Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a család, a...

Szerintetek a család, a gyerekvállalás érték a mai világban?

Figyelt kérdés
Tudom, sarkosan hangzik, de én annyira le vagyok döbbenve, hogy mi felé halad a társadalom. Rengeteg ismerősöm külföldre utazik, kint vállal gyereket, aztán elválik, összeszednek még újabb és újabb embert maguk mellé. Nem szent a család, időszakokra vannak együtt és a gyerekek ebben nőnek fel, hogy ez a természetes. Nincsenek állandó, stabil érzelmi körülményeik. Ez a kérdés sok területet érint, engem az érdekelne, hogy titeket nem keserít ez el? A saját gyerekemnek hogyan lesz normális értékrendű párja majd? Úgy érzem, a család és a gyerekvállalás értéke eltűnőben van.. Ugyan még csak 2 éves a fiam.
2015. júl. 16. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Igen. Szerintem érték, a legnagyobb az életben. Számunkra minden más csak utána következhet. Sajnos én is elvált vagyok, mert az első férjemnek annyit jelentett az örökkön örökké, hogy az első adandó probléma után kilépett a kapcsolatból. A mostani párom úgy gondolkodik, ahogy én. Egy csapat, egy cél, sok gyerek, harmónia. Minden más csak ezután következhet.


("A saját gyerekemnek hogyan lesz normális értékrendű párja majd?" - most fog születni a kislányom ;-)

2015. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Éppen a napokban gondolkoztam el, hogy milyen "régimódi" vagyok e téren. Ha gond volt a házasságomban, megbeszéltük, megoldottuk. 2 gyerekünk van, és bár nem tervezünk többet, de számunkra nagyon fontos a család. Szeretem a munkámat, de első a család, mindenben.

A világ viszont valóban változik, mindenki rohan, a munka az emberek agyára megy, kergetjük a pénzt, a gyerekvállalás kitolódik (mert korán szülni szinte lehetetlen, ha azt nézzük, hogy mije van a mai fiataloknak, önhibájukon kívül).

Valahogy felborult a "rend", és elmegyünk egymás mellett. Nem a megoldás a cél, hanem a "túllépés". Mindenen legyünk túl, a problémát lépjük át. Ezt érzem. S nem, ez nem jó...

Pedig - lehet nyálas duma, de - az egész életben a családnak van csak értelme. Minden más ideig-óráig fontos, aztán már nem érdekes. De a család más. Egy igazi, jó család minden problémára gyógyír.

2015. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Kinek mi az érték. Van, akiinek a külső szépség, van, akinek a pénz, vagy a siker, vagy a hírnév, vagy az önmegvalósítás. Van, akinek a család. Ez teljesen szubjektív. Aztán majd mindenki olyan párt keres magának, aki hasonló értékeket követ, a te gyereked is.


Nem szent a család: van ebben valami szomorú, igen, de azért jó is, hogy ma már nem kötelező bent maradni egy kapcsolatban egy bántalmazó, megcsaló, terrorizáló, kihasználó emberrel, nem?

2015. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek örülök, hogy megtalálta a párját :)


Második mintha a szívemből szóltál volna! Annyira ígylátom, gondolom én is. Még annyival egészíteném ki, hogy szerintem minden ember minimum egyszer, de inkább többször is padlóra kerül életében. Ilyenkor egy támogató család hatalmas segítség. Sok minden szeretettel orvosolható. A sok családtól elidegenedett ember a környezetemben egyre gyakrabban nyúl drogokhoz, kedélyjavítókhoz, szorongásgátlókhoz.

2015. júl. 16. 13:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, harmadik sajnos egy rosszul műküdő család néha többet tud ártani is, szóval én sem mindenáron szajkózom a családot. Csak azt gondolom, hogy általánossában nagyobb érték számomra a család, a gyermekem, mint a sok velem egykorú vadidegenekkel bulizik, összefekszik a fesztiválokon (28 vagyok).
2015. júl. 16. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell egyformának lennünk. Nem is kell emiatt elítélnünk egymást. Talán nekik erre van szükségük egy darabig ahhoz, hogy utána valóban vágyjanak saját családra és valóban örömmel fogadják egy gyerek érkezését. Nem szabad felületesnek lenni.
2015. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Julie S ***** válasza:
25%
Az egesz jelenlegi eletmodunk nem normalis, ugy ertem, hogy hosszu tavon nem embernek valo. Nem elhetoek a nagyvarosok, nem erre vagyunk kitalalva, nem embernek valo a fogyasztoi tarsadalom sem, de nincs nagyon hova menni belole. A gyerekvallalas, csaladalapitas meg nem ertek, hanem az elet rendje. Barmilyen sz*rok a korulmenyek, a szaporodas a "programunk" resze, teljesitik is a legtobben ki kisebb, ki nagyobb sikerrel. Az erzelmi jol let az manapsag alapbol ala van asva a fentebb emlitettek miatt, de megfelelo (szeretettel teli, valaszkesz) nevelessel azert megteremtheto.
2015. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Ebben sok igazság van, előző. Nem önmagában a gyerekvállalás az érték, hanem a tisztességes gyereknevelés, ha már van valakinek gyereke. Ha meg nincs, akkor vannak más értékei az életében.
2015. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudom, én azt látom a környezetemben, hogy mindenhol érték a család, csak van, aki nem találta még meg hozzá a megfelelő párt, és ezért másra koncentrál. Aki elválik, szerintem az sem jókedvében teszi. Változnak az emberek, és ma már szimplán könnyebb elválni. Én ezt nem is ítélem el az olyan kapcsolatok esetén, ahol súlyos problémáik vannak. Sokkal jobb a gyereknek is, ha elválnak, minthogy állandóan a veszekedést hallgassa.


Mivel rengeteg féle ember van, és a zsák a foltját általában megtalálja, én bízom benne, hogy a gyerekeimmel is így lesz. Amit látok egy általánosabb dologként, és elszomorít, hogy sokan feladják a kapcsolatot az első problémánál, mert könnyebb kilépni belőle. Otthon nem tanítanak meg igazán arra, hogy hogyan legyen egy kapcsolat jó, ez viszont a korábbi generációktól is jön, mert a gyereket azért a szülei nagy részben befolyásolják, hogy milyen ember lesz.


Ma legalább van lehetőség arra, hogy az ember könnyebben hozzáférjen olyan tudásanyaghoz, ami segíti a nagyobb önismeretet, így aki akar, az tud változtatni. A gyerekvállalási kedvet pedig nagyon befolyásolják az anyagiak, pont most olvastam egyik nap a 2015-ös demográfiai portrét, hogy a külföldre költözők mennyivel szívesebben vállalnak kint gyereket, ami a magasabb fizetések, több munkalehetőség mellett nem is csoda. A válások és a házasságok száma is csökkent, ha jól emlékszem a tanulmányból, és ma már a gyerekek jelentős része házasságon kívűl születik.


Számomra, és a barátaim-családom számára a család egyértelműen az egyik legfontosabb érték. A "mai világban" szerintem teljesen hasonlóak a problémák, mint amik régen is voltak, csak akkor többen házasodtak össze, és kevesebben váltak el, ettől még a kapcsolatok minősége nem lett jobb, vagy rosszabb, csak sokszor kénytelenek voltak a társadalmi normák miatt benne maradni.


Én örülök neki, hogy ma nagyobb az egyéni szabadság. Az oktatásba viszont bevezetném az érzelmi intelligencia fejlesztését célzó órákat.

2015. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálam nem az az értékmérő egy embernél, hogy van-e családja, avagy éppen fűvel-fával összeáll egy fesztiválon, az előbbis lehet attól még értéktelen ember, az utóbbi meg értékes.

A párválasztás pedig elsősorban szerencse kérdése, van akinek összejön és együtt lesznek tényleg életük végéig, van aki meg elválik, sőt lehet csak a 10. ember mellett találja meg a boldogságot, viszont ettől sem gondolnám őt értéktelennek.

A normális értékrend számomra azt jelenti tiszteljük, becsüljük, támogatjuk egymást, önmagában az, hogy valaki családcentrikus nem mond semmit, attól még számtalan más rossz tulajdonsága lehet, ami elviselhetetlenné teszi egy kapcsolatban.

2015. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!