Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok a nők, akik nem akarnak...

Azok a nők, akik nem akarnak gyereket miért nem akarnak?

Figyelt kérdés
Az ő válaszaik érdekelnének.

2015. ápr. 5. 21:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Én azért nem akartam, mert nem éreztem azt hogy én jó anya leszek. És féltettem az alakomat, rettegtem a szüléstől. Aztán megismertem a férjem és bumm :)) 3 gyerekes.
2015. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem szeretnem, ha orokolne a mentalis betegsegem. Meg ugy altalaba az en genjeimet. Nem szeretnem, ha ugyanugy szenvedne, mint en.
2015. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
86%
Én is amiatt, mint amit a 2. válaszoló írt. Nem szeretnék önző lenni, ezért háttérbe szorítom a vágyaimat, hogy neki ne kelljen szenvednie.
2015. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
nincs stabil párkapcsolat hozzá
2015. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Sok lemondással jár, sem anyagilag, sem szabadidőmből nem szeretnék erre áldozni, meg rettegek a szüléstől is.
2015. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Mert semmilyen késztetést nem érzek rá. Nem vágyom gyerekre, nem vágyom terhesnek lenni, se szülni, se semmire ami utána jön, és azok a dolgok sem hoznak lázba amikkel mások próbálnak meggyőzni (hogy majd milyen jó lesz ha azt mondja, hogy szeretlek anya és átölel a kis kezével meg mit tudom én...), hogy ez a nehézségek ellenére is tök jó. Számomra ez tök semleges. És sok ember csak szül ész nélkül, mert az anyja is ezt csinálta, meg a nagyanyja, meg a szomszéd, meg úgy a többi x milliárd ember, közben meg lehet, hogy nem is akarja, de eszébe sem jut, hogy ez választás kérdése.
2015. ápr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem alapvetően nem a gyerekekkel van bajom,hanem nem bírom elviselni a magas hangokat pláne,ha hirtelen jönnek.Felmegy a vérnyomásom,azonnal idegesek leszek és menekülő utat keresek.Egy gyerek pedig sokáig magas hangon visít,ha valami baja van vagy örül.A nővérem 10 éves fia elől is menekülök egyelőre.
2015. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Én azért nem akartam, mert féltem, hogy egyszerűen nem bírnám energiával. Egyszer az unokatestvéreim három kicsi gyerekére vigyáztam egy óráig, de jobban elfáradtam, mint egy nyolc órás műszakban. A szüléstől nem féltem sosem, de attól igen, hogy hogyan fogom rendesen felnevelni. De most mégis úgy alakult, hogy 20 hetes kismama vagyok, és örülök neki :-)
2015. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerűen nem tenne boldoggá. Nincs bennem anyai ösztön, nem tudok együtt érezni, sajnálni, számomra a legtöbb ember funkcióval bíró velejárója az életnek, akiket meg kell szoknom és elviselnem magam körül. Rengeteg energiát emészt fel megszoknom egy új személyt az életemben, pláne ha tudom, hogy előreláthatólag sok ideig ott lesz. Az életemet egyedüllétre rendeztem be, így vagyok boldog. Eszem ágában sincs ,,gyártani" magamnak egy akadályozó tényezőt, amire sem szükségem, sem energiám, sem időm nincs. Ha besokallok a folyamatos élményektől, pihentetnem kell az agyam, egyedül kell lennem egy csendes helyen. Egy gyerek mellett ezt nem lehet megtenni, ők nem tárgyak hogy leteszem ha épp nem kell. Egyszerűen fontosabbnak érzem a saját nyugalmamat és az állandóságot magam körül.

Egyébként ha amúgy akarnék gyereket, akkor is meggondolnám, mert félnék hogy súlyosabb formában örökölhet tőlem valamit, mint amennyire nekem van.

2015. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
Csak azért,mert soha nem vágytam rá.Terhesség,szülés,szoptatàs kimondottan taszít,és a gyerekeket sem bírom elviselni,szörnyen idegesítenek.
2015. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!