Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kamuzik egyre több szülő?

Miért kamuzik egyre több szülő?

Figyelt kérdés

Szinte már divattá vált, hogy a neveletlen kölök "hiperaktív gyerek" (nem mintha minden más felnőtt és gyerek nem szívesen jönne-menne, rohanna, stb.).

Ha nem tud összeadni-helyes írni, akkor már "diszlexiás, meg diszkalkuliás".

De miért is??????????????????????????????

Az ok, ha igen, de ha lusta vagy buta a gyerekem, akkor azt el kell fogadni, pluszban tanulni kell vele és nem kell kitalációkat keresni.


Miért lenne most nagyságrendekkel több diszlexiás és diszkalkuliás gyerek, mint 5-10-20-30 éve????????????


Persze tisztelet a nagyon-nagyon kevés kivételnek, de a többieket nagyon nem értem!!!!


2015. júl. 1. 22:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Nehezen hinném, hogy ezeket a dolgokat hazudják a szülők... Szerintem el vagy tévedve kissé.
2015. júl. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

"Miért lenne most nagyságrendekkel több diszlexiás és diszkalkuliás gyerek, mint 5-10-20-30 éve??????"


Mert pl régebben nem ismerték ezeket a problémákat és a gyereket egyszerüen hülyének tartották.


Ugyanolyan dolog, mint ahogy régebben nem ismertek egy csomó (testi) betegséget sem, és csak amióta felfedezték ezeket, tudják diagnosztizálni.

2015. júl. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azért régebben is ismerték.Én legalábbis ismerek 30 éves diszlexiást és 35 éves diszkalkuliást. Illetve emlékszek h 15 évvel ezelőtt 2-3-an fel voltak mentve nyelvtanulásból ált. suliban különböző tanulási nehézségek miatt (azt nem tudom pontosan miért, az ő problémáikra nem emlékszek már).
2015. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Mert egyszerűbb. Ha a gyerek nem tud írni, inkább kérnek neki egy felmentést magyarból, mint hogy leüljenek vele gyakorolni. Ha nem tud viselkedni, akkor meg inkább ráfogják, hogy hiperaktív, mint hogy megneveljék. Szimpla lustaság az egész, nincs kedvük külön foglalkozni a gyerekkel, inkább szereznek neki papírokat, bele se gondolnak, hogy az a szerencsétlen gyerek majd felnőttkorában szophat, ha pl. a minősíthetetlen írásképe miatt nem kap normális állást, vagy átverik a boltban, mert nem tud összeadni. Én is "diszlexiás" vagyok papíron, de érdekes módon az írásomon ez nem látszik, mivel az én anyukám gondolt a jövőmre, és nem volt lusta gyerekkoromban gyakorolni velem az írást és az olvasást.
2015. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, legalább ne hirdetnéd a saját ostobaságodat... Nyilvánvaló, hogy azért van most "több" ilyen gyerek, mert hatékonyabban tudják diagnosztizálni, meg egyáltalán eljut a gyerek oda, ahol ezt meg tudják róla állapítani.

A problémát csak és kizárólag abban látom, amikor a szülő, vagy a tanár diagnosztizálja a gyereket hiperaktívnak vagy diszesnek, ahelyett, hogy elvinné a nevtanba kivizsgáltatni. De csak azért, mert egy szülő nem lobogtatja neked a gyereke vizsgálati eredményét, az még nem jelenti azt, hogy csak úgy rámondják, hogy problémája van.

2015. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

A diszlexia, diszgráfia és diszkalkulia valóban nem lett "divatos" de a megfelelő szakember diagnosztizálni tudja és segíthet a tanulásban (persze a szülőnek is kell).

A hiperaktívság mint betegség, szerintem is kamu. Sokat olvastam a témában és az igazán durva esetektől eltekintve, mikor a gyerek már az autizmus határán áll, egyszerűen a neveletlenség, a szülő részéről a figyelem és együtt töltött idő hiánya.

Gyógyszerrel tömni egy olyan gyereket, aki mondjuk figyelemzavaros, mert nem étkezik helyesen (sok cukor, kevés vitamin stb) vagy magánéleti problémái vannak (veszekedő vagy agresszív szülők, bántalmazás, szorongás) egyszerűen nonszensz.

Valóban lustaság és nemtörődömség a szülő és pedagógus részéről betegnek cimkézni a gyereket, ami tovább ront az önértékelésén, ahelyett, hogy több időt töltenének vele.

2015. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Én 42 éves vagyok,és konkrétan a gyerekeink orvosa diagnosztizált hiperaktivitással,a 3. gyerekünk születése után(3 évvel ezelőtt)...addig is volt sejtése,de nem "veselkedtünk" neki a diagnosztizálásnak.Velem mindig voltak gondok,de a saját bevallása szerint,anno még ezzel nem nagyon foglalkoztak.Szóval régen is nagyon nagyon sok ilyen típusú gyerek volt,csak nem ismerték fel,illetve nem ismerték el.
2015. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Mármint Anyám saját bevallása szerint....
2015. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
A hiperaktivitás nem kitaláció. A fiammal most jutottunk el odáig,hogy az orvos szerint is ez a betegség áll fenn. Komolyan kívánom,hogy ne tudd meg milyen ez a "kitaláció". Jómagam gyógypedagógusnak tanultam,igaz,befejezni sajnos nem sikerült még,de még így is kétségbeejtő néha. Konkrétan a gyerekkel a minden a együttlét inkább háborúra,mint családi életre hajaz. És a levrgrosszabb,hogy a neveletlenséggel ellentétben a hiper gyerekek szenvednek az állapotuktól. A fiam is sokszor sírva mondja,hogy de ő annyira szeretne jo lenni,de sose sikerül.
2015. júl. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Apám 60 elmúlt. Egy baráti társaságban egy gyermekpszichológussal beszélgettek a gyerekkoráról, és mondta neki a pszichológus, hogy ma már hiperaktivitással diagnosztizálnák. Tény, hogy 5 percig nem bír megülni a fenekén most se.

Viszont ő felnőttként megtanulta ezt megfelelően kezelni, így inkább szorgalmasnak, nyughatatlannak tűnik.



A férjemről is 40 évesen derült ki, hogy diszlexiás. A nagyobbik lányát (nem közös) vitte valami hasonló felmérésre. Ott is egy véletlen beszélgetésből derült ki a szakemberrel, hogy az olvasási nehézségei ebből fakadhatnak. Pedig értelmes ember, de lassan és nehezen értelmez hosszabb írott szövegeket, míg hallás után könnyen megjegyzi.


De ennyi erővel a stroke se létezett régen, csak "isten váratlanul magához szólította" az illetőt. Most már gyorsan diagnosztizálják és kórházi kezeléssel életben tudják tartani a szélütéses embereket. Régen egyszerűen meghaltak tőle.

2015. júl. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!