Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tiszta ideg vagyok a gyerekemt...

Tiszta ideg vagyok a gyerekemtől. Mintha nem is ő lenne. Hogyan vezessem le a feszültséget?

Figyelt kérdés
2 éves és kifordult magából. Ma csak olyanokat csinál, amiket nem szabad neki. Pedig nincs belőle sok itthon. Mindig szófogadó és kedves volt, egy angyal. Most üvölt, csapkod, rúg, mindent rosszat csinál. Én meg mint vmi idegbeteg kiabálok egész nap. 2000 a vérnyomásom. Megőrülök úgy érzem. Ráadásul úton van a tesó is, őt is védenem kell tőle, főleg amikor rúg pelenkázáskor. Teljesen kézsz vagyok. Úgy érzem nekem egy is sok, és egy idióta vagyok, hogy vállaltam még egyet, nem vagyok alkalmas erre. Egy órája bőgök miatta. Szar anya vagyok :((((
2015. júl. 30. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szaranyaság, hanem egy dackorszakos gyerek hatása az érzelmektől amúgy sem mentes terhes anyukájára. :)


Nyugi, dobj be egy jó adag magnéziumot, és mondogasd, hogy felnő, nem marad így, felnő, nem marad így. :)


Tudom, hogy nehéz benne lenni, de hidd el sok anyuka átmegy ezen. A gyereknevelés minden szépsége és csodája mellett a világ egyik legnehezebb feladata.


Nem tudsz esetleg kikapcsolódni egy kicsit? Elég lenne 1-2 óra is gyerekmentesen mondjuk egy barátnővel és újult erővel fogsz hazatérni!


Néha én is kész káosz vagyok, de olyankor mindig arra gondolok, hogy gyorsan elrepülnek az évek, és majd tiniként rám sem fognak tojni, meg rám csapják majd az ajtót... Akkor lehet szívesen visszatérnék a dackorszakos időszakba. :)

2015. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős helyzet, nekünk is voltak/vannak ilyen napjaink. Bár teljesen érthető reakció, hogy már tiszta ideg vagy és felemeled a hangod, sajnos ez így öngerjesztő folyamat, amíg Te nem tudzs megnyugodni, ő sem fog, sőt, egyre rosszabb lesz.


Egy gyerek mindig akkor rosszalkodik, amikor nem érzi jól magát valami miatt. Ez nem a Te hibád! Számtalan oka lehet: front, a kistesó miatti feszültségek, bal lábbal kelt fel, stb. Nem mellesleg épp dackorszakban van.


Ami nekünk egyedül segít ilyenkor, hogy hatalmas levegőt véve összeszedem magam, és próbálom kívülről, kis távlatból nézni a dolgokat, és megnyugodni. csak a nyugodt anya tudja megnyugtatni a gyerekét. Ebben segít, ha kiléptek a mostani környezetből, helyzetekből, esőkabátot vesztek fel, és kimentek sarazni, vagy bármi másba belekezdtek, együtt, és újra egymásra hangolódtok.


Amikor én úgy érzem, nekem már egy is sok, mert akkora káosz van néha, akkor azzal nyugtat mega férjem, hogy ha tényleg nagy a káosz, akkor már nem mindegy, hogy egy vagy kettő gyerek miatt van:):):)? Ez persze csak vicc, ezeket a rossz napokat túl kell élni. Nem vagy szar anya.

2015. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 evesen valtozott at a kisfiam kis "szornytegnek". Nekunk is kijart a dacckorszakbol. A szerencsenk csak az volt, hogy nallunk nem tartott sokaig (talan fel evet). Sajnos bevallom, hogy nagyon sok attol is fuggot, hogy nekem milyen napom volt. Mert volt amikor eleg higgadtan tudtam kezelni a kitoreseit (pl. levagott a foldre egy tal muzlit es a fel konyha uszott a tejtol) de volt olyan is, hogy total kiborultam. Sot olyan is volt, hogy mar nem akartam a gyerek elott uvolteni, kimentem a garazsba magamra csuktam a kocsi ajtot es torkom szakadtabol kiuvoltottem magam (ez komoly). Aztan visszamentem a hazba. Neha segitett a kimozdulas de neha semmi sem segitett. Ez sajnos egy olyan korszak amit tul kell elni. Kerdezo, nem vagy rossz anya. Ezen nagyon sokan atmegyunk es nem csoda, hogy az egyik naprol a masikra magabol kifordult gyereket hirtelen nem tud kezelni az ember. Nem egyszeru. Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalasod.
2015. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez most fordult elő először? Nem fogja/simogatja/vakargatja a fejét?

Ha nem túl gyakori, és abszolút nem jellemző rá, akkor nem lehet h a fronttól fáj a feje? Enyém se szokott ilyeneket csinálni, eddig 2 fordult elő, de megfigyeltem, h közben simogatja/nyomkodja a fejét, lehet a fronttól fáj neki. Adtam neki alvás előtt egy fél adag Nurofent, és amikor felkelt, mintha kicserélték volna. Ha nem rendszeres, hanem fél évente 1x fordul elő és babrálja is a fejét, akkor lehet nálatok is ez van, próbáld meg.

2015. júl. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!