Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok normális...

Mennyire tartjátok normális dolognak, ha egy anya nem törődik azzal, hogy a lánya 122 cm - 7 éves - és 43 kg?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy a kislány, rosszul van, ha 5 percnél többet kell futnia, hogy összeérnek a combjai és kidörzsölődik, hogy el van torzul az arcocskája...stb.

És az anya egyfolytában tömi a gyereket!!! Olyan nincs hogy gyerekkínzás??? amúgy szereti őt...de ez a kaja dolog ez kiakasztó!



#túlsúly #elhízott gyerek
2015. júl. 26. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

buta. nem tudja, hogy a kövérség megterheli a gyerek szívét, v cukros is lehet tőle, vagy örökre kövér is maradhat, mert mehgváltozik ezzel a hormonok működése is, stb


nagyon sok sötét anya van. én ismerek, aki nem hagyja/hagyta kúszni, mászni a gyereket, 5 hósan bébikompoztatta egész nap, hogy tanuljon meg járni, mert ő attól rettegett, hogy nem fog járni. hiába beszéltem én neki agyi idegpályákról, meg az izmok megerősödéséről...

2015. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*nekem csak annyit mondtak, minden gyereket megmenteni, a világot megváltani úgy sem tudjuk, arra törekedjünk, hogy a saját gyerekünknek a legjobbat tudjuk hozni
2015. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván túlsúlyos szegény gyerek, de nincs orvos, vagy védőnő, aki ezt elmondaná az anyukának?

Amúgy nem biztos, hogy tömi, az is elképzelhető, hogy a gyerek kér ennyit enni és nem tud neki nemet mondani. És itt nem is azzal van a baj, hogy nem kéne enni adni a gyereknek, csak nagy valószínűséggel nem egészséges ételeket kap. Tehát nagyon sok hizlaló, cukros dolgot.

2015. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajna anyuka tömi a gyereket, nem a gyerek kéri! legalábbis ez jött le nekem több hét után. Persze mivel kakaóscsiga-pizzáscsiga- fagyi édestölcsérrel,- lángos - mindennap csoki! - ezért a gyerkőc sem mond nemet erre! Már azon gondolkoztam felhívom a védőnő figyelmét erre....de nem tudom helyes-e ha én beleszólok ebbe?
2015. júl. 26. 18:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
a védőnők keze is meg van kötve. ilyen esetekben csak tanácsolhatnak vagy hallgat rájuk, de az én fenti tapaztalatomban a védőnő szava semmit nem számított.
2015. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De a védőnő tanácsolhat, azonban ha huzamosabb ideig nincs változás, akkor jelentheti is veszélyeztetésként.


Mert a gyerek súlya kb. a duplája a normálisnak.

Én 155 cm-es felnőtt vagyok, 50 kg körül. Anyósom pont ugyanilyen magas, 98 kg. Feltételezem, hogy a kislány és egy normál alkaltú kortársa pont úgy nézne ki egymás mellett, mint amikor anyósom mellé állok.

2015. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A 43 kg amúgy egy kb. 150 cm magas ember normál testsúlya lenne.

De nem is kell ide a védőnő, hisz minden évben van kötelező éves orvosi vizsgálat, a gyerekorvosnak a dolga lenne, hogy ilyen esetben az anyukának elmondja, hogy mit hogyan tegyen. Tehát ha a védőnő nem tesz semmit, a gyerekorvos attól még tehet, mert a gyerekorvos ugyanúgy tisztában van a dolgokkal.

2015. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ennek a szitunak egy súlyosabb változatát láttam egyszer. Amerikai, 30 év körüli férfi, 400 kg körül. Mutattak csecsemőkorától képeket róla, gyakorlatilag szinte születésétől fogva erősen túlsúlyos volt.


A sztoriból kiderült, hogy az anyja etette így, tulajdonképpen azért, hogy a magatehetetlen csecsemő "érzését" fenntartsa. A 30 éves fiát ugyanúgy dajkálta, mosdatta (már oldalra fordulni se tudott a pasi segítség nélkül), gondozta.


De általában az etetők emiatt csinálják. Gyakoribb férfi-nő párosításban, ahol a férfi eteti a nőt, egyfajta szexuális fetisizmus miatt.

Azonban anya-gyerek kapcsolatban is előfordul, lásd fenti példa, csak ott a szexuális rész kimarad.

2015. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van! Most ha belegondolok, hogy egyszem gyerek, folyton babusgatják, és fodros -bodros ruhákat adnak rá! szegény gyerek úgy néz ki mint egy szaloncukor!
2015. júl. 26. 21:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen van sajnos a családban is.

Utolsó infó szerint a kisfiú 12 évesen 170centihez elérte a 105 kilót.

Dudleynak csúfolják. (ha megvan a Harry Potter könyvekből).

De a kisfiú echte olyan is. Buta, agresszív, de anyu és apu pici szeme fénye.

Szerintem is veszélyeztetés, ráadásul a családban több szív és érrendszeri betegségek vannak jelen.

2015. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!