Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyerekes anyukák, ahol...

2 gyerekes anyukák, ahol kicsi a korkülönbség, hogy néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés
Néha elmerengek rajta, hogy ha megszületett a második, hogyan megyünk boltba, hogyan altatom az egyiket, mikor ott lesz a másik, hogy alszik a pici, amikor a nagyobb már csak egyszer alszik egy nap. Minden tapasztalatnak örülök, meséljetek kérlek! Nálunk 2 év lesz a korkülönbség.
2015. aug. 18. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Nekem ikreim vannak. En a testverek kozotti nagyobb korkulonbseg hive vagyok, m ha az egyik idosebb, akkor mar onalobb is. De mivel ikreim vannak, igy nem valaszthattam, de egyaltalan nem volt nehez alkalmazkodni a helyzethez. Az eleje volt nagyon nehez, a napi rutin kialakitasa, es annak tudatositasa magamban, h a gyerekekhez kell igazitani elsosorban minden napi esemenyt. Ezek utan mar konnyebb volt.


A parom rendhagyo muszakban dolgozik, igy minden 2. hetvegen egyedul vagyok a babakkal (1 evesek multak). Igy nez ki olyankor a napunk:

Reggel 7-8 kozott kelnek, tisztaba teszem es feloltoztetem oket, 9 korul reggeli, aztan jatek. Ilyenkor szoktam megcsinalni a hazimunka egy reszet, vagy elmegyunk setalni, boltba stb. Delelott/ebed elott szoktak kb 1 orat aludni.

13:00 - 14:00 kozott ebed, aztan megint jatek :) Ilyenkor megcsinalom a maradek hazimunkat, ha van, vagy elmegyek veluk setalni/boltba stb, ha erre nem volt alkalmunk delelott.

17:00 uzsonna, aztan megint alszanak kb 1 orat.

19:00 - 20:00 vacsora, furdes es elalvas elott egy kis jatek, m akkor hamarabb elalszanak. Kb. 21:00 korul szotak elaludni. Ha egyedul vagyok veluk, akkor odateszem mindkettot magam melle az agyra, es maguktol elalszanak kb 30 percen belul. Ezutan meg 22:00 es ejfel kozott pihizek :D vagy megcsinalom azokat, amikre nem volt idom nap kozben. :)


En abszolut nem erzem neheznek, es a gyerekek is nagyon alkalmazkodoak.

2015. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piroska és a farkas ***** válasza:
61%
Nekem is ilyesmiken jár az agyam, nálunk, ha minden jol alakul, 23 honap lesz a gyerekek között, de még elején vagyunk a kistesoval. Nekem pl eszembe jutott, h mélybabakocsival hogy futok majd a futobicikli után, de ezen egyelőre inkább nem stresszelem magam :) meg ugye most akkor vajon hosszútávra is elég lesz csak egy testvérfellépő a babakocsira? Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy az ő 3. gyereke vhogy atomatikusan felvette a család ritmusát, hát remélem, ez a másodikra is igaz, bennem nagy kérdés, hogy hogyan oldjam azt meg, hogy nyilván a legkisebb igényeihez kell majd a leginkább akalmazkodni, de mindezt úgy, h a nagyobbik megszokott rendjét ne nagyon borítsuk. Hát majd kiderül.... Bocsi, h választ nem igazán írtam :)
2015. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ert, de ha jol ertelmezem, a kerdezo arra az elethelyzetre kivancsi, ahol az eltero napirend okoz problemat.

Ikreknel, mivel egyidosek, feltetelezem ugyanaz a napirend, uh nem ebbol adodik ott a problema.


Egyebkent en is kivancsi vagyok a valaszokra, mivel decemberben szuletik a 2. Babank. 29 honap lesz a korkulonbseg es egyenlore fogalmam sincs h mihez fogok kezdeni veluk amikor egyedul vagyok. (Parom a munka miatt sokszor csak este 9-10 korul er haza)

Egyebkent en mar most figyelgetem, h mikor aktiv a baba a pocakomban, hatha idekint is igy lesz ebren.

Az pl. Mar feltunt, h mikor este 9-kor altatom a fiamat, akkor kezd aktiv lenni a hugi a pocakban. :-)

2015. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 piroska és a farkas ***** válasza:
61%
Ti - Kérdező és 3-as - hogy tervezitek egyébként,közös szobában lesznek majd a gyerekek, Ha igen, mikortol?
2015. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

#3-as, a Kerdezo azt irta, minden tapasztalatnak orul es kis korkulonbsegrol beszelt. Nehogy azt hidd, h egy napirend van ikreknel. Ritkan alszanak 1 idoben, es van, h nem is esznek 1 idoben, m az egyik eppen alszik, de a masik mar ehes. Sot, a kislanyom nappal pl tobbet alszik, a kisfiam viszont este alszik el hamarabb.


Raadasul, mivel nem egypetejuek, elteroen is fejlodnek, igy ebbol is erednek napirendi elteresek.


Kis korkulonbsegnel gondolom, meg a nagyobbat is lehet babakocsiban tolni, csak kulonbozo ulesek kellenek. Lehet ilyen babakocsit kapni, ugyh ez nem lehet akadalya a boltba/jatszoterre/egyeb helyre jarasnak.

2015. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Mi egyenlore ugy gondoljuk h nem lesznek kozos szobaban. Leginkabb azert mert kulonbozo nemuek.

Most az a terv, h a hugi velunk fog aludni (a fiunknak mar kulon szobaja van egy eve) es jovore megprobaljuk boviteni a hazunkat plusz egy szobaval, ami az ove lesz.

Ha ez megsem jonne ossze, akkor meg el lehet gondolkozni a kulon szoban, de vegulis akar 2-3 eves koraig is velunk lehet meg a pici egy szobaban.

2015. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

* a kozos szoban lehet elgondolkozni.


Teny, h nincsenek ikreim, de en ugy gondolom hogy ket egykoru gyerkoccel megis mas ez a szituacio.

Egyebkent minden elismeresem az ikres szuloke, en nem tudnam csinalni, az biztos!

2015. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 2,5 éves kisfiam és egy 6 hónapos kislányom. 23 hónap a korkülönbség közöttük.

A napirendünk: a kislányom 7 óra körül ébred, kiviszem magamhoz a nappaliba és eljátszogat/elforgolódik a szőnyegen, míg én felöltözöm, megiszom a reggeli teámat, esetleg megnézem a reggeli híreket.

Aztán fél 8-8 között kiront a kisfiam a szobájából és megkezdődik a flúgos futam :-) Ő egy igazi energiabomba, amikor ébren van, egy percnyi megállásom sincs.

Reggeli fél 9 körül, együtt reggelizem a fiammal, a kislányom almát szokott majszolgatni vagy játszik lent a földön. Reggeli után olyan 9 - fél 10 körül a kislányom alszik egy félórát, addig a kisfiammal játszunk. 10-kor a kislányom gyümölcspépet eszik, aztán öltözünk és ebédig sétálunk. Ebéd fél 1 körül van. Fél 2-kor hál' istennek egyszerre alszanak a gyerekek, akkor én is alszom vagy szórakozom valamivel. 4-kor ébresztő, uzsi, és 5 körül irány sétálni, játszóra vagy csinálunk valami egyéb programot. A kislányom 7-kor fürdik, szopi után azonnal el is alszik olyan fél 8 -8 között. Ezután vacsizunk, a kisfiam is fürdik és 9 körül bemegyünk a szobájába mesét olvasni, majd aludni. Altatni kell.

A kislányom anyatejes, 3-4 óránként szopizik, olyankor a kisfiam tableten mesét néz. Az egész szopi megvan 5 perc alatt.

Szerintem a nagyobbik gyerkőc napirendjét meg kell hagyni, nem szabad rajta változtatni, abba kell beleilleszteni a pici igényeit. Nálunk előfordul, hogy a kislányom már nagyon fáradt, amikor ebédelünk a kisfiammal. Együtt elszórakoztatjuk, és kibírja fél 2-ig az alvásig.

Mivel a fiam csak úgy alszik el, ha melléfekszem /de gyorsan megy/, a kislányom befekszik a babakocsiba, odateszem a fiam ágya mellé és álomba ringatom egy kézzel vagy lábbal. Éjjel és a reggeli visszaalvásakor a kiságyában alszik, napközben a babakocsiban. Nekünk így a megfelelő még egy ideig.

Sétálni, bevásárolni úgy szoktunk, hogy magamra kötöm, bár a kánikulában inkább a babakocsiban vittem, vagy a férjem segített.

2015. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!