Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Gyermekfelügyelő-kérdés.

Figyelt kérdés

Válás után külföldről költöztem haza 4 gyerekkel, szükségem van segítségre, mert dolgoznom kell, hogy mindent továbbra is biztosíthassak nekik. A szüleim is segítenek, de már idősek, így felvettem egy hölgyet, aki segít a gyerekekkel és a háztartással egyaránt. Nem lakik velünk, és neki is van két gyereke, akik az enyéimmel nagyjából egyidősek.


Amúgy egy nagyon ügyes nő, a gyerekeim is szeretik, a gyerekeivel jóban vannak (van hogy hozza őket). De velem valahogy nem találja a közös hangot, mindig megjegyzéseket tesz, vagy arra, hogy hogy nevelem őket (pl. mit engedek meg), minek annyi különóra, nem hagyom őket gyereknek lenni, ne vegyek nekik márkás ruhákat mert úgyis gyorsan elhasználódik rajtuk.


Néha az az érzésem hogy irigy, mert ő ezeket nem tudja megadni a gyerekének. Tegnap bosszúsan megjegyezte, hogy úgy "örül" a fiam szülinapjára kapott Hot Wheelsnek, most biztos az ő fia is ezért fogja nyaggatni. Majdnem visszaszóltam, hogy akkor minek hozza ide őket, de nem akartam feszkót.


Most nem tudom, hogy túlreagálom, ne foglalkozzak vele, vagy tegyek azért rendet, ki az úr a háznál? Nem akarom kirúgni, mert a gyerekeim szeretik, jól gondjukat is viseli, és tudom, hogy kell neki a rugalmas munkahely. Lehet, hogy inkább csak beszélnem kellene vele, de félek, hogy megromlik a viszony és kellemetlen lesz a későbbiekben. Szerintetek?


2015. aug. 11. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Lenne lehetőséged mást alkalmazni? Van esetleg olyan ismerősöd, aki hasonlóan alkalmas, vagy még alkalmasabb lenne? Én azt gondolnám végig, hogy mit nyerhetek vele és mit veszíthetek. Például amerre mi lakunk, alig vannak bébiszitterek, szóval ha én lennék a helyzetedben, nekem sok lehetőségem nem lenne.

Kitartást, biztos nem könnyű az egész helyzet (költözés, 4 gyerek stb.).

2015. aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te nem a barátnője és nem is rokona vagy. Itt kezdenek elmosódni a határok, úgy érzem. Te munkaadó vagy, ő munkavállaló. Kérj több tiszteletet és kevesebb saját véleményt. A gyerekeit úgy neveli, ahogy akarja, de te is a tieidet. Semmi köze hozzá. Azért fogadtad fel, hogy lássa el a háztartást és a gyerekeket, nem azért, hogy kritizálja az életmódotokat. Tisztázd a határokat határozottan és egyenesen! Te vagy a főnök, akár tetszik neki, akár nem.
2015. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbálj meg vele beszélni, mondd, hogy a munkája nagyon szuper, a gyerekekkel is tök jól kijön, de mint ahogy te se szólsz bele, ő hogyan neveli az övéit, legyen szíves ő se megjegyzéseket tenni a te nevelési módszereidre, mert rosszulesik neked, meg egyébként se gondolod, hogy a szülőn kívül bárkinek a véleménye releváns.
2015. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, el kellene vele beszélgetni. A munkahelyén normális ember nem "hülyézi le" a főnököt, csak mert ő másképp vélekedik egy-két dologról. (Ezt amúgy észrevettem, hogy ez amolyan háztartási-alkalmazott-betegség. Apámnak volt egy takarítónője, és ha az ember picit közvetlenebb hangot engedett meg vele szemben, már rögtön azt hitte, ő a főnök a háznál. Ő pl. nem értette meg, hogy nem ő diktál, így egy idő után megváltunk tőle).Magyarázd el neki, hogy nem otthon van, és mivel tőled kapja a fizetését, igyekezzen alkalmazkodni és ne tegyen megjegyzéseket. Különben kénytelen leszel mást keresni erre a munkára.
2015. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hibásnak érzem magam, hogy ilyen megjegyzéseket megenged magának, mert én álltam úgy hozzá az egészhez, hogy családtagot keresek és nem bejárónőt, ezt neki is többször hangsúlyoztam, ezért nem zavar, ha hozza a gyerekeit, akik ugyanúgy esznek-isznak ha nálunk vannak, mint a sajátjaim. De most úgy érzem, talán mégsem kellett volna ennyire bizalmaskodni vele? Akkor ezt elszúrtam. Beszélek vele ma mindenképpen.


Egyébként budapestiek vagyunk, így valószínűleg találnánk mást a helyére, de őszintén szólva semmi kedvem újrakezdeni a kiválasztási herce-hurcát, a stresszt, hogy vajon jó kezekben tudom-e a gyerekeimet. De máshogy nem tudom megoldani, dolgoznom kell.

2015. aug. 11. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:
A #4-es válaszoló vagyok. Megértelek, és sem szeretem az ilyen konfliktus helyzeteket, de hidd el hogy jobb elébe menni a dolgoknak. Én is jóindulatú és közvetlen vagyok, de néhány (egyszerűbb) ember szeret ezzel visszaélni. A példámban emlegetett takarítónő a végén már el is emelt ezt-azt, mondván hogy azt gondolta, nem kell az már nekünk... Szóval nem lesz megállás, ha nem lépsz valamit határozottan. (Szokták mondani: "ha a sz@rt felteszed a polcra, már rögtön lekvárnak képzeli magát").
2015. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!