Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hetes nyaralásra mit...

Egy hetes nyaralásra mit visztek magatokkal?

Figyelt kérdés
Mindent írjatok le ami az eszetekbe jut és fontos lehet!

#utazás gyerekkel #mit vigyünk magunkkal egy hét nyaralásra
2015. júl. 13. 17:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ruhák:


Pulóver/kardigán 3 db

Nadrág/leggings: 7 db

Rövidnadrág/halásznadrág: 7 db+2

Széldzseki/esőkabát: 1 db

Bugyi, alsógatya, melltartó, zokni 7-7-7-7db+2

Póló/felső/atléta: 7 db+2

Sapka/kalap: 3 db

Textilpelenka 4 db

Szoknya/ruha: 4 db

Papucs-cipő-szandál 1-1-1 db mindenkinek

Törülköző: 1 db mindenkinek +1 db kéztörlő

Takaró és párna a gyerekeknek


Strandtáska:

Törülköző 1 db mindenkinek

Fürdőruha 3-4 db

Naptej, úszógumi, strandjátékok, homokozó, aznapra elegendő pelenka, és úszópelenka, popsitörlő,textilpelenka,köntös, kalap, váltóruha, köntös, pohár, kanál, kézfertőtlenítő, strandsátor, pléd

2015. júl. 13. 18:24
 12/17 A kérdező kommentje:

+Ruha:


Pizsama hosszú és rövid


Pipere:

Tusfürdő, sampon, olló, csipesz, fésű, csat, hajgumi,hajráf,szemüveg, napszemüveg, kontaktlencse+folyadék, borotva+hab, testápoló, kézkrém, wc papír, papírzsepi, pelenka+popsikrém,popsitörlő

tű+cérna


Gyógyszerek, uti patika:

Nurofen szuszpenzió, dedalonetta kúp, lázcsillapító kúp, protexin, ca ampulla,

apgopirin,advill ultra,sebtapasz, géz, betadine,smecta por, dipankrin, rennie, dermazin, aloe first,

2015. júl. 13. 20:21
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

csak átfutottam, de törülközőből kellene 2-2 mindenkinek, egy otthonra a fürdéshez, meg egy a tóvízhez :)


Ez nem is a fél ház ;)

2015. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen, kétszer is írtam törülközőt! ;)

Ezt a listát egy hónapja írom, sokkal több ruhát szoktam vinni, és biztos rakok még pluszba a gyerekeknek.

Na meg a játékok és a babakocsi lemaradt.

2015. júl. 13. 21:02
 15/17 A kérdező kommentje:
+ Lázmérő
2015. júl. 13. 21:52
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi jövő héten indulunk, de már írom a listát, mert én is úgy szoktam, hogy ami még eszembe jut, azzal kiegészítem :)

Külföldre megyünk 1 hétre apartmanba, ahol még ágyneműhuzat és törölköző sincs, úgyhogy a tetőboxot is vinnünk kell, na onnan meg már a határ a csillagos ég, mármint a cuccok tekintetében :)

Amit biztosan viszünk:

Napi 1 póló/trikó/rövidnadrág/fehérnemű,

2 hosszúnadrág, 1 vászon és 1 melegítő,

2 hosszú ujjú póló,

1 pulóver,

1 esőkabát,

1-1 pizsama, hosszú és rövid,

2-3 fürdőruha/nadrág,

2-2 törölköző (1 strandolós, 1 benti) + 1 kéztörlő,

1 zárt cipő, 1 szandál, 1 papucs + nekem még egy csini szandi estére

+ strandruha, szoknya, csini cucc, a fiúknak ilyen szempontból sokkal könnyebb... :)

Sapka, napszemüveg.

Naptej, napozás utáni nyugtató gél (Aloe Vera spray), szúnyogriasztó, Fenistil, Bepanthen krém, lázcsillapító, Algopyrin, calcium pezsgőtabletta, tengervizes orrspray, Betadine, kötszer, ragtapasz, pzs, wc-papír, popsitörlő, nedves kéztörlő (utazáshoz).

Tusfürdő, sampon (mini is elég), balzsam, testápoló, folyékony szappan, fogkefe, fogrém, fésű-hajkefe, hajgumi, hajcsat, hajszárító (úti, összecsukható), arckrém, manikűrkészlet, mini varrókészlet, elemlámpa, mosószer (1-2 dl).

Pléd, úszógumi, úszómatrac, homokozókészlet, vízipisztoly, labda, tollas, frizbi, kártya, olvasnivaló, toll, könyv, telefontöltő.

Külföldi útnál megfelelő okmányok mindenkinek, nemzetközi zöldkártya (ha kocsival megyünk), utasbiztosítás, kinyomtatott útvonalterv, zsebszótár (nagyon jól tud jönni, mert nem mindenhol beszélnek angolul), elegendő valuta


A felsoroltakból a legjobban a papucs-törölköző-telefontöltő trióra figyelek, mert mindet felejtettem már otthon és tudom milyen rohadt bosszantó tud lenni a hiányuk! :)


Viszont, amit az elmúlt évek nyaralásaiból megtanultam (vagyis csak próbálom, mert nem mindig alkalmazom), hogy jóval kevesebb ruha is elég, de ez persze csak akkor igaz, ha jó idő van, mert akkor egyrészről úgyis egész nap strandolunk, másrészről pikk-pakk megszárad, ha esetleg mégis mosni kéne. Pont ezért viszek magammal mindig egy kis mosószert és inkább csomagolok kevesebb ruhát (vagyis csak tervezem, mert aztán a konkrét csomagolásnál meg mindig elszalad velem a ló) :)

Nekem is mindig morog a párom a sok cucc miatt, de aztán meg nagyon tud örülni, amikor pl. kiszakad a ruhája és előhúzom a mini varrókészletemet :) Persze, az nyilván minimál helyet foglal, na de akkor is! :D

Vagy amikor pont nyaraláskor kezdett el fájni a foga és volt nálunk Cataflam, na akkor is láttam a csodálatot a szemében pár perc erejéig :D

2015. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


+fogkefe, fogkrém, izzadásgátló, parfüm

2015. júl. 14. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!