Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted is sok olyan család...

Szerinted is sok olyan család is igényelni fogja az ingyenes bölcsődei és óvodai étkezést, aki amúgy jómódú?

Figyelt kérdés
egy ismerősöm kijelentette, hogy márpedig az ő gyereke is ingyen fog étkezni, miközben nem lenne rá jogosult, mert a csillagos égben van a jövedelmük, amit ugye nem vallanak be...
2015. aug. 20. 00:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem, engem nem érdekel. Tegye! Azzal foglalkozom,hogy az enyém egyen. Más erkölcsi normájára nincs felesleges energiám. Ahogy a politikán sem idegesítem magam, pedig ott is ez megy és ráadásul nem gyerek-ebéd-kedvezmény szintjén. Ez van.
2015. aug. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%
Biztosan lesznek olyanok is. De az a borzasztó, hogy akinél 2 gyereknél havi 350 körül van a havi bevétel már jómódú. Hát, nagyon nem az. Nekem is van több tényleg jómódú (nálunk sokkal jobb) ismerősöm, aki vihetné magán intézménybe a gyerekét, de nem teszi, mert neki nem fontos. Mi visszük, mert nekünk meg az.
2015. aug. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk töb milliós a bevételünk havonta és negyed annyi a kiadásunk. Nem íratnám magánba a gyermekeimet, mert ami itt van az egy kalap kaki. Azért mert magán és 130.000 havonta, nem garantálja a minőséget...

Református oviba járnak, havi 5000 a hozzájárulási díj.


Én nem venném igénybe az ingyen étkezést, mert én ilyen vagyok. A legnagyobb gyermekünk alapítványi suliba jár, még 4 gyereknek vállaltuk fel 2 évre a hozzájárulási díját és nem mi vagyunk az egyetlenek. Ez csak egy példa.


Szóval nagyon sokan a tehetősebb rétegből nem olyanok mint a te ismerősöd, de bizony akadnak olyanok is. Pont úgy mint az élet más területein, ezeek az emberek itt is kijátszák majd a lehetőségeiket.


NEkem anno suliban egy gazdag osztálytársam volt, az édesanyja volt az első a szülőin, aki sokallta az osztálykirándulás költségeit és állt sorba elsőnek az ingyen tejért, kifliért.


Ezeket az embereket nem neked kell bírálni, felkutatni, pont amiatt, hogy nem mindenki tehetős, aki 300.000 forintra nevel 2-3 gyermeket, az nem az. Illetve nem tudhatod mennyi a hitele, vagy el kell-e tartania más családtagokat is. A rendszernek kellene szűrnie, de ha nem teszi, a te gyermeked akkor is ehet ingyen.


Szóval szerintem eléggé egyéni nézőpont kérdése ki a jómódú nem hiszem, hogy sokan visszaélnének a helyzettel, de biztosan lesz pár aki igen.

2015. aug. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
48%
Mi se állunk rosszul(mondhatjuk,hogy jómódúak vagyunk) és igénybe fogjuk venni.Igaz,nekünk a 3 gyerek okán alapból jár(vagyis nem kell "hazudnunk" érte).Eddig 50% kedvezmény volt,szeptembertől 100%.
2015. aug. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
52%

Első. Mit gondolsz, ha továbbra is fizetem a kaját, akkor majd nekünk különb kaja jár, akik meg ingyen érkeznek, azoknak hoznak vmi sz@rabb minőséget? Te el vagy tévedve.

Különben meg szégyellje mindenki magát, aki más peztarcajaba turkal, sosem lehet tudni, hogy miért igényli meg az ingyenes étkeztetést, ezért megszolni vkit, mikor azt sem tudod milyen az élete. Mi többet keresünk, jóval többet, saját vállalkozásunk van, de annyi pénzt kifizetnünk az állam bácsinak, rendesen adózunk, az összes alkalmazott bejelentve, hogy azt gondolom nekünk is járna ennyi kedvezmény. Ki tudja a másik miért gondolja ugyanezt.

2015. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
40%
Biztos lesznek ilyenek, de engem addig nem zavar, amíg mindenki megkapja a kedvezményt, aki kéri. Ha viszont engem kizárnának a csalók miatt, mert betelt a létszám, az már zavarna.
2015. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Szerintetek bírja majd ezt a projektet az államkincstár?
2015. aug. 20. 10:09
 18/34 anonim ***** válasza:
77%
Nem. De nem azért, mert olyan sokan csalnak. Hanem mert rendszeresen olyan pénzt költenek, ami nincs is. Rosszul van megszerkesztve az egész kedvezményrendszer, minden területen.
2015. aug. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
54%
Annak ellenére, hogy simán beleesünk a jogosultak körébe, nem okozna gondot kifizetni (ahogy eddig is tettük).mégsem gondolom, hogy havi 300 ezres jövedelemmel jómódúak lennénk. de úgy gondoljuk, hogy igényelni fogjuk és inkább annyival többet fizetünk alapítványi támogatásként.
2015. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
36%

Igen, legalábbis a játszótéri beszélgetésekből erre következtetek. Mondjuk nekem durva, hogy attól hogy találkozunk párszor a játszón már simán mondanak ilyet egy idegennek, de mindegy.


Nálunk az oviban ki van téve a tájékoztató, kell hozzá munkáltatói igazolás.

2015. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!