Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátnőm gyereket akar, de...

A barátnőm gyereket akar, de én még várnék. Többi lent?

Figyelt kérdés
Teljesen kiborul pár havonta (épp most is ilyen) és kezdek aggódni hogy esetleg ez nem-e valami más miatt van benne ennyire. Egyszerűen nem értem hogy miért nem bírja felfogni hogy még nem tartunk ott anyagilag...Kb 120 marad a fizetésemből bejárás után, ami véleményem szerint minden, csak nem elég a gyerekvállaláshoz (legalábbis a normálishoz). Esetleg ötletek hogy mit csináljak h eltereljem a figyelmét? Hozzáteszem egy kismama, vagy egy babakocsit toló anyuka látványától is kiborul látszik hogy majd elsírja magát (ami otthon dugiban meg is tőrténik), ami elég furcsa egy 21 éves fiatal nőtől.

2015. júl. 3. 13:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

Ha nagyon nem hat semmi, ültesd le és kérd meg, hogy estére ÖSSZEGEKKEL együtt írja össze, hogy mennyibe kerül a gyerek érkezésére felkészülés (kiságy, babakocsi, ruhák, pelenka, tápszer, stb.). Mennyibe kerül a terhesség (szűrővizsgálatok, esetleg magánorvos, szülésnél hálapénz, stb.).

Majd írja le azt is, hogy havi szinten mennyibe kerül a gyerek mondjuk 3 éves koráig. Első évben kéthavonta ugrik egy ruhaméretet, lehet, hogy tápszeres lesz, csak a pelenka 10-15.000 Ft, stb.


Ha ez megvan, akkor a JELENLEGI kiadásaitokról is készítsen egy listát. Rezsi, lakhatás, autóra félretett pénz, oktatásra költött, étkezés, stb.


Ha ezekből ki tudja számolni és papíron bemutatni, hogy el tudtok látni egy gyereket, akkor újra beszélhettek róla.

Szánj rá te is időt, néha ülj le vele, nézegessetek vonatkozó árakat webáruházakban, használtcikkes oldalakon, fórumokon. Ha kész van, akkor ő maga is rá fog jönni, hogy esélytelen kigazdálkodni.

2015. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%
A nem annyira udvarias, de hatékony megoldás: ha kész van a költségvetés és kijött, hogy X ezer forintra van szükség a gyerek első születésnapjáig (segítek, millió közelében lesz), akkor amint ennek a felét letette az asztalra, máris belevághattok. De ugye ahhoz el kell menni dolgozni úgy, hogy közben a mindennapos kiadásokba is beszáll (rezsi, kaja, stb.)
2015. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%

Mondd el neki szépen, h a gyerekvállalás nem annyi, h egy nap elkezdünk sírni-hisztizni-kiborulni, hogy az ösztönök így meg úgy, hanem tudatosan fel kell rá készülni és kérdezd meg, ő mit tett hozzá a gyerekvállaláshoz eddig és mit szándékozik a jövőben.


Kérdező, te nagyon érettnek tűnsz, a bnőddel meg kell értetned, hogy egy babának nem csak pár darab pelenka kell és egy kölcsönkapott babakocsi meg egy kis táska babaruha, hogy mindkettőtök keresetére szükség van, sőt némi tartalékpénzre is.

2015. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

A barátnőd nagyon éretlen és szerintem elkényeztetett is lehet. Ennyi fizetésre esztelenség lenne egy babát bevállalni, még ha 30 felett lenni azt mondom valahol érthető, hogy ilyen türelmetlen, de így nem, lehet hogy csak nincs kedve elmenne dolgozni ahogy írta más is...


"legyen felül és próbálja meg elérni hogy benne mennyek el."

Ebből nekem az jön le, hogy nem mindig használjátok a gumit, legalább te ne legyél hülye, mert ha ő akar, te meg nem és megszakítással védekeztek nem jó kifogás, hogy de hát te mondtad hogy még nem akarsz babát. Épp annyira hibás leszel te is ha így besikerül.

2015. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%
gumi és soha ne menj el benne!!!!!!
2015. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem túl biztató kilátások. Ez a lány nem akar dolgozni, hanem otthon lenni és eltartatni magát. Elég éretlen is lehet, máskülönben nem akarna a semmire gyereket.
2015. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A matekozást feltétlenül feldobom neki. Remélem belátja hogy az "ösztönök" helyett jobb ha a józan észre hallgatunk. Minden jót!
2015. júl. 4. 06:50
 18/28 anonim ***** válasza:
16%

kérdező, mi ugyan ilyen helyzetben vagyunk a párommal, már 3 éve megy a huzavona, hogy mikor legyen végre gyerek, mert én már nagyon szeretném, de párom még nem. nekünk is a legnagyobb gond az anyagiak. én tudom, hogy várnunk kell, de ez nem segít azon, hogy hiányzik a babánk. ezen nem segít semmi.

19N

2015. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

" ha kész van a költségvetés

és kijött, hogy X ezer forintra van

szükség a gyerek első

születésnapjáig (segítek, millió

közelében lesz)"


Millió?? A nyomor az egyik véglet de te már a másik végletet képviseled. Nyilvan ha birja a penztarca akkor költsünk a gyerekre sokat de azert nem kell megrettenni a gyerekvallalastol mert nincs ra egy milla egy eves koraig.

2015. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Utolsóka, pedig egy millió környékén lesz az...nekünk is ott tart kb., pedig nem luxusdolgokat vettünk. Csak add szépen össze hogy havi 10E ft terhesgondozás, a szülés ára, a vitaminok,a kombinált teszt 30E, egy babakocsi 40-100E, egy kiságy pelenkázóval 30-70E (igényfüggő) bele matrac, matracvédő, lepedők, ágyneműk, törölközők, kellenek terhesruhák, melltartók, babaápolási cuccok, autós hordozó, mellszívó, a kórházba való cuccok és ez csak pár dolog a születéséig....még szót sem ejtettem pelenkáról, bébiételről, gyógyszzerekről, tápszerről, babamérlegről, légzésfigyelőről (ha netán kell)játékokról és szintén nem ejtettem szót arról, ha esetleg kicsit nehezebben jönne a baba, akkor kellhetnek különböző vizsgálatok, gyógyszerek, kezelések.
2015. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!