Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vonaton, buszon hogy oldjátok...

Vonaton, buszon hogy oldjátok meg a pelenkázást (ha nagydolgot rejt a pelus)?

Figyelt kérdés

Jövő héten készülünk egy hosszú útra. Vonattal vagy busszal kb. 2 óra (+ még több átszállás, de azt már megoldom valahogy, ha kell). A nagy félelmem, hogy mit csinálnék, ha kaka kerül a pelusba. Ti hogy oldottátok meg?


Bármilyen ötletnek örülnék.



Lerobbant autó..., valószínűleg nem lesz kész időre és muszáj mennünk, ezért marad a busz vagy a vonat. Ezért nem tudunk autóval menni! Az ilyen jellegű válaszoktól kérlek kíméljetek.



2015. júl. 1. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkora babáról van szó?Mi 2 hónaposan vittük először 3 órás útra a lányunkat.Nem kakilt annyi idő alatt.De ha tette volna,akkor bepelenkázom az ülésen,egy zacsiba betettem volna használt pelust,és az első adandó alkalommal kidobtam volna.
2015. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha lehet választani, akkor inkább a vonat! Nagyobb a hely, több a "mozgástér", könnyebben átpelenkázod, ha kell.

Vigyél eldobható pelenkázóalátétet!

Egyébként ha a "közönségtől" félsz, szerintem nincs olyan ember, aki ne fogadná el azt a magyarázatot, hogy jobb gyorsan túlesni rajta, még ha nem is "bírják" a látványt, mint órákon keresztül szagolni a produktomot.

2015. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tudsz mást tenni mint hogy az ülésen átpelenkázod, a vonaton valóban jobban meg lehet oldani mint a busz szűk ülésein, pláne ha sokan is vannak, így ha tehetitek menjetek inkább vonattal. Ott ki is tudod dobni a pelust, mert vannak kukák. Beletenném én is zacskóba, összekötném és úgy dobnám ki.
2015. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én itthon is zacsiba teszem és bekötöm a száját, mert 1-2 óra alatt megtelne a lakás a szaggal.
2015. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek a gyors választ!

2 éves a csajszi.


A vonat pártján állnék én is, viszont azzal még hosszabb az út. :-( ezért gondolkodtam a buszon.


Igazából attól tartok, hogy pont olyan vonatot fogok kifogni, ahol olyan szűk "alakra formált" ülések vannak, nem az a "pados" jellegű, ahová a 96 cm-es lánykámat már nem tudom felfektetni. :-(


A közönség? ... azt lehet, hogy úsznám meg, hogy legalább egy mindent jobban tudó és annak hangot adó észlényt ne fogjak ki, de ezzel nem tudok mit csinálni. :-(


remélem nem így lesz :-)

2015. júl. 1. 11:18
 6/11 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam még a nadrágpelenkán (még nem használtam), de azt hiszem ez nem igazán oldaná meg ezt a problémát.

Szerintetek?

2015. júl. 1. 11:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha bekakil, a nadrágpelenkát is ugyanúgy le kell venned róla, mint a sima pelenkát és ugyanúgy meg kell a popsiját törölnöd és új nadrágpelust adni rá. Annyi, hogy a nadrágpelenka felvételhez nem kell feküdnie, de hogy levedd róla le kell fektetni, ha nem akarod, hogy mindene kakás legyen, na és persze meg kell tisztítani a popsit, ami fekve szintén könnyebb, így szerintem mindegy, hogy pelus v. nadrágpelenka. Lehet nem is fog kakilni:)

Én is vonattal mennék, akkor is ha hosszabb az út, kényelmesebb mindenképp és olcsóbb is, mert vonaton vehetsz 33%-os családi jegyet te és a párod is, mert gyerekkel utaztok.

2015. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem a bugyipelenka jó ötlet. Mivel azt úgy veszed le, hogy két oldalt eltéped nem feltétlenül kell feküdnie hozzá, felhúzáskor is annyi mint egy bugyi... Megtörölgetni is meg tudod állva ha előrehajol. Szerintem az használhatóbb variáció mint a sima pelenka. Mondjuk miközben megy a busz az sem egyszerű ha áll a kislány miközben pelust cserélsz, még egyensúlyoznia is kell... nem egyszerű egyik verzió sem, na. Drukkolj, hogy ne kakiljon be pont akkor :D
2015. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet nem lesz kifejezetten használható az ötletem, de nekem az jutott eszembe, hogy az utazást megelőző napokon próbáld meg kerülni azokat az ételeket, amiktől kicsit lazább lehet a széklete, mert egy keményebb kakis pelenkától könnyebb megszabadulni, mint egy mindenhova jutó, nem ragoznám milyen kakitól.


Az én lányom is 2 éves, és látom azért elég jól, hogy mik azok az ételek amiktől másabb a pelus tartalma. (főleg gyümölcsökre gondolok ugyebár)

2015. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy most felesleges köröket futok és kibírja a csajszi azt az időt, amit vonaton töltünk.


A kajcsi nagyon jó ötlet, a gyümölcs nem is jutott eszembe. Ugyan pont gasztroenterológiai vizsgálatra megyünk és vissza kell addig terhelni a tejet, tejterméket neki és nem tudni, hogy fog reagálni rá a szervezete. Remélem nem kap tőle hasmenést! ... ez több mint vicces volna

2015. júl. 1. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!