Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit szólnátok ha a...

Anyukák, mit szólnátok ha a szomszédtól ilyen levelet kapnátok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval olyan társasházban élünk ahol nagyon sok lakás van így rengeteg szomszéd. Az egyik szomszédban lakik egy anyuka a fiával aki kb. 17 éves lehet. Az anyját talán egyszer láttam de lehet sokat dolgozik mint anya. A fiú (mikor egyedül van otthon) bömbölteti a zenét van amikor nyitott ajtónál, egyik éjszaka házibulit tartott már a fülem is alig bírta. Anya már többször is átment (tudni kell anyáról nem egy türelmes nő) és először szépen szólt aztán már neki is elege lett belőle. Anya írni szeretne a fiú anyjának egy levelet hogy beszélgessen el a gyerekével mert elegünk van hogy most is kimegyek a folyosóra üvőlt a zene (anya most dolgozik szerencsére nem hallja). Nem hiszem el hogy a többi szomszédot nem zavarja bár azok se normálisak, alkoholisták, pletykás öregasszonyok akik belekötnek mindenbe stb. Szóval mit szólnátok ha a szomszédtól ilyen levelet kapnátok? Nyugodtan hallgathat zenét de legalább úgy tegye hogy a többi lakót ne zavarja főleg éjszaka.
2015. aug. 15. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Levelezni sunyisàg. Oda kell âllni, és szólni, ha gond van. Egyébként ha pihenőidőben, tehàt késő este vagy kora reggel is megy a zene hangosan, akkor teljesen jogos, hogy szóltok. Mondjuk délutàn is pofàtlansàg üvölttetni....
2015. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy nem tudjuk mikor van otthon az anyja mert csak egyszer láttam.
2015. aug. 15. 11:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én személyesen mentem ha kellett hajnalban vagy késő este amikor anyuka méltóztatott otthon lenni. 2 lány volt állandóan otthon egyedül. Nem tartottak házibulit, 15 és 13 évesek lehettek kb. De este 11kor még ordítoztak, dörömböltek szólt a zene jó hangosan. Akkor 10 hónapos volt a lányom és 11kor sírva riadt fel a szobájában. Először szépen kértem, utána már nem. Egyik este 10után is ment a hangoskodás elég kegyetlenül, a gyerekem majdnem 39 fokos lázzal küszködött és nem tudott tőlük aludni. Felettünk laktak amúgy. Felmentem és irtóra kiosztottam a kis csajokat. Nem mertek ajtót nyitni de megmondtam ha még egy hangot hallok rendőrt hívok. A szomszéd is kijött és mondta h minden nap átmegy ő is állandóan. Másnap kora reggel anyuka verte az ajtómat és fenyegetőzött h én mi jogon szólok be. Akkor megmondtam ha nem húz és nem lesz kuss rendőrt vonok be. Szerencsére volt ismerős és mondta bármikor hívhatom. Onnantól kezdve csend volt. ALbérletesek voltak ráadásul és azzal is megfenyegettem h bejelentem nem hivatalosan lakik ott. Ez is használt. Szerencsére rá 4-5 hónapra elköltöztünk, sikerült eladni a lakást. Azóta nem is láttam szerencsére. DE ne hagyjátok magatokat. Napközben is csendháborítás van. Járnék állandóan a nyakára és nem hagynám békén. ANyukát is felkeresném, és vele is elbeszélgetnék h mit képzelnek magukról. Amúgy meg elég rendőrt hívni alkalmanként mikor bömböl a zene és előbb-utóbb lesz vmi.
2015. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Duenna ***** válasza:
70%
Egy társasháznak van közös képviselete, irodája. A levelet oda kell elküldeni, és több lakónak aláírni, hogy nem csak egy családot zavar a hangoskodás, hanem több családot is, és hivatalból vizsgálja ki a közös képviselet a helyzetet.
2015. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1, Szemtől szembe kell szólni.

2, Van házirend minden házban, ha időn túl is hangos a zene, lehet feljelentést tenni, azon belül viszont semmit nem tehetsz.

2015. aug. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%
Napközben nincs csendhàborìtàs...
2015. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor lehet inkább a közös képviselőnek kellene szólni.

1. mint írtam fogalmam sincs mikor van itthon az anyja

2. nálunk minden sz@r kivan ragasztva de a házirendet sosem láttam a 1,5 év alatt

3. nappal is van csendháborítás (bár ezt anya mondta de egyenruhás volt tud minden törvényt)

2015. aug. 15. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De igen már egész nap van csendháborítás, járj utána.
2015. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Be kell kopogni és keresni kell az anyját. Akár minden nap. Egyszer otthon lesz. Először az érintettel beszélnénk, utána a közös képviselővel. Nem levelezek és nem kerülöm ki a problémát, nem szólok "egy felnőttnek, hogy tegye rendbe a másik gyereket" (nekem ilyen a közös képviselővel riogatni egy másik lakót. Nem! Fogom magam, átmegyek és addig megyek, míg nem tudok beszélni ott a kompetens szülővel, akinek kötelessége helyre tenni a gyerekét. Ennyi. N32
2015. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell hívni a rendőröket mikor hangosan hallgatják a zenét. Ugyanúgy kijönnek hajnalban, mint délután. Hülye szomszédra nem hat a szép szó!
2015. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!