Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez veszélyeztetésnek számít?

Ez veszélyeztetésnek számít?

Figyelt kérdés

Tíz emeletes ház hatodik emeletén lakom. Hívtam a liftet ami épp a tizedikről jött lefelé. Megállt ugye nálam és bent volt egy baba babakocsiban. Ismerem a szüleit a tizediken laknak. Nem tudtam mit gobdoljak mert nem feltételezném hogy valaki elhagyja a gyerekét de mégis ott volt.

Kivettem hogy felviszem a szüleinek erre a tizedikről elkezdett kiabálni az anyuka hogy miért áll a lift a hatodikon. Felmentem magyarázom hogy bent volt a baba a liftben. Erre közli hogy ő tette bele mert az apuka a földszinten várja csak nem akart felmenni érte. És hogy én hogy merem kivenni és akár fel is jelenthet mert el akartam rabolni a babát.

De szerintem nagyon felelőtlenek voltak. Mert mi van ha beragad a lift? Múltkor a szomszédom fél órát ragadt bent.


2015. jún. 27. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez hülye, ne foglalkozz vele, majd valaki helyreteszi legközelebb.
2015. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért veszélyeztetésnek nem mondanám, de én biztos nem csinálnám meg. Te viszont joggal vetted ki, és ha átadod az első rendőrnek, mint egyedül talált, tehát veszélyben lévő kisgyereket, abszolút helyesen jársz el.

Velünk véletlenül történt hasonló. A kislányom belépett a liftbe, én még molyoltam a csomagokkal, és mielőtt utána mentem volna, az ajtó becsukódott , mert valaki elhívta a liftet. A 10 kiló körüli gyereket nem érzékelte a szerkezet. Azóta tudom, hogy először mindig a felnőtt száll be

2015. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még olvasni is szörnyű. Viszont nem értek hozzá, hogy ez jogilag veszélyeztetésnek számít-e. Az én szememben igen.


3 gyerekes anyuka

2015. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És anyuka nem képes arra hogy beszálljon a liftbe, majd visszamenjen. Ez meddig tartana talán 1 percig? Csak én nem értem? Utolsó vagyok.
2015. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úristen! Vannak még ilyen nem normális emberek. Mi van, ha a baba kiesik a babakocsiból? Vagy tényleg beragad? Szerintem nem te vagy a rossz a történetben, én is ezt tettem volna, hisz nem tudhattad az előzményeket. Mindkét szülő felelőtlen, bár nem ez egyszeri eset lehetett, csak lehet, hogy nem vettétek észre eddig. Se az anyukénak, se az apukának nem telt volna bele többe 2 percnél, hogy levigye vagy felmenjen érte. Nincs olyan halaszthatatlan dolog, amiért ott hagynék bárhol is egyedül egy gyereket. Az ilyet én nem minősítem szülőnek. Akkor pl. mi van, ha nem te veszed észre, hanem valaki más a lépcsőházból és beviszi magához? Vagy egy idegen jön valakihez és az veszi el és a szülőknek nem szól? A mai világban nem lehet megbízni senkiben.
2015. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez rettenetes. Nem normális szülők. Nekem ez már veszélyeztetésnek számítana... Döbbenet milyen felelőtlen, agyatlan emberek vannak.
2015. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen én sem értem hogy ez mire jó. Tényleg pár perc lett volna felmenni az apukának vagy az anyukának le.

És akkor még én vagyok kikiáltva gyerekrablónak. Két nagy gyerekem van, de életemben nem jutott volna ilyen felelőtlenség az eszembe. Főleg hogy köztudott hogy újabban majdnem hetente van valami gond a lifttel.

2015. jún. 27. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!