Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátnőm gyereket akar, de...

A barátnőm gyereket akar, de én még várnék. Többi lent?

Figyelt kérdés
Teljesen kiborul pár havonta (épp most is ilyen) és kezdek aggódni hogy esetleg ez nem-e valami más miatt van benne ennyire. Egyszerűen nem értem hogy miért nem bírja felfogni hogy még nem tartunk ott anyagilag...Kb 120 marad a fizetésemből bejárás után, ami véleményem szerint minden, csak nem elég a gyerekvállaláshoz (legalábbis a normálishoz). Esetleg ötletek hogy mit csináljak h eltereljem a figyelmét? Hozzáteszem egy kismama, vagy egy babakocsit toló anyuka látványától is kiborul látszik hogy majd elsírja magát (ami otthon dugiban meg is tőrténik), ami elég furcsa egy 21 éves fiatal nőtől.

2015. júl. 3. 13:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

" Utolsóka, pedig egy millió környékén

lesz az...nekünk is ott tart"


Ez szupi, hogy te ennyit megengedhetsz de a leirt dolgok nem kotelezoek. Pl terhesgondozas és szülés ingyenes. Mondom, nem a nyomorrol beszélek, mert ha milla helyett csak fél milla jut a gyerekre az még nem nyomor, putri.


Ha mindenki csak akkor vállalna gyereket ha van rá évi egymillioja akkor csak a módosabbak szülhetnének. Azoknál pedig nagy divat az egyetlen gyerek. Szoval a jelenleginel is gyorsabban fogyna a magyar. JA nem! Az etnikum nem olvassa a tanacsaidat, ugyhogy ők tovabbra is sokasodnának a segélyre.

2015. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Arra persze nem gondoltál, hogy talán a kérdező nem az etnikumot akarja mintának tekinteni...
2015. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Latom te csak és kizarolag vegletes vagy.
2015. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Töröltem a kérdéseim és a megválaszoltjaim közül ezt hogy a barátnőm nehogy megtalálja ha az én gépemet használná. Azóta annyi történt hogy egy kiadós vita után (ami félbemaradt mert nem találtunk közös nevezőt) pár napig csend volt. Aztán feljött megint a téma. Beszélgetett pár emberrel és ő maga mesélte hogy milyen keveset kapnak fiatal kismamák (35-40ezer) ugye munka nélkül. Persze ennek ellenére nem mondta hogy vár két évet, elég önfejű. De legalább lesz talán pár hónap nyugi a következő nagy kirohanásáig. Idézem: "másfél év múlva mát pocakos akarok lenni." Na remélem belátja hogy várni kell.



Az utolsóknak: nyugi, mind a kettőtök jól beszél. Ha sima a szülés, olcsóbb. Ráadásul ha nagyon szűk lenne a kassza, sok babás ismerős van akiktől babakocsit, esetleg 1-2 ruhát áttudunk venni. Após asztalos-ács, sajátjainak is ő csinált ágyat, pelenkázót etc. Természetesen nem a kokerók (etnikum) átlagos szintjén akarunk gyereket vállalni, ezért az első 3 évet én is úgy kb évi 500ezerre célzom de ez ugye lehet több és kevesebb, sok mindentől függ. A terhes gondozás, szülés tényleg ingyenes, viszont nem szeretném ha bedugnák idegbeteg nővérek a "tesók" közé, az ellátás minőségéről nem is beszélve... szóval egy kis "minden rendben lesz pénz" nem árt az ingyeneshez. Remélem tud várni barátnőm mert most még azt a r*hadt gyűrűt se tudom megvenni (jogsi + kocsi is csak hitelre menne). Köszi a válaszokat.


(remélem a törlés ellenére mint kérdezőt jelez)

2015. júl. 7. 13:13
 25/28 anonim ***** válasza:
Azért remélem addig is elküldöd a leányzót dolgozni. Nem csak anyagilag lenne fontos, de jót tenne neki, pár év munka nem a világ, belekóstol kicsit és el is foglalja magát. Vagy ő most dolgozik, csak kevés a pénz, vagy még nem is dolgozik?
2015. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most olvastam vissza hogy nem dolgozik, ez baja akkor. Mondd meg hogy dolgozzon le két évet legalább, és utána beszélhettek róla komolyan. Ha nem megy el dolgozni akkor meg ezért olyan sürgős neki a gyerek, és csak a füledet fogja rágni.
2015. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Egy millio nem szukseges de a lanynak munka az kéne elotte! Sok haszna van: kap gyedet, lesz munkatapasztalata. Mert elég gáz lesz kulonben tapasztalat nelkuli kisgyerekes anyakent elhelyezkedni!
2015. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Az írásaidból ítélve intelligens férfi lehetsz, aki biztosan jó apa lesz majd. Azóta mi a helyzet nálatok? ( Egyébként a leányzó még tényleg kicsit fiatal a dologhoz. Bár, ha ez minden álma akkor... :) Én 24 éves vagyok, ha felhozom a témát a 27 éves barátom csak terel. Azt hiszem ő nem szereti a gyerekeket, szóval kicsit irigykedek a hozzáállásodra :D ) Sok sikert nektek!
2015. szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!