Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire becsülitek meg a...

Ti mennyire becsülitek meg a védőnőtök munkáját? Milyen egy védőnő megbecsülése általában? Van aki a BKV ellenőrrel tekinti egy szinten?

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Egyik fülemen be, a màsikon ki amit mond.
2015. aug. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nagyon jó védőnőm volt. Fiatal, frissen végzett, lelkes, jól tájékozott, segítőkész. Örültem, hogy hozzá kerültem. Mondjuk az is igaz, hogy a körzetében voltak olyanok is, akik panaszkodtak ra: fiatal, nincs gyereke, nem is érthet hozzá, mindent jobban tud - ezek voltak a vélemények. Nyilván attól is függ, hogy kivel kerül szembe. Egy önmagától eltelt, én vagyok a világ közepe és senki nem volt olyan terhes, mint én stílusú nőnek senki nem fog megfelelni, míg egy nyitott személyiségnek szinte bárki.
2015. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyra becsülöm a védőnőnket. Számomra kb. 80 százalékban volt hasznos, amit mondott, igaz, nem is véleményezett, csak ha kérdeztem, és így bátran mertem kérdezni. Kicsit rosszul is esett, hogy a második babánkat már alig látogatta, de megértem, két körzetet visz, és azt mondta, vagyok olyan ügyes, hogy megoldjam egyedül, aminek azért örültem.
2015. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Nekem ebben az evben mar a 3dik vedonom van. Szoval meghallgatom aztan azt csinalok amit jonak latok. Nem igazan lehet becsulni olyasvalakit akivel max 1-2x talalkozol aztan jon valaki mas. :(
2015. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem átlagosan meg becsülik a védönöt, nem minden anya van naponta a neten, és sok helyen ö az egyetlen személy aki segíteni tud.

Nekem anyukám volt védönö, és emlékszem még szenteste éjszak is hívták, hogy a baba hasa fáj... Anyukám autóba ült megnézte, mire oda ért a baba pukizott és jót aludt.

Anyukámat nagyon szerették, még most is pozitívan beszélnek róla. Ö mindig azt modnta, hogy a középutat keresse minden anyuka, gondljon bele, és probálja ésszerüen látni a dolgokat. Ö nem szabdta meg senkinek sem mit tegyen, csak elmondta hogy a legujabb tanultak szerint mit tanácsolnak.


Persze kapott negatívumot is, de neki a feladta volt hogy a babát is védje, és volt, olyan, hogy az anya kocsmában töltötte az ideje nagyrészét és hiába hetekig a beszéd neki, még is egyedül hagyta éjszaka a gyerekeket, akkor már lépni kellett, és persze aztán az anya végig kürtölte igazán csunyán a falut hogy mekkora szemét az anyám. Ilyen helyzetek sokszor voltak neki, de ezen túl kellett lépnie és ésszerüen látni, hogy mit jelent a baba-gyerek szemszögéböl a veszély.

2015. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elégedett vagyok a védőnőnkkel. Lelkiismeretes, normális, 2 gyermekes anyuka, ráadásul a szomszédos faluban lakik, így hosszútávon nem hiszem, hogy javára válna, ha egy kötekedő, okoskodó, arrogáns nő lenne. :)

Eddig először mindig megkérdezte, hogy mit hogyan tervezek csinálni a babával (szoptatni szeretném-e, főzök-e neki vagy üvegeset adok stb.), majd ő is elmondta a javaslatait és tanácsait, de inkább olyan megbeszélés jellegű volt, mintsem kioktatás. Nem erőltet semmit, csak elmondja, hogy a tapasztalatai alapján mi lehet jó. Nekem eddig csak hasznomra vált a munkája.

2015. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Fiatal jó fej védőnőm van, semmi bajom vele. Ha kérdésem van felteszem, meghallgatom amit mond csak volt rá példa, hogy orvos és betegtajekoztazo ellen is beszélt, akkor is meghallgattam szó nélkül de nem adtam rá.

Egyébként még majdnem szeretek oda járni, semmi rossz érzés nincs bennem.

2015. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem járna macerával, már lemondtam volna. Tapintatlan, érzéketlen, tiszteletlen. Nem a védőnői státusszal és munkakörrel van bajom, hanem személy szerint vele.
2015. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy tévedhetetlen és mindentudó lenne, de ugyanakkor azt sem gondolom, hogy csak hülyeség hagyja el a száját. Ha úgy gondolom, hogy a tanácsa ésszerű, a családunk életviteléhez, világnézetéhez illik, akkor megfogadom a tanácsát, ha nem, akkor szépen mosolygok, bólogatok, aztán itthon azt teszem, amit jónak látok.
2015. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nincs semmi bajom a védőnővel, számomra semleges.

Viszont azt nem értem, hogy nem veszik észre a rengeteg elhanyagolt gyereket. Szóval valami biztos nem jó ebben a rendszerben, mert ugye ez lenne a fő dolog. Egészségügyi kérdésekben a gyerekorvos is tud tanácsot adni.

2015. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!