Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérdezném a szülőket, mint...

Kérdezném a szülőket, mint gyerek. Ti mérgesek lennétek ezért?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok.

Meg voltunk beszélve hogy elmegyünk bólingozni az ismerősömékkel, (a pálya 18.30 - 20.30ig volt foglalva) köztük az edzőmmel is. (Apum jól ismeri őket, mindenkit aki ott volt, és jóba is van velük) Mivel anyum nem volt otthon, egyedül mentem. (Vittek autóval apum szintén jó ismerősei akik részt vettek a bolingozáson) Apum még aznap megkérdezte lazán, hogy mikor érek haza vagx hogy mikor végződik. Mondtam neki, hogy 9 körül, még direkt rá is kérdezem hogy mikor végződik ésazt mondták, 9. De ez "kicsit" elhúzódott, 23.45-kor értem haza, mert még utána ettünk meg egy szülinapost is ünnepeltünk. 11 körül felhív, ordít a telefonba, hogy tudom e hogy hány óra van meg hogy nem ez volt a "megegyezésünk" ezért ő se fog engem sehova vinni soha, meg stb stb... utána levágta a telefont. De most szólno kelett volna az ismerőseimnek, hogy "hé, nekem haza kell mennem szóval vigyetek már haza!!!" ? Nem monshattam nekik azt hogy most álljatok fel és menjünk. Velük mentem haza, és ezt apum is tudta. Oké, hogy 13 évesen egyedül nem éjszaka kellene haza jönnöm, de nem tehettem róla, nekem így mondták. Ti megértenétek ezt, vagy ugyanígy fel lennétek háborordva?

U.i.:kössz, hogy végigolvastátok ezt az untató szöveget, és hogy válaszoltok rá.



2015. márc. 14. 00:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is lecsesztelek volna. Néha a bizalom kellemetlen dolgok árán marad meg.
2015. márc. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

8-kor megemeled a telefont: anya,apa sajnos ez és ez történt. Jöttök értem v maradhatok végig?


Nehéz lett volna? Én nem értem az ismerőst sem. ...és igen, nem raknád zsebre, amit tőlem kapnál, de én már fél 9-kor hívtalak volna.

2015. márc. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

Figyelj, én egyszer késtem el otthonról, olyan leszidást kaptam, hogy soha többé nem mertem késni, pedig csak 5 perc volt. Nálunk az volt a szabály, hogy a megbeszélt időre otthon kell lenni, addig csavaroghatok,de a késésben nem volt pardon. Azért fontos, hogy hazaérj időben egyrészt, mert így a szüleid láthatják, hogy megbízható lány vagy, máskor is el fognak engedni. Másrészt most még nem érzed a súlyát, de aggódnak, tényleg. Nem rád dühösek, hanem érted dühösek, mert este van, kiskorú vagy, lány vagy, késő van és sötét, és féltenek, hogy bármi történik veled. Én teljesen megértem a szüleidet. Viszont azt is értem, hogy jól érezted magad, és maradtál még szívesen. Én is voltam így, és borzalmas volt a buli közepén azt mondani, hogy nekem mennem kell, mert itt vannak értem.


Amit tudok tanácsolni:

1. Kérj tőlük bocsánatot, amiért ennyire későn mentél haza, és a megbeszélt időpontot nem tartottad be még kb.-ra sem.

2. Legközelebb, ha ilyen van, és kb. 9-et mondasz, akkor hívd fel őket 9-kor, hogy ,,Anya/apa, tudom, hogy 9 óra van, de még szülinapoznánk egyet, később megyek, ugye nem baj?" Így ők sem aggódják halálra magukat.

3. Beszéljétek meg, hogy milyen módon jutsz haza, ha kell, akkor inkább hívj taxit, de egyedül ne mászkálj a sötétben. Ha tudják, hogy nem lesz ilyen, mert vagy ismerőssel, vagy taxival mész, könnyebben elengednek, mert tudják, hogy biztonságban vagy.


Kicsit értsd meg őket is, tudom, hogy nehéz :) Én már 10 évvel idősebb vagyok, de emlékszem erre az időszakra. Te most bontogatod a szárnyaidat, ők pedig nem értik, hogy hogy lettél ilyen nagy a kislányukból hirtelen, aki önálló programokat csinál, stb.


Hajrá, csak okosan legközelebb :)

2015. márc. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 intrepid ***** válasza:
100%
Nem volt untató szöveg. Nagyon is érdekes problémát vet fel: elindulsz 9-kor egyedül haza gyalog, azután hogyan sikerül hazaérned, az már másik dolog. Te viszont 9-kor felhivhattad volna, megnyugtatni, hogy jól vagy, csak borult a program, mert szülinap van, amire nem számitottál, mi legyen? - indulj el gyalog, - érted jön ö kocsival, - vagy maradhatsz még egy kicsit, szülinapozni, megbizható társaságban, és majd ők hazavisznek kocsival kicsit később. Itt a te hibád, hogy nem telefonáltál, emiatt apád aggódott érted. Érted? :-P
2015. márc. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Én elég nyitott szülő vagyok, de kiakadtam volna. 13 évesen ne járj haza éjfélkor, pláne ha 9 volt megbeszélve. De ha így alakul a minimum, hoyg telefonálsz. Halálra aggódhatták magukat.
2015. márc. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
70%

Nem, aranylo cicaful, egyszeruen csak haza kellett volna telefonalni, hogy mi a helyzet, ahogy a "felnott" emberek szoktak, ha valami kozbejon, es emiatt nem oke a megbeszelt dolog.

Te ezen a dolgon szepen megbuktal, nem csodalkozom, hogy kibuktak rad az oseid. -_-

2015. márc. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Az én gyermekeim még kicsik, és jól emlékszem még az ilyen jellegű problémáimra a szüleimmel, mit a Tiéd. Számomra itt egyetlen egy gond van, amiért jogos a szüleid felháborodása, az pedig az, hogy nem szóltál. Magamból kiindulva, valószínűleg halálra aggódták magukat, hogy nem e vmi baj történt veled. Sok rosszat hallani manapság sajnos, sok rossz ember van, és mégha vigyáznak is Rád,akkor is történhet baleset pl. Ha felhívtad volna őket és vázolod a helyzetet, biztosan maradhattál volna és nem lett volna gond. Javaslom, legyél velük empatikus, mond el, hogy nem gondoltál arra, hogy ők aggódnak mi lehet veled. (Nekem is hiba mondták tiniként, ez közhely, de tényleg csak akkor tapasztalja meg az ember, ha saját gyermeke van és érte aggódik.) Igérd meg, hogy többet ilyen nem fog előfordulni és ehhez tartsd is magad. Bármi közbe jön, ilyen eseteben is, mint a fenn értesítsd őket mielőbb. Próbáld visszaépíteni a bizalmat és őket is megérteni, mert ha nem tartjátok be a "szabályokat", nagyon nehéz tini korszaknak nézel elébe. :(
2015. márc. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van a szüleidnek. Persze ha elhúzódik az nem a te hibád, de ilyenkor tessék telefonálni, 9kor, amikor haza kellett volna érned, vagy amikor kiderült, hogy elhúzódik a dolog, hogy ez a helyzet, ne aggódjanak, jól vagy, csak nem tudsz a megbeszélt idõre hazaérni. Illetve megkérdezni, hogy maradhatsz-e, vagy eljönnek érted vagy mi legyen.

Kérj bocsánatot a mulasztásért, hátha megenyhülnek és legközelebb tényleg gondold át mit is kéne csinálni.

2015. márc. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Én telefonáltam volna hogy,ez a helyzet,ha nincs rajta pénz,elkérem az edzőmtől,fixen odaadta volna arra az egy percre.Megértem a szülők haragját,de azt is hogy nem tudtad mit csinálj ilyen helyzetbe.Beszéld meg velük hogy legközelebb felhívod őket,ha gond van:) 26n
2015. márc. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

jógós a lecseszés és én magamat ismerve egy jó darabig senkivel sehová nem engednélek el.

ha telefonáltál volna hogy bocsi apa anya nem érek haza időre valoszinü hogy vagy érted menek vagy azt mondják hogy maradhatsz .

tanulság ilyenkor mindig telefonálj ha nem érsz haza időben ,mert aggodnak érted lány vagy és kiskoru .

2015. márc. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!