N

2011. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 napietus ***** válasza:
32%
mondjuk felőlem cuncimókusnak is szólíthatják egymást, nem zavar :D
2011. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Ha azok, vagy azok szeretnének lenni, miért ne hívnák így egymást. Szokják a godolatot, biztos azért hívják így egymást.
2011. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem az ellaposodás jele, és gyakori. De az igaz, hogy nem túl jó, ha nem a férfit és a nőt látják egymásban, hanem "csak" a szülőt.
2011. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Mi még akkor sem szólítottuk így egymást,amikor kicsik voltak a gyerekek.
2011. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nagyon gáz. Az embernek azért van neve, hogy azon szólítsák. Én a szüleimet is a keresztnevükön szólítom, és szólítottam mindig is, és a gyerekeim engem is, meg az apjukat is a keresztnevünkön szólítanak.
2011. jún. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%
Hallottam már főiskolásoktól és idősebbektől is, persze gyerek egyik esetben sem volt. Nekem is furcsa volt, először nem tudtam kinek az apjáról van szó, később azt hittem "apa" vagy valami hasonló a neve, és én értettem félre.
2011. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%

Én is tapasztalom, de nagyon nem szimpi, gyerek nélkül meg egyszerűen gáz.

30F

2011. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Egy barátnőmet látogattam egyszer - aki egy általam csak látásból ismert barátnőjénél volt éppen. Békésen kávézgattunk, a lány barátja is ott volt a lakásban. Valahogy a ki-hogyan-szokott aludni témakörnél jártunk, amikor a lány mondta, hogy "én csak apával tudok aludni, ha odabújik hozzám".

Visszaköptem a kávémat, mert mindenféle vérfertőző jelenet lefutott a szemem előtt.

Kussoltam, kicsit később raktam össze, hogy a barátjáról van szó. Max 25 évesek lehettek. Csak pislogtam.


A férjem egyetlen egyszer szólított úgy, hogy "na, anya". Rögtön javított, hogy ez így gáz, mert a saját anyja ugrik be és pöcköljem homlokon, ha még egyszer így szólítana.

No meg ha az apa vagy anya szó elhangzik a szánkból, akkor automatikusan a másik szülőjére gondolunk. Legalábbis nekem "Apa", az az édesapám.

2011. jún. 23. 22:17
 10/30 anonim ***** válasza:
Ennyi.
2011. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!