Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a szülőkkel, ha a...

Mi lesz a szülőkkel, ha a gyerek az ő hibájukból sérül meg, vagy hal meg?

Figyelt kérdés

A fiam kamikaze módon játszik mostanában. A nyomában vagyok és mindig mentem, ami menthető, de nagyon vakmerő. Sokszor félek, hogy baja esik. A múltkor apukájával beszélgettünk erről, és az igazság az, hogy egyikünk sem tudta, hogy pl. jogilag milyen következményei vannak, ha a szülő egy pillanatra nem figyel és baja esik? Börtönbe kerülhetünk miatta?


Természetesen a gyerek épsége a legfontosabb számunkra, csak azért kérdezem, mert erre nem tudjuk pontosan a választ.


2015. júl. 29. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Igen előfordulhat gondatlanságból okozott veszélyeztetés, és igen, börtönbe lehet kerülni.
2015. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kivizsgálják hogy elkerülhető lett volna, vagy nem. De minden eset más.

Ha leesik a mászókáról és te ott állsz mellette, de nem bírtad elkapni, pedig mindent megtettél akkor nyilván nem a te hibád.

De ha 3 órán keresztül egyedül hagytad a 2 évest játszani a kertben és kiszökött az útra majd elütötték, akkor meg bőven a te hibád, mert nem lehet 2 évest felügyelet nélkül hagyni.

Szerintem az mérvadó, hogy fennáll-e a kiskorú veszélyeztetése, esetleg szándékosság, de ebben úgyis a bíró dönt.

2015. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért ahhoz elég komoly esetnek kell történnie, és ha az lenne, a börtön lenne a legkisebb gondod.


Pl.: ablakon kieső csecsemő, kutya általi megcsócsálás...

2015. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt ilyen egyszerűen nem lehet megválaszolni,nem mindegy mi és mennyiszer történik. De pl védelembe is helyezhetik.
2015. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mármint a gyermeket veszik védelembe.
2015. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos voltam konkrétan ilyen helyzetben, a csecsemő kislányom komolyan - de szerencsére nem maradandóan - sérült meg valamennyire az én hibámból. A karomban volt, amikor a 2 éves bátyja épp leesni készült a magasból, én fél kézzel a nagy után nyúltam a kicsit meg elejtettem. Hetekig tartó kórházi kezelés lett a vége.

Nem lett belőle úgymond ügy. Nem lett feljelentés, nem jött ki se gyerekvédelem se rendőrség, még a védőnőt és a gyerekorvost is én tájékoztattam az esetről, nem a kórház. A nővérkék kérdezősködtek időnként, nekem néha úgy tűnt, hogy "meg akarnak fogni", de nem volt mit megfogni rajtam, mindent úgy mondtam el ezredszerre is, ahogy történt.

De ismerek sajnos olyan családot is, ahol nagyon-nagyon súlyos, maradandó sérülést szenvedett a gyerek a szülők hibájából (a konkrét esetet nem szeretném leírni, de egy banális, bárki által elkövethető kis hiba vezetett a tragédiához), hogy hatósági ügy lett-e belőle, nem tudom, de azt igen, hogy el nem lettek ítélve. Bűnhődnek így is aránytalanul egész életükben.

2015. júl. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!