Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Útijáték gyerekeknek. Ötlet?...

Útijáték gyerekeknek. Ötlet? 7-8órás vonatútról van szó.

Figyelt kérdés
A nyolchónapost rendezem én, de még van egy 5 éves és egy 14 éves lányzó.
2015. júl. 13. 08:58
 1/3 anonim válasza:

14 éves ellesz a telefonjával és egy fülessel, nem? :D Legalábbis húgomból kiindulva. Ha szeret olvasni, akkor könyv. Lehet telefonra már filmet, mesét is rakni, esetleg a kicsinek berakhatnál valamit.


Ha ezek túl elektronikusak, akkor még mindig ott van a jó öreg barkóba, szólánc, fekete-fehér-igen-nem, na meg a találós kérdések.


Leginkább szerintem sok türelemre lesz szükséged, kitartást a hosszú úthoz!

2015. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 évesem imádja az UNO kártyát- abban még a család többi tagja is partner lehet és kis helyet foglal, változatos egy darabig.


Nem vagyok nagyon híve, de hordozható dvd lejátszóval készülnék (venni tlaán csak ezért nem érdemes, de baráti társaságban, rokonoknál hátha van egy kölcsön az utazás idejére).


Az 5 évesnek még:

- színező, matricás füzet és mindenféle foglalkoztató

- LOGICO primo keret és feladatlapok (ez direkt praktikus utazáshoz és még értelmes tanulójáték is!)

- mesekönyvek (Szutyejev vidám mesék vagy népek meséi stb.- ok, olvasni kell neki, de talán a 14 évest is rá lehet venni, hogy 1-1 elolvasson a kisebbnek és természetesen a szülők is ki tudják venni a részüket belőle)

- mi szoktunk szóláncozni vagy pl. kakukktojásosat játszani vagy a Where is Waldo? jellegű könyvekből böngészni (ha nem ismered:


[link]


..de vannak nagyon jó böngészől pl. a Libriben is- ezekkel is simán el lehet lenni fél órákat, órákat, és még a nagy is élvezi!


Pl. ezek az évszakos böngészők:

[link]

2015. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az én húgom hippi.

Nincs tapitelefon csak sima, a fülhallgató meg "egészségtelen".

Szerintem a legjobb "útijáték" a csendkirály lesz, mert máskülönben megbolondulok. :)

2015. júl. 13. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!