Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakuki ügyben tanács?

Babakuki ügyben tanács?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos lesz hamarosan. Kb. 6 hónapos kora óta próbáljuk huzogatni a bőrt a kukijéá,de egyre nehezbben megy sőt mintha már kevésbbé is menne. Tegnap picit be is repedt neki és vérzett. Mit tegyünk ? Tanács ?

#fitymaszűkület #babakuki #bőr hátrahúzás
2015. jún. 26. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
semmit, ne nyuljatok hozzá. 3 éves korig ráér feljonni a bor.
2015. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Biztos ? Mert a férjem meg azzal rémisztget hogy 1 éves korára már simán kellene...és hogy most vigyem el azonall orvoshoz mert beteg lesz :S
2015. jún. 26. 21:15
 3/11 anonim ***** válasza:

figyelj, nekunk az orvos és a védono is azt mondta, hogy ne nyuljunk hozzá, majd magátol fel fog jonni a bor- 3 éves korig.

most, hogy igy berepedt meg vérzett is neki..oszintén nem tudom mit kell vele csinálni, de biztos lesznek olyan anyukák , akik tudnak neked hasznosabb tanácsot is adni az enyémnél. :)

2015. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi azt a tanácsot kaptuk a gyerekorvostól, hogy 1 éves kora után kezdjük húzni Neki, de csak annyira, amennyire engedi a bőr, nehogy berepedjen. Így, hogy a kisfiadnak berepedt és vérzett, szerintem meg kellene mutatnod hétfőn a gyerekorvosnak. Azért kell nagyon vigyázni, mert ha bereped, hegesedhet, és az hátráltathatja az egész folyamatot. A.doki majd megmondja, mi a teendő.

És valóban 3 éves korig nem kell orvosilag hozzányúlni.

2015. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzányúlni! A mi dokink 5 évet mondott. A kisfiam 2,5 éves, játszik ö vele eleget, ezzel természetes módon akadályozza meg a letapadást.. Ettöl függetlenül lehet valakinek fitymaszükülete vagy egyéb problémája, ezért nézik meg az orvosi vizsgálatok során a kukacot is. :) Most, hogy berepedt, vidd el, nézzék meg!
2015. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még csak 9 hónapos lesz?!Mint 2 fiú gyerek anyukája úgy gondolom,semmi okod aggodalomra...és arra sincs,hogy "piszkáljátok".A gyerekeink orvosa alapból azt mondta,hogy min. 1 éves korig hozzá se nyúljunk!Utána se erőlködtünk,megmutattam Nekik hogyan kell tisztítani...ám soha nem húztam/húztuk durván hátra.Az idő igazolta a dolgokat...a kisebb fiú is már 8 éves,egyiknek sincs "kuki" problémája.
2015. jún. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2015. jún. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ebben a kukitémában annyira eltérő az orvosok véleménye :/

Nekem meg azt mondta a gyerekorvos, hogy születésétől kell minden fürdetésnél, ameddig engedi húzni.

Aztán voltunk urológián más miatt és ott is nyomatékosan felszólított a doki, hogy kell...

Máshol meg azt olvasni, hogy nem szabad...

Én már nem tudom, mi a helyes, de kérdező így, hogy berepedt, mutasd meg orvosnak!!

2015. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pont azzal rontjátok el, hogy húzogatjátok! Szerinted miért repedt be a bőr rajta és miért vérzett? Pont azért, mert húzogatjátok és úgy, ahogy nem kéne!

Általában az összes kisfiúnak, ha nem is az összesnek, de igen nagy részének le van tapadva és szépen lassan az magától feljön. És minderre 3 teljes éve van a gyereknek, hogy ez magától feljöjjön. Akinek eddig nem jön fel, annak húzogatással sem jönne fel, csak eléri azt, amit ti is, hogy szépen bereped neki, kivérzik és hegesedik.

Addig szabad egy babának húzni a bőrt, ameddig a bőr engedi, megmosod és jó napot. A többi meg majd magától, legkésőbb 3 éves korig lejön.

Szóval ne nyúljatok hozzá!

És nincs olyan, hogy 1 éves korig kell! 3 éves korig szokott magától, onnantól fogva meg ha nem jön fel, akkor orvos leválasztással megoldja pár másodperc alatt.

2015. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Erőltetni nem szabad, amíg pelusos a gyerek addig meg felesleges neki hátrahúzni tudni a fitymáját...
2015. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!