Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan érintene/érintett...

Hogyan érintene/érintett volna téged, ha csak fél évig maradhatnál otthon a babával?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutott eszembe, és a kérdés szigorúan elméleti. Ha úgy lenne, hogy csak a baba 6 hónapos koráig kapnál gyedet, utána vagy visszamész dolgozni, vagy nem kapsz semmit, ha mégis otthon maradsz, akkor is vállalnál gyereket? Hány gyereket vállalnál ilyen feltételek mellett? Bölcsibe adnád, vagy inkább maradnál vele otthon úgy is, hogy semmi anyagi támogatást nem kapsz?


A kérdést nem provokációnak szánom, csak ezen gondolkodok napok óta, hogy egy ilyen helyzetben is vállaltam volna-e 3 gyereket például, vagy hogy befolyásolná-e a korkülönbséget is köztük. Kíváncsi vagyok más hogy látja.


Most a kérdés erejéig tekintsünk el attól, hogy nincs bölcsődei férőhely, tételezzük fel, hogy ez nem akadály.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. aug. 8. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Hát.. így is gyűjtöttünk pénzt de úgy sokkal többet tettünk volna félre, hogy azért fél éves babával még maradjak otthon 2 éves koráig. Vállaltuk volna csak később.
2015. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem kaptam volna GYED-et/GYES-t, akkor is itthon maradtam volna vele legalább másfél-két éves korig fizetésnélküli szabin. Az már nehezebb kérdés, hogy hogyan döntöttem volna, ha emiatt fel is kell mondanom. Így is 1 gyerekünk van, ezt nyilván nem befolyásolta volna.
2015. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Úgy tervezem, hogy 8 hónapos korában visszamegyek 4 órában dolgozni, apával összelogisztikázzuk, hogy nem kell bölcsi. Annyiban befolyásol, hogy kb 3 éves koráig valószínűleg nem fogunk kistesóval próbálkozni, mondjuk ez amúgy is így volt tervezve, mert nem akarom, hogy szinte egyszerre kelljen őket szoptatni.


Volt ma itt egy kérdés, amit valószínűleg provokációnak minősítettek, ahol anyuka 3 hónap után visszament dolgozni, és ezért bántják. Nem igazán értem, mert máshol egyáltalán nem divat 10 évre kivonulni a munkaerőpiacról, ahogy azt itthon teszik sokan. A nyugati országoknak 3-6 hónap szülési szabadság után a nők visszamennek dolgozni, részmunkaidőben, munkahelyi bölcsivel, távmunkával vagy ezer más lehetőséggel, ott ezt a munkahelyek támogatják. Szerencsére nekem is ilyen nyugati típusú munkahelyem van. És nyilván az a plusz X ezer forint sem jön rosszul a családi kasszának, amit négy órában keresek.

2015. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Nyugaton se megy mindenki vissza, hiába csak annyi a támogatott szülési szabadság. Aki megteheti anyagilag, ott is tovább marad a gyerekével (jó pár kinti ismerősöm is így tett).


Ha itthon csak 6 hó lenne, akkor is többet maradnék. Egyedül csak akkor "mennék" vissza előbb, ha nem jelentene tényleges bejárást, hanem otthonról rugalmasan lehetne dolgozni.

2015. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Az első után sem maradtam 3 évig anyagi okból, csak 2-t. De ha csak 6 hónap lenne, akkor otthon maradnék, amíg bírjuk anyagilag, de nekem azért az első két év fontos, hogy vele legyek. Ha nagyon kevés a pénzünk, akkor visszamennék dolgozni egy időre, aztán jönne az új baba. Végül is pont így csináltuk, csak nem 6 hónapot, hanem 2 évet voltam velük. Akkor is vállalnék 2 gyereket.
2015. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Az elsővel 2 éves koráig voltam itthon, de már kb. 1,5 éves korától már nem elégítette ki, hogy velem van, illetve játszóterezünk, onnantól már sokkal jobb egy gyereknek a bölcsiben, vele egykorúakkal :)


Most úgy alakult, hogy 8 hónapig tudok itthon lenni a kicsivel, utána megyek vissza a munkahelyemre. Picit félek, hogy hogy fogjuk viselni, de családon belül meg tudjuk oldani a felügyeletét, így bölcsibe majd csak 1,5 éves kora körül fog menni. A bölcsőde amúgy nem egy rossz hely, sőt, itt a GYK-n olyan sokszor olvasom, hogy jajj, milyen anya, hogy bölcsibe adja..., meg jajj szegény gyerek... - ezeket sose értettem, mennyivel jobb anyával összezárva lenni 2-3 évig, utána meg nem értik, hogy miért nem tud beszokni az oviba, a gyerek szocializációja szempontjából a bölcsőde szerintem nagyon jót tesz.


Szerintem ez mindenkinek egyéni döntése, hogy mikor áll vissza a munkába. Sajnos ma Mo-on szerintem nagy dolog, ha szülés után vissza tud menni valaki dolgozni, és meg kell becsülni a munkahelyünket, ha van.


Nem ítélem el azokat, akik visszamennek dolgozni.

2015. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Kulfoldon elek, itt alapbol csak 6 honapig jart. Utana visszamentem a munkahelyemre reszmunkaidobe. Reggel 7-12 ig dolgozok, addig a ferjem van a gyerekkel, o delutan jar dolgozni. Most varjuk a masodikat. Mire megszuletik a nagyobb mar 2.5 eves lesz mehet oviba, es ha letelik a 6 honap ugyan ugy vissza megyek dolgozni. Nekunk nem problema, mert elore tudtuk, hogy igy lesz igy terveztunk el mindent. Egy harmadikat is lehet bevallalnank igy.
2015. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Első gyereknél 1 éves korában mentem vissza, második most érkezik, fél éves korában már vissza lehet majd menni elméletileg és 2 hét van a szülésig, ma írtam ki magam szabira, de azzal, hogy fél év múlva visszamegyek dolgozni.

Kérni fogom az itthonról dolgozást pár hónapra, illetve a kötelező szabadságokat is kiveszem, de 1 éves korában ő is menni fog bölcsibe.

Sok szempontot néztem a fiamnál is és nagyon jót tett neki, hogy kicsit megnyílt a világ előtte, nem csak tőlem tanul mostmár, ezen kívül így tudtam venni nekik egy nagyobb lakást is pl.

Három gyereket tervezünk, de én nem vagyok a híve, meg nem is tehetem meg egyébként.

2015. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
*nem vagyok az évekig otthon maradás híve
2015. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vállaltam volna így is, de akkor csak félállásba mentem volna vissza dolgozni. Illetve most a másodikat is vállalnám ilyen feltételek mellett is, ugyanúgy, részmunkaidővel 6 hónap után. Az sajnos nekünk sehogy se fért volna bele, hogy nekem egyáltalán ne legyen bevételem, és nem tudhatjuk, hogy valaha lesz-e olyan, hogy csak a férjem fizetése elég legyen hármunknak/négyünknek. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem, tényleg nem tudjuk előre, úgyhogy erre tuti nem vártunk volna.

A korkülönbséget nem befolyásolta volna a dolog, így is 8 év lesz a két gyerek között, ha megszületik a tesó. 6 hónapos gyed-del is ugyanennyi lenne.

2015. aug. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!