Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mit érzett, mikor először...

Ki mit érzett, mikor először kezében tartotta a kisbabáját?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szavakba sem lehet foglalni még a gondolatát sem az érzésnek, de ki mit érzett? Ki sírt a gyönyörtől stb? :)

#szülés #kisbaba #gyermek érkezés
2015. júl. 29. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Sírni nem sírtam, csak szavak nélkül csodáltam percekig, utána a bent töltött napokban is órákig tudtam nézni, ahogy alszik...

A nagyobbik már 6 éves, a kicsi még csak 3 hónapos, de a mai napig annyira hihetetlen, hogy két szinte láthatatlan sejtből, születik egy új élet, ami belőlünk van, csodálatos a természet! :)

2015. júl. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Valóban, ahogy írtad, szavakba sem önthető.:)

Igazából nekem az volt az első gondolatom, hogy te voltál az, aki akkora ramazurit csináltál rendszeresen a pocakomban?:)

Amúgy igen, sírtam.:)

Nagyon nagy dolog volt, egy olyan érzés, amit soha máskor nem éltem át és szerintem nem is fogok.

2015. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Megkönnyebbülést éreztem :)
2015. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
én sem sirtam, csak néztem, hogy istenem de kis cuki popoja van :D
2015. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Először nem sírtam, mert hosszú vajúdás után császár lett a vége és az őrzőben foghattam meg rendesen, szóval inkább még izgalom volt bennem. Amikor aztán az újszülött osztályra kerültem, szinte én is órákig bámultam és az első napokban többször megkönnyeztem, hogy milyen kis csodát "csináltunk" és elmélkedtem, hogy fért el bennem az a 4 kg feletti gyerek. :)
2015. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Semmit. Annyit gondoltam, hogy "ez egy gyerek". Mintha nem tudtam volna, hogy hol és miért vagyok. Rettenetesen kikészített a szülés, kellett vagy 3 hónap, mire egyáltalán örültem a gyerekemnek és még vagy plusz 8, mire nem kapott el a sírógörcs, ha a születésére gondoltam. Életem mélypontja volt. Tényleg nem lehet szavakba önteni, de nem úgy, ahogy te értetted.
2015. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Én sem sírtam,de baromi büszke voltam magamra-mindhárom gyerekem születésénél-,hogy:IGEN,ÉN SZÜLTEM!Eufóriát éreztem.A mai napig büszkeséggel tölt el,ha rájuk nézek.Imádom Őket.
2015. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

teli voltam gyogyszerekkel, remegtem a surgossegi csaszartol, a ferjem alig birta utana odaadni. nem sirtam csak orultem hogy tul vagyok rajta mert rettenetes faradt voltam. szinte vartam hogy elvigyek a noverkek es ahogy elvittek alomba is merultem..

igy utolag sajnalom hogy nem elveztem ki jobban, de emlekszem minden percre, legalabb ez megmarad, az emlek :)

2015. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Csak később sírtam. De az érzés mindháromszor felemelő, katartikus, csodálatos volt a nehéz szülések ellenére is.
2015. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az Elsőnél rögtön megfoghattam, nagyon kifáradtam, de nyugalmat és teljességet éreztem. Az igazi akkor volt, amikor másodszor vettem a karomba (már volt időm, erőm arra, hogy átéljem), az elmondhatatlan volt, valami olyan érzés, hogy "Te vagy az". :)

A Másodiknál sokkal drámaibb volt, mert sürgősségi császár miatt altattak és csak órákkal később találkoztunk, de az a pillanat katartikus volt. Ahogy átöleltem, olyan tökéletes érzés volt, mintha azt érezném, hogy Ő hiányzott és végre megvan. Az egész egy csoda...

2015. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!