Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért természetes az, ha a...

Miért természetes az, ha a szülés után "elhanyagolt" férj megcsalja, elhagyja a feleségét?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rosszul érzékelem, de nekem elég sok kommentből az jön le, hogy a nőnek még ma is kötelessége a férjét szórakoztatni a gyermekgondozás mellett, a férjnek meg mindössze annyi feladata van, hogy adjon haza pénzt, és ha a felesége jól viselkedik, lehetőleg ne csalja meg, ne hagyja el.


"Én elsősorban feleség vagyok, csak azután anya, ezért nélkülözhetetlen, hogy törődjek a férjemmel..."

"Ha egy nő elhagyja magát, ne csodálkozzon, ha a férje másfelé kacsingat."

Sorolhatnám még a hasonló sztereotip butaságokat, de kedvem sincs, meg mivel mind ugyanerről szól, felesleges is.


Miért helyeselnek még ma is egy nő megcsalására, hogy "ja, kérem, hát aki elhanyagolja a férjét...", holott meggyőződésem, hogy egyetlen nő sem hanyagolná el a szerelmét, ha az a férfi felnő a feladathoz, és megfelelő támasza a nőnek.

Mit gondoltok erről?


2015. júl. 6. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

Azt, hogy a meggyőződésed téves. Ez nem ennyire fekete vagy fehér.

Rohadt uncsi már a sok hisztiző, önsajnáló nő, aki szül egy gyereket és onnantól kezdve azt gondolja, hogy a gyerek a minden és a kizárólagos és nem lát, hall semmi mást, teljesen beszűkül. Apuka próbálkozik, próbálkozik, ha valamit nem úgy csinál, persze ő a rossz apa meg a nem toleráns férj, aztán csodálkozunk ha egy idő után megcsalásig megy a dolog. Mindennek két oldala van. Mindennek.

2015. júl. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Gerinccel rendelkező embereknél soha nem lesz megcsalás a vége.

Tisztességes, magát és a párját valamire tartó ember előbb dobbant, aztán dönt meg mást és nem fordítva.

2015. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy gondolom, hogy ugyanannyira vagyok feleség, mint anya!


Nem helyezem és nem is helyezhetem mindig a gyerekem az első helyre. Imádom a férjem és a fiam is. Ők ketten a legfontosabbak egyformán. Meg kell találni az egyensúlyt, azt hiszem ez siekrült nekünk, tökéletes az életünk.

2015. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Mi meg úgy beszéltük meg a férjemmel, h a szülés utáni időszakban elsősorban anya leszek, mert nem tehetek másképp. A csecsemő magatehetetlen, ki kell szolgálni őt, mert még semmire sem képes. Mindezt a nap 24 órájában. szóval a férjem fel van készítve, h nagyon nehéz lesz az eleje mindkettőnknek, de ezen túl kell lenni és idővel egyre nagyobb részt kapunk vissza a régi életünkből. Lehetünk újra nő és ffi egymás számára, emellett egy baba szülei. De az első időszak a babáról fog szólni.
2015. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, miért helyeselnek, de úgy általában a megcsalás is helytelen. Nem kellene így lennie, bár nem gondolom, hogy csak az egyik "hibás".

Szerintem aki félrelép, az gerinctelen, és nem számít, miért teszi.

2015. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

a gyerek nélküli megcsalásról is nagyon rossz a véleményem, de ez szabályosan felháborító. Ketten kellenek a gyerekhez, ha férj és feleség az azt jelenti, hűséget is esküdtek egymásnak, az apa is felelősséget vállal a gyerekért és nem csak hétvégente bekukkant, meg leadja a gyerektartást.

Innentől kezdve részt kellene vállalnia a gyerek gondozásában is. Néha fürdesse, pelenkázza, hiszen az övé is. A szexuális ösztöneivel pedig bírhatna 6 hétig, ennyi ugyanis a gyerekágy amit muszáj szex nélkül kibírni. Ott van a keze, a felesége keze/szája, ha a feleségnek nincs energiája, akkor azt el kell fogadni vagy tenni érte, hogy ne legyen olyan halálosan fáradt, részt vállalni a házimunkában. két emberes dolog és nem csak a nő hibája, egyszerre nem tud 100 felé szakadni.

2015. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha a férfi is kiveszi a részét a gyereknevelésből, akkor a nőnek is van ideje nőnek és feleségnek lenni. Ilyeténképpen csak a férfi a hibás, ha félrelép.
2015. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
Szomorú :(
2015. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%
A megcsalás sose természetes,de szülés utáni elhanyagoltság sem (és most nem 5 kiló pluszt értek ezen)
2015. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
olvastam valahol indokok voltak felsorakoztatva, hogy egy férfi miért csalja meg a nőt, közte van csupán az is, hogy mert nem ér rá a feleség, vagy mert dolgozik a feleség, vagy épp szülni van a feleség, vagy épp nem mond nem-et másnak..csupa olyan indok, ami szinte bagatell számba megy. és ezekből van kikerekítve egy dráma, hogy mert a feleség elhanyagolja magát, meg stb. ja, aha..
2015. júl. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!