Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azokat kérdezném, akiknek...

Azokat kérdezném, akiknek nincs gyerekük, mi a tapasztalatotok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hozzátok, akiknek nincs gyereketek, lenne pár kérdésem:


1. Eleve így terveztétek, hogy nem akartok, vagy akartatok csak nem sikerült pl. meddőség/ egyéb ok miatt?


2. Bánjátok, hogy nincs? Miért?


3. Nem éreztek emiatt űrt az életetekben? Van olyan, ami betöltse ezt a "hiányt" az életetekben?


2015. aug. 3. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Szeretnénk babát, de amíg nincs elegendő félretett pénzünk és legalább egy kisebb saját lakásra való pénz, addig nem szeretnénk belevágni.

2. Igen, nagyon vágyok rá. Azért is rossz érzés, mert a párom 14 évvel idősebb nálam, és a vele egykorú barátai már mind apukák, és tudom, hogy ő is szeretné már :)

3. Űrt nem érzek, sokat vagyunk együtt a párommal, élvezzük az életet. De mikor a játszótéren meglátok egy családot játszani vagy vmelyik barátnőm kisbabáját a kezemben tartom, majd megszakad a szívem :(

2015. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

elmondom, hogy nalunk hogy volt:


1. ugy terveztuk, hogy majd 5 even belul valamikor lesz gyerekunk, ha majd kicsit helyrerazkodtunk anyagilag meg megcsinaltuk az utolso vizsgakat, sulit, mindent. ezek meglettek, aztan gondoltuk, hogy hazasodjunk meg elotte. ez is pipa volt. aztan ugy gondoltuk, hogy hamarosan johet, de meg ne. ( meg mindig az 5 evben voltunk)

aztan ugy hataroztunk, hogy na MOST mar szeretnenk, alljunk neki a gyerekkeszitesnek. :) a gyartas gyorsabban zajlott, mint hittuk, a baba a 2. probalkozos honapban mar ossze is jott, mar 3 honapos terhes vagyok, uton a tronorokos. Ez az 5. evunk egyebkent abbol a kituzott 5bol, szoval eleg jol tartottuk magunkat.

amig nem volt aktualis a kerdes, akkor nem bantuk meg,hogy nincs gyerekunk, bar sokan zaklattak minket a kerdessel, hogy mikor lesz mar???

nem ereztunk addig urt, de ahogy elhataroztuk, hogy most belevagunk es jojjon, ugy ereztunk volna urt, ha nem sikerul. hala Istennek osszejott.

szerintem nem kotelezo gyereket vallalni, mert gyerek nelkul is lehet valakinek igazan tartalmas, ertekes elete, nem kotelezo kellek ehhez egy gyerek. az mas, ha valaki nagyon szeretne es nem lehet neki, mert akkor termeszetes, ha hianyt erez. de ha onszantukbol nem akarnak, akkor miert ereznenek ettol rosszat?

2018. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Nagyon szeretnénk/szerettünk volna, de sajnos nem lehet meddőség miatt :(

2. Megvan a gyermek nélküli lét jó oldala is (több alvás, több idő és pénz magunkra, kevesebb kötöttség), de azért hiányzik.

3. De. Főleg, amikor a 3 rokon kisgyerekkel találkozunk (1,5-6 év között), akik iszonyú okosak és aranyosak. Hiába van jó állás, x-edik tanfolyam, utazások, háziállat, rokongyerekek, egyszerűen nem ugyanaz, valami hiányzik.

2018. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyagilag nem vagyunk hozzá elég stabilak. Párom teljes, én részmunkaidőben dolgozom. Idén fejezem a tanulmányaim, után tudunk félretenni a babóra. Ideális esetben 3 év múlva belevághatunk.

Én már alig bírom kivárni :-) azt hiszem, ösztön. Már kislány koromtól szerettem anyáskodi mindenki felett.

A párommal meg így egy igazán újfajta összetartozást és boldogságot ismerhetünk meg, szeretnék már belevágni vele ebbe a kalandba.

Sok időt töltök rokongyerekekkel, barátnők gyerekeivel. Úgy megmelengeti a szívem. Emellett sokat segít, hogy vannak háziállataink, akik imádják ha babusgatva vannak.


Unokatestvéreméknél 5 év próbálkozás után jött össze a baba. Orvosnál nem voltak, rengeteg homeós csodaszert szedtek.

Nagynéném pedig tizenpár vetélés, sok sikertelen inszem után, a harmadik lombikkal maradt terhes (3 embrióból 1). 37 évesen szült, a csöppség jövő héten lesz egy éves. El sem tudom képzelni, honnan volt annyi lelki erejük, hogy mindezt józan ésszel kibírják.

2018. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 8. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!