Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel terveztetek előre?

Mennyivel terveztetek előre?

Figyelt kérdés

Amikor az ember eldönti, hogy gyereket akar, utánaolvasgat a terhességnek, a szoptatásnak, az altatásnak stb..., felkészül az éjszakázásra, lestrapáltságra, fogzásra, büdös pelenkákra.

De ha jobban belegondolunk, ez a gyereknevelésnek csak egy kicsi része. 1-2 év. És mint tudjuk, kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.

Ti mennyire gondolkoztatok előre? Mennyire volt határozott elképzelésetek arról, hogy óvodás/iskolás/kamaszkorban mit akartok kezdeni a gyereketekkel, milyen elvek szerint akarjátok nevelni?

Pl. mit kezdetek, ha 14 éves korában megérzitek rajta a cigiszagot? Ha 15 évesen közli, hogy a barátjánál/barátnőjénél akar aludni? Ha terrorizálják a suliban, vagy ő terrorizál másokat?

Nyilván minden gyerek önálló személyiség, akiket a nevelés is alakít, és nem lehet teljesen előre felkészülni minden elképzelhető helyzetre, mert lehet, hogy neki tök más reakcióra lesz majd szüksége, mint amit mi elképzeltünk.

De bizonyos elvek, irányok rögzítése szerintem szükséges.


Ti ezt hogy csináltátok? Lazán, "majd lesz valahogy" alapon, vagy mindig egy leckével a gyerek előtt jártatok, vagy már bölcsis korában eldöntöttétek, hogy a Színművészeti Egyetemen fog tovább tanulni?


2015. aug. 2. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Pocakban volt még, mikor kiválasztottuk az óvodát. Sokat beszélgetünk a férjemmel minden gyerekneveléssel kapcsolatos témáról. Közös álláspontot alakítunk ki, min. fél-egy évvel előrébb vagyunk, mint ahol a gyerekek tartanak. Eddig működik :)
2015. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Mennyire volt határozott elképzelésetek arról, hogy óvodás/iskolás/kamaszkorban mit akartok kezdeni a gyereketekkel, milyen elvek szerint akarjátok nevelni? "


Szerintem ez nagyban függ a gyermek személyiségétől. Én nem tervezek nagyon előre, egyelőre figyelem, milyen. Van elképzelésem iskoláról-óvodáról is, de ha nem olyan típussá érik, úgysem oda íratom. Fontos lesz még, hogy ha azt látom, hogy valahol rosszul fogja érezni magát (tehát mellétrafáltam a választásnál), akkor nem fogok habozni kivenni abból az intézményből is akár és átvinni máshová. A rosszul megválasztott osztály /intézmény iszonyatosan lélekölő tud lenni.

2015. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A cigizésről elbeszélgetnék vele. Nem tiltanám, pláne nem erőszakosan, mert azzal még ellenkező hatást érhetnék el. Mutatnék neki elrettentő képeket, videókat a tüdőrákról, statisztikákat, ha van a családban, ismerősi körben példa a doházás okozta tüdőrákról, azt is elmesélném.


Rákérdeznék nyíltan arra is, hogy mi vitte rá, hogy rágyújtott - önszántából akar-e dohányozni vagy a barátok hatására? Ha jó a viszony szülő és gyermek között, akkor úgyis őszinte lesz a gyermek, de én úgy tapasztalom, hogy amelyik gyermeknek kifejezetten közeli, bensőséges viszonya van a szülőjével, annak ezek a kártékony pótlékok nem is hiányoznak. Én kétszer gyújtottam rá anno, pár slukk erejéig, drogozás, nagy ivászatok is kimaradtak, pedig körülöttem aztán volt elég drogos-iszákos-láncdohányos.

2015. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tervezetem és nem is tervezem meg a gyerekem életét előre.

Alapvető dolgokat tervezetünk meg, először is, hogy szeretnénk babát. Ez volt az első lépés.

Illetve alapvető nevelési elveket, hogy hogy szeretnénk nevelni és hogy nem. Hogy türelemmel, szeretettel, hogy legyen udvarias, tanulja meg már egész kicsi korától fogva, hogy mit szabad és mit nem, mit illik és mit nem, tehát ugyanakkor rendesen legyen nevelve, legyünk azért kellően szigorúak is, következetesek. Tehát ne legyen neveletlen a gyerek, nem akarunk ráhagyni mindent.

A többit már úgyis hozza az élet, maga a gyerek, a személyisége.

Amúgy meg miért én döntsem el, hogy hová fog iskolába járni? Nyilván az óvoda meg az általános iskola az igen, az még a mi döntésünk, de a továbbtanulást had döntse már el ő, hogy mit szeretne...Egy szülő hiába akarja, hogy orvos legyen, ha őt ez nem érdekli, mert őt a szerelés érdekli és ő inkább autószerelő szeretne lenni. Most csak egy példát mondtam.

Vagy honnan tudjam, hogy fog-e cigizni vagy nem? Nyilván ki fogja próbálni, de hol van az még?

Vagy a kamaszkor. Van, aki nehezebben, van aki könnyebben vészeli át a kamaszkort. Honnan tudjam, hogy milyen lesz az én gyerekem?

Nyilván az ember egy adott korszak előtt felkészül rá, nagyjából, amit kell, elmond a gyerekének, elmagyaráz, de szerintem nem is normális, ha egy szülő előre eltervezi a gyereke életét.

2015. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A hídon akkor kell átmenni, ha odaértünk. Nekem is vannak félelmeim a nagyobb kortól. Szerintem kár előre tervezni, úgy sem az lesz amit az ember kitalál. Persze bizonyos elvek végig jelen vannak/lesznek a nevelést illetően.
2015. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szeretnék babát, a pocaklakós és a pici korszakkal semmi gondom, attól viszont, amit te írsz, na attól ijedek meg..
2015. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, anyukám is mindig azt mondogatta, amikor idióta kamaszok voltunk, hogy erről bezzeg senki nem beszélt terhesgondozáson... :)
2015. aug. 2. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!